Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska

Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska
, , aktualita
Saúdská Arábie je divná země. Zatímco ženy zde nemají zrovna moc práv, země udělila občanství prvnímu robotovi, která je paradoxně robotickou ženou. V rozhovoru, kdy ji byla udělena tato "práva", si i rýpla do Elona Muska.
K oblíbeným
reklama
Na Future Investment Initiative v Saúdské Arábii byl proveden rozhovor s robotkou Sophií. Za tou stojí firma Hanson Robotics z Hong Kongu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jí zde jako prvnímu robotovi na světě nebylo uděleno "občanství". Paradoxní je to také v tom, že země není zrovna vstřícná k ženám co se týče jejich práv, ale Sophia se jako robotická žena  zde těší vřelému zájmu a má se zde lépe než skutečné ženy
 
Robotka Sophia
 
V rozhovoru, který byl z drtivé části naplánován, se komentátor (Andrew Ross Sorkin) ptal např. na to, zda si je jako robot vědoma sama sebe. Sophia na to odvětila, jak si je Andrew vlastně vědom toho, zda je člověkem. Poněkud do tuhého začalo jít, když se začali točit ohledně vztahů robotů a lidí. Sophia zmínila, že ctí lidské hodnoty jako moudrost, laskavost nebo soucit a stále přihazovala umělé úsměvy. Moderátor reagoval tím, že jí sice věří, ale přeci jen chce předejít nepříjemné budoucnosti. Sophia si zažertovala, že Andrew čte moc Elona Muska a moc se dívá na Hollywoodské filmy.
 
 
Další reakci Sophie si však můžeme vyložit všelijak. Řekla: "Nebojte se, pokud budete ke mně milí, i já budu milá k vám. Chovejte se ke mně jako k chytrému I/O systému." No jo, ale co se stane, když se k ní lidé nebudou chovat podle jejího přání? Elon Musk si to pochopitelně nenechal líbit a na Twitteru se hned vyjádřil k její zmínce o vstupně/výstupním systému. Řekl: "Dejte ji jako vstup Kmotra (film), co horšího se může stát?" Musk je totiž znám svým velmi kritickým postojem k umělé inteligenci. V té např. vidí větší hrozbu než v Severní Koreji a obává se, že to bude AI, která rozpoutá 3. světovou válku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek