www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung ohlásil první 8Gb paměti LPDDR5

Samsung ohlásil první 8Gb paměti LPDDR5
, , aktualita
Společnost Samsung ohlásila, že začala vyrábět své první 8Gb čipy LPDDR5, a to pomocí 1Xnm technologie. Jejich předchůdce v podobě 8Gb LPDDR4 přitom začala vyrábět už v roce 2014, takže už byl čas na nástupce.
K oblíbeným
reklama
Nové paměti LPDDR5 si nesmíme plést s grafickými GDDR5, s nimiž mají společného leda to, že jde v obou případech o DRAM. Paměti LPDDR5 budou určeny jako klasické operační paměti a už v jejich označení je zakotveno, že jde o paměti s nízkým napájecím napětím. Co se týče výrobní technologie, jako obvykle se mluví o "10nm-class" což může být cokoliv mezi 10 a 19 nm. 
 
 
Samsung však nemluví o tom, že by se měly nové LPDDR5 uplatnit v počítačích a namísto toho se v jeho zprávě píše o 5G technologiích, automotive a mobilních zařízeních využívajících umělou inteligenci. Pod to můžeme schovat řadu věcí včetně mobilních telefonů a ostatně je zřejmé, že půjde především o bateriemi napájené produkty, když jde o LP paměti, nebo prostě o nasazení, kde je důležitý úsporný provoz.
 
Firma také uvedla tu zajímavou věc, že se nové paměti řadí ve vyspělosti po bok 16Gb DDR5 vyráběných od letošního února a také 16Gb pamětí GDDR6, které jsou v běžné výrobě již od prosince předchozího roku. DDR5 tak jsou již tu a připravena je na ně samozřejmě také JEDEC, ovšem v našich počítačích se s nimi v dohledné době ještě nesetkáme a můžeme očekávat, že až dorazí, tak to bude nejdříve pro hi-end. Ostatně nedorazily ještě ani zmíněné GDDR6, které očekáváme s novou generací karet NVIDIA GeForce. 
 
8Gb LPDDR5 od Samsungu nabízejí propustnost až 6400 Mb/s, což je 1,5násobek toho, čeho dosahují dnes nejrychlejší LPDDR4X, což je 4266 Mb/s. LPDDR5 tak na příslušném rozhraní dokáží za sekundu přenést 51,2 GB dat. Vedle verze s plnou propustností při napětí 1,1 V budou k dospozici také slabší a úspornější 5500Mb/s na 1,05 V. K tomu je tu k dispozici ještě nový úsporný režim Deep Sleep, který srazí spotřebu úsporného režimu pamětí LPDDR4X zhruba na polovinu. Celkově bude oproti nim spotřeba o cca 30 procent nižší. 
 
Samsung už se svými partnery dokončil testování první praktické podoby nových pamětí, které se uplatní v pouzdrech s kapacitou 8 GB, kde jsou tak v konfiguraci po osmi.
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek