www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung připravuje 49" monitor s rozlišením 5120 x 1440 a 120 Hz

Samsung připravuje 49" monitor s rozlišením 5120 x 1440 a 120 Hz
, , aktualita
Společnost Samsung vyšle do světa velký širokoúhlý a prohnutý LCD monitor, který se pochlubí rozlišením 5120 x 1440 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Bude tak určen pro náročné zákazníky, kteří ocení velký rozhled.
reklama
Pokud takoví zákazníci budou chtít dobře využít nové LCD od Samsungu pro hraní, budou si také muset připravit výkonnou sestavu, však rozlišení 5120 x 1440 pixelů (DQHD = Dual Quad HD) představuje asi o milion pixelů méně než v případě Ultra HD (3840 x 2160) a navíc je ještě třeba počítat s obnovovací frekvencí 120 Hz, kterou by byla škoda nevyužít. 
 
 
Dle TFT Central se Samsung soustředí na vývoj čtyř hlavních aspektů displejů obecně. Jde o ultraširoké formáty, rozšíření gamutu pomocí technologie podsvícení Quantum Dot, prohnuté panely a rychlé obnovovací frekvence. Chystaný panel tak do tohoto schematu dobře zapadá. 
 
Lze jej označit za nástupce modelu Samsung CHG90, který byl představen loni v létě a šlo také o 49palcový monitor, který nabídl QLED podsvícení pod panelem a prezentován byl jako světově největší herní monitor svého druhu. Tehdy šlo ještě o rozlišení 3840 x 1080, čili horizontální Ultra HD a vertikální Full HD, čili poměr stran 32:9 a obnovovací frekvenci 144 Hz. Rozlišení 5120 x 1440 na novém panelu už vypadá mnohem lépe, a to především to vertikální a pokles na 120Hz obnovovací frekvenci je vcelku pochopitelný. 
 
 
Dále se můžeme těšit na prohnutí panelu s poloměrem 1800R a bezrámečkový design na třech stranách, čili až na tu spodní. Více toho zatím o novém modelu známo není, takže si musíme počkat. 
 
Pak tu je ovšem také informace, že Samsung začne vyrábět 43,4palcové panely VA s rozlišením 3840 x 1200 (DWUXGA) také pro bezrámečkové monitory na 3 stranách, zakřivením 1800R a podporou až 144Hz obnovovací frekvence. Ještě menší budou 34" modely technologie VA s rozlišením 3440 x 1440 a 144 Hz, které nahradí dnešní 100Hz verze. A nakonec se na červen chystá odstartování výroby zakřivených 31,5" panelů VA s rozlišením Ultra HD, širokým barevným gamutem a 120 Hz. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek