www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung připravuje 49" monitor s rozlišením 5120 x 1440 a 120 Hz

Samsung připravuje 49" monitor s rozlišením 5120 x 1440 a 120 Hz
, , aktualita
Společnost Samsung vyšle do světa velký širokoúhlý a prohnutý LCD monitor, který se pochlubí rozlišením 5120 x 1440 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Bude tak určen pro náročné zákazníky, kteří ocení velký rozhled.
K oblíbeným
reklama
Pokud takoví zákazníci budou chtít dobře využít nové LCD od Samsungu pro hraní, budou si také muset připravit výkonnou sestavu, však rozlišení 5120 x 1440 pixelů (DQHD = Dual Quad HD) představuje asi o milion pixelů méně než v případě Ultra HD (3840 x 2160) a navíc je ještě třeba počítat s obnovovací frekvencí 120 Hz, kterou by byla škoda nevyužít. 
 
 
Dle TFT Central se Samsung soustředí na vývoj čtyř hlavních aspektů displejů obecně. Jde o ultraširoké formáty, rozšíření gamutu pomocí technologie podsvícení Quantum Dot, prohnuté panely a rychlé obnovovací frekvence. Chystaný panel tak do tohoto schematu dobře zapadá. 
 
Lze jej označit za nástupce modelu Samsung CHG90, který byl představen loni v létě a šlo také o 49palcový monitor, který nabídl QLED podsvícení pod panelem a prezentován byl jako světově největší herní monitor svého druhu. Tehdy šlo ještě o rozlišení 3840 x 1080, čili horizontální Ultra HD a vertikální Full HD, čili poměr stran 32:9 a obnovovací frekvenci 144 Hz. Rozlišení 5120 x 1440 na novém panelu už vypadá mnohem lépe, a to především to vertikální a pokles na 120Hz obnovovací frekvenci je vcelku pochopitelný. 
 
 
Dále se můžeme těšit na prohnutí panelu s poloměrem 1800R a bezrámečkový design na třech stranách, čili až na tu spodní. Více toho zatím o novém modelu známo není, takže si musíme počkat. 
 
Pak tu je ovšem také informace, že Samsung začne vyrábět 43,4palcové panely VA s rozlišením 3840 x 1200 (DWUXGA) také pro bezrámečkové monitory na 3 stranách, zakřivením 1800R a podporou až 144Hz obnovovací frekvence. Ještě menší budou 34" modely technologie VA s rozlišením 3440 x 1440 a 144 Hz, které nahradí dnešní 100Hz verze. A nakonec se na červen chystá odstartování výroby zakřivených 31,5" panelů VA s rozlišením Ultra HD, širokým barevným gamutem a 120 Hz. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek