www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND
, , aktualita
Toshiba je jedním z mnoha výrobců SSD disků a její nabídku nyní rozšiřuje nová řada BG4. Využívá 96vrstvé BiCS TLC NAND paměti a proti předchůdci slibuje o 50 % až 153 % vyšší rychlosti, což rozhodně potěší.
reklama
V létě roku 2017 představila Toshiba své SSD disky řady BG3, které jsou nyní nahrazeny novými modely BG4. V prodeji se s nimi asi nesetkáte, jsou totiž určeny především OEM partnerům, tedy výrobcům počítačů (notebooků). Stále jsou využívány 3D BiCS NAND flash paměti, tentokrát ale místo 64vrstvých byly použity 96vrstvé. Podle společnosti Toshiba to umožnilo snížit i spotřebu, a to až o 20 % při čtení a 7 % při zápisu. Další změnou je využití rychlejšího rozhraní NVMe PCIe 3.0 x4 místo původního x2.
 
Toshiba BG4 SSD
 
SSD disky nicméně stále spoléhají na Host Memory Buffer (HMB), nemají tedy vlastní DRAM cache, ale vyrovnávací paměť si berou z RAM počítače. Toshiba však zapracovala a celý systém optimalizovala. Přesto tu máme ještě mnoho dalších změn. Předně je to výrazný nárůst rychlostí.
 
V případě sekvenčního čtení je to 50% nárůst z 1500 MB/s na 2250 MB/s. Ještě více se polepšil sekvenční zápis, a to rovnou o 70 % z 1000 MB/s na nynějších 1700 MB/s. Ale ani to nejsou ta nejlepší čísla, nejvíce šly totiž nahoru náhodné datové přenosy. U čtení je to 153% nárůst ze 150 tisíc IOPS na opravdu vynikajících 380 tisíc IOPS. Náhodný zápis pak šel nahoru o 90 % ze 100 tisíc IOPS na 190 tisíc IOPS.
 
Toshiba také zvýšila maximální kapacitu. K dispozici bude ve verzích se 128 GB, 256 GB, 512 GB a nově i 1 TB. Nové disky budou dodávány jako M.2 1620 BGA pro přímou integraci do základních desek (výška modulu byla snížena z 1,5 mm na 1,3 mm) nebo jako krátké M.2 2230 karty. Dodávky OEM partnerům by měly být zahájeny v druhém čtvrtletí letošního roku. K dispozici budou i verze se šifrováním TCG Opal 2.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek