www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND
, , aktualita
Toshiba je jedním z mnoha výrobců SSD disků a její nabídku nyní rozšiřuje nová řada BG4. Využívá 96vrstvé BiCS TLC NAND paměti a proti předchůdci slibuje o 50 % až 153 % vyšší rychlosti, což rozhodně potěší.
K oblíbeným
reklama
V létě roku 2017 představila Toshiba své SSD disky řady BG3, které jsou nyní nahrazeny novými modely BG4. V prodeji se s nimi asi nesetkáte, jsou totiž určeny především OEM partnerům, tedy výrobcům počítačů (notebooků). Stále jsou využívány 3D BiCS NAND flash paměti, tentokrát ale místo 64vrstvých byly použity 96vrstvé. Podle společnosti Toshiba to umožnilo snížit i spotřebu, a to až o 20 % při čtení a 7 % při zápisu. Další změnou je využití rychlejšího rozhraní NVMe PCIe 3.0 x4 místo původního x2.
 
Toshiba BG4 SSD
 
SSD disky nicméně stále spoléhají na Host Memory Buffer (HMB), nemají tedy vlastní DRAM cache, ale vyrovnávací paměť si berou z RAM počítače. Toshiba však zapracovala a celý systém optimalizovala. Přesto tu máme ještě mnoho dalších změn. Předně je to výrazný nárůst rychlostí.
 
V případě sekvenčního čtení je to 50% nárůst z 1500 MB/s na 2250 MB/s. Ještě více se polepšil sekvenční zápis, a to rovnou o 70 % z 1000 MB/s na nynějších 1700 MB/s. Ale ani to nejsou ta nejlepší čísla, nejvíce šly totiž nahoru náhodné datové přenosy. U čtení je to 153% nárůst ze 150 tisíc IOPS na opravdu vynikajících 380 tisíc IOPS. Náhodný zápis pak šel nahoru o 90 % ze 100 tisíc IOPS na 190 tisíc IOPS.
 
Toshiba také zvýšila maximální kapacitu. K dispozici bude ve verzích se 128 GB, 256 GB, 512 GB a nově i 1 TB. Nové disky budou dodávány jako M.2 1620 BGA pro přímou integraci do základních desek (výška modulu byla snížena z 1,5 mm na 1,3 mm) nebo jako krátké M.2 2230 karty. Dodávky OEM partnerům by měly být zahájeny v druhém čtvrtletí letošního roku. K dispozici budou i verze se šifrováním TCG Opal 2.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek