www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND
, , aktualita
Toshiba je jedním z mnoha výrobců SSD disků a její nabídku nyní rozšiřuje nová řada BG4. Využívá 96vrstvé BiCS TLC NAND paměti a proti předchůdci slibuje o 50 % až 153 % vyšší rychlosti, což rozhodně potěší.
K oblíbeným
reklama
V létě roku 2017 představila Toshiba své SSD disky řady BG3, které jsou nyní nahrazeny novými modely BG4. V prodeji se s nimi asi nesetkáte, jsou totiž určeny především OEM partnerům, tedy výrobcům počítačů (notebooků). Stále jsou využívány 3D BiCS NAND flash paměti, tentokrát ale místo 64vrstvých byly použity 96vrstvé. Podle společnosti Toshiba to umožnilo snížit i spotřebu, a to až o 20 % při čtení a 7 % při zápisu. Další změnou je využití rychlejšího rozhraní NVMe PCIe 3.0 x4 místo původního x2.
 
Toshiba BG4 SSD
 
SSD disky nicméně stále spoléhají na Host Memory Buffer (HMB), nemají tedy vlastní DRAM cache, ale vyrovnávací paměť si berou z RAM počítače. Toshiba však zapracovala a celý systém optimalizovala. Přesto tu máme ještě mnoho dalších změn. Předně je to výrazný nárůst rychlostí.
 
V případě sekvenčního čtení je to 50% nárůst z 1500 MB/s na 2250 MB/s. Ještě více se polepšil sekvenční zápis, a to rovnou o 70 % z 1000 MB/s na nynějších 1700 MB/s. Ale ani to nejsou ta nejlepší čísla, nejvíce šly totiž nahoru náhodné datové přenosy. U čtení je to 153% nárůst ze 150 tisíc IOPS na opravdu vynikajících 380 tisíc IOPS. Náhodný zápis pak šel nahoru o 90 % ze 100 tisíc IOPS na 190 tisíc IOPS.
 
Toshiba také zvýšila maximální kapacitu. K dispozici bude ve verzích se 128 GB, 256 GB, 512 GB a nově i 1 TB. Nové disky budou dodávány jako M.2 1620 BGA pro přímou integraci do základních desek (výška modulu byla snížena z 1,5 mm na 1,3 mm) nebo jako krátké M.2 2230 karty. Dodávky OEM partnerům by měly být zahájeny v druhém čtvrtletí letošního roku. K dispozici budou i verze se šifrováním TCG Opal 2.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů