reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung SSD 850 Pro v testu vydržel zápis 9100 TB

, , aktualita
Samsung SSD 850 Pro v testu vydržel zápis 9100 TB
Na serveru tweakers.net se objevil test výdrže aktuálních SSD od firem OCZ, Crucial, SanDisk a také Samsung, který se týkal prostě toho, jaký objem dat daný model zvládne celkově zapsat. Jde tak o známou hodnotu TBW.
Samsung SSD 850 Pro v testu vydržel zápis 9100 TB
 Testu se tak zúčastnilo více modelů SSD, které testoval konkrétně německý tištěný magazín c't, ale výsledky se objevily i na tweakers.net. Němci si vzali na pomoc 250/256GB modely OCZ TR150, Crucial's BX 200, Samsung's 750 Evo, Samsung's 850 Pro, SanDisk's Extreme Pro a SanDisk Ultra II, a to vždy dva kusy naráz. Něco podobného jsme před dvěma lety spáchali i my s modelem OCZ Vector 150, který nakonec vydržel celkový zápis 1,31 PB (petabyte).
 
 
Výsledky při testování TBW (Total Bytes Written) byly velice rozdílné. Při těchto testech jde prostě o neustále přepisování buněk daty, a to nejrychleji, jak je možné, neboť zápis několika petabajtů si vyžádá dlouhý čas. Na ně ale vůbec nemusí dojít, jak ukázal model Crucial BX 200, který skončil jako první se zápisem 187 TB, což je ale i tak více než dvojnásobek toho, co v rámci záruky uvádí výrobce (80 TB). 
 
Pak to vzdal Crucial BX 200 s celkovým zápisem 280 TB, přičemž ostatní SSD měly náhle umřít po jistém výkyvu napětí, a to až na SanDisk Extreme Pro a Samsung 850 Pro, což jsou v obou případech lepší modely orientované na pracovní stanice či prostě náročnější uživatele. 
 
Jeden z SanDisk Extreme Pro dokázal vydržet celkový zápis 2200 TB, což bylo srovnatelné s jedním Samsungem 850 Pro. Ovšem další tento Samsung měl větší štěstí na kvalitu pamětí, díky čemuž vydržel neuvěřitelných 9100 TB, čili 9,1 PB. Ukazuje se však, že rozdíl v kvalitě se tak může podstatně lišit, když jeden Samsung 850 Pro vydržel více než 4x větší objem zápisu než druhý. V každém případě už samotných 2200 TB bohatě stačí, však i při velice intenzivním využití musí takové SSD vydržet desítky let. 
 
Však právě v případě TBW o hodnotě 2200 TB nám takové 250GB SSD, na něž každý den zapíšeme 100 GB dat (což není moc pravěpodobný scénář), vydrží kolem 60 let. A pokud by mělo vydržet 5 let, pak bychom na ně museli denně zapsat přes 1200 GB dat. 
 
 
Zdroj: tweakers.net
reklama
reklama
reklama