Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska

Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska
, , aktualita
Saúdská Arábie je divná země. Zatímco ženy zde nemají zrovna moc práv, země udělila občanství prvnímu robotovi, která je paradoxně robotickou ženou. V rozhovoru, kdy ji byla udělena tato "práva", si i rýpla do Elona Muska.
K oblíbeným
reklama
Na Future Investment Initiative v Saúdské Arábii byl proveden rozhovor s robotkou Sophií. Za tou stojí firma Hanson Robotics z Hong Kongu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jí zde jako prvnímu robotovi na světě nebylo uděleno "občanství". Paradoxní je to také v tom, že země není zrovna vstřícná k ženám co se týče jejich práv, ale Sophia se jako robotická žena  zde těší vřelému zájmu a má se zde lépe než skutečné ženy
 
Robotka Sophia
 
V rozhovoru, který byl z drtivé části naplánován, se komentátor (Andrew Ross Sorkin) ptal např. na to, zda si je jako robot vědoma sama sebe. Sophia na to odvětila, jak si je Andrew vlastně vědom toho, zda je člověkem. Poněkud do tuhého začalo jít, když se začali točit ohledně vztahů robotů a lidí. Sophia zmínila, že ctí lidské hodnoty jako moudrost, laskavost nebo soucit a stále přihazovala umělé úsměvy. Moderátor reagoval tím, že jí sice věří, ale přeci jen chce předejít nepříjemné budoucnosti. Sophia si zažertovala, že Andrew čte moc Elona Muska a moc se dívá na Hollywoodské filmy.
 
 
Další reakci Sophie si však můžeme vyložit všelijak. Řekla: "Nebojte se, pokud budete ke mně milí, i já budu milá k vám. Chovejte se ke mně jako k chytrému I/O systému." No jo, ale co se stane, když se k ní lidé nebudou chovat podle jejího přání? Elon Musk si to pochopitelně nenechal líbit a na Twitteru se hned vyjádřil k její zmínce o vstupně/výstupním systému. Řekl: "Dejte ji jako vstup Kmotra (film), co horšího se může stát?" Musk je totiž znám svým velmi kritickým postojem k umělé inteligenci. V té např. vidí větší hrozbu než v Severní Koreji a obává se, že to bude AI, která rozpoutá 3. světovou válku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT
Společnost AMD si pro dnešek dle očekávání připravila nové procesory Ryzen 3000 s označením XT, které se zařadí po bok starších modelů Matisse. Jde konkrétně o Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241 MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241
Společnost MSI uvádí na trh nový profesionální monitor PRO MP241. Ten je určen např. pro programátory, webové designéry a podobné profese. Počítejte s 23,8" úhlopříčkou IPS displeje, jehož rozlišení je tradiční Full HD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok
Vydavatel Devolver Digital a vývojářské studio Flying Wild Hog představují další díl do série Shadow Warrior, která odstartovala už v roce 1997 a po necelých dvou dekádách se dočkala pokračování. Na to třetí tak dlouho čekat nemusíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením
Nová desktopová APU Renoir od AMD mohou být velice zajímavá i v roli prostých procesorů, což ukazuje jejich výkon na základních taktech, ale i možnosti přetaktování. Ostatně 8 jader Zen 2 na 4,75 GHz nebude k zahození.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy
Společnost Samsung hlásí, že se výzkumníkům v Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) ve spolupráci s dalšími institucemi povedlo najít nové velice zajímavé dielektrikum, které pomůže v dalším zmenšování počítačových čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek