www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung ohlásil první 8Gb paměti LPDDR5

Samsung ohlásil první 8Gb paměti LPDDR5
, , aktualita
Společnost Samsung ohlásila, že začala vyrábět své první 8Gb čipy LPDDR5, a to pomocí 1Xnm technologie. Jejich předchůdce v podobě 8Gb LPDDR4 přitom začala vyrábět už v roce 2014, takže už byl čas na nástupce.
K oblíbeným
reklama
Nové paměti LPDDR5 si nesmíme plést s grafickými GDDR5, s nimiž mají společného leda to, že jde v obou případech o DRAM. Paměti LPDDR5 budou určeny jako klasické operační paměti a už v jejich označení je zakotveno, že jde o paměti s nízkým napájecím napětím. Co se týče výrobní technologie, jako obvykle se mluví o "10nm-class" což může být cokoliv mezi 10 a 19 nm. 
 
 
Samsung však nemluví o tom, že by se měly nové LPDDR5 uplatnit v počítačích a namísto toho se v jeho zprávě píše o 5G technologiích, automotive a mobilních zařízeních využívajících umělou inteligenci. Pod to můžeme schovat řadu věcí včetně mobilních telefonů a ostatně je zřejmé, že půjde především o bateriemi napájené produkty, když jde o LP paměti, nebo prostě o nasazení, kde je důležitý úsporný provoz.
 
Firma také uvedla tu zajímavou věc, že se nové paměti řadí ve vyspělosti po bok 16Gb DDR5 vyráběných od letošního února a také 16Gb pamětí GDDR6, které jsou v běžné výrobě již od prosince předchozího roku. DDR5 tak jsou již tu a připravena je na ně samozřejmě také JEDEC, ovšem v našich počítačích se s nimi v dohledné době ještě nesetkáme a můžeme očekávat, že až dorazí, tak to bude nejdříve pro hi-end. Ostatně nedorazily ještě ani zmíněné GDDR6, které očekáváme s novou generací karet NVIDIA GeForce. 
 
8Gb LPDDR5 od Samsungu nabízejí propustnost až 6400 Mb/s, což je 1,5násobek toho, čeho dosahují dnes nejrychlejší LPDDR4X, což je 4266 Mb/s. LPDDR5 tak na příslušném rozhraní dokáží za sekundu přenést 51,2 GB dat. Vedle verze s plnou propustností při napětí 1,1 V budou k dospozici také slabší a úspornější 5500Mb/s na 1,05 V. K tomu je tu k dispozici ještě nový úsporný režim Deep Sleep, který srazí spotřebu úsporného režimu pamětí LPDDR4X zhruba na polovinu. Celkově bude oproti nim spotřeba o cca 30 procent nižší. 
 
Samsung už se svými partnery dokončil testování první praktické podoby nových pamětí, které se uplatní v pouzdrech s kapacitou 8 GB, kde jsou tak v konfiguraci po osmi.
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala