www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND

Toshiba uvedla BG4 SSD disky s 96vrstvými BiCS NAND
, , aktualita
Toshiba je jedním z mnoha výrobců SSD disků a její nabídku nyní rozšiřuje nová řada BG4. Využívá 96vrstvé BiCS TLC NAND paměti a proti předchůdci slibuje o 50 % až 153 % vyšší rychlosti, což rozhodně potěší.
reklama
V létě roku 2017 představila Toshiba své SSD disky řady BG3, které jsou nyní nahrazeny novými modely BG4. V prodeji se s nimi asi nesetkáte, jsou totiž určeny především OEM partnerům, tedy výrobcům počítačů (notebooků). Stále jsou využívány 3D BiCS NAND flash paměti, tentokrát ale místo 64vrstvých byly použity 96vrstvé. Podle společnosti Toshiba to umožnilo snížit i spotřebu, a to až o 20 % při čtení a 7 % při zápisu. Další změnou je využití rychlejšího rozhraní NVMe PCIe 3.0 x4 místo původního x2.
 
Toshiba BG4 SSD
 
SSD disky nicméně stále spoléhají na Host Memory Buffer (HMB), nemají tedy vlastní DRAM cache, ale vyrovnávací paměť si berou z RAM počítače. Toshiba však zapracovala a celý systém optimalizovala. Přesto tu máme ještě mnoho dalších změn. Předně je to výrazný nárůst rychlostí.
 
V případě sekvenčního čtení je to 50% nárůst z 1500 MB/s na 2250 MB/s. Ještě více se polepšil sekvenční zápis, a to rovnou o 70 % z 1000 MB/s na nynějších 1700 MB/s. Ale ani to nejsou ta nejlepší čísla, nejvíce šly totiž nahoru náhodné datové přenosy. U čtení je to 153% nárůst ze 150 tisíc IOPS na opravdu vynikajících 380 tisíc IOPS. Náhodný zápis pak šel nahoru o 90 % ze 100 tisíc IOPS na 190 tisíc IOPS.
 
Toshiba také zvýšila maximální kapacitu. K dispozici bude ve verzích se 128 GB, 256 GB, 512 GB a nově i 1 TB. Nové disky budou dodávány jako M.2 1620 BGA pro přímou integraci do základních desek (výška modulu byla snížena z 1,5 mm na 1,3 mm) nebo jako krátké M.2 2230 karty. Dodávky OEM partnerům by měly být zahájeny v druhém čtvrtletí letošního roku. K dispozici budou i verze se šifrováním TCG Opal 2.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio
Google dnes zahájil revoluci ve světě počítačových her. Už nebude potřeba kupovat drahé procesory, spoustu RAM a výkonná GPU. Google Stadia je streamovací platformou, kdy si hry zahrajete na PC, notebooku, telefonu nebo televizi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu
Ventilátory NF-A12x25 z materiálu Sterrox se uplatní na novém chladiči NH-U12A společnosti Noctua. Ten nabídne rovnou dva, takže slibuje i vysoký výkon, ovšem pochopitelně to nebude levné. Co tu tedy máme?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
Včera, aktualita, Jan Vítek