Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska

Saúdská Arábie udělila občanství robotce, rýpla si i do Elona Muska
, , aktualita
Saúdská Arábie je divná země. Zatímco ženy zde nemají zrovna moc práv, země udělila občanství prvnímu robotovi, která je paradoxně robotickou ženou. V rozhovoru, kdy ji byla udělena tato "práva", si i rýpla do Elona Muska.
K oblíbeným
reklama
Na Future Investment Initiative v Saúdské Arábii byl proveden rozhovor s robotkou Sophií. Za tou stojí firma Hanson Robotics z Hong Kongu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jí zde jako prvnímu robotovi na světě nebylo uděleno "občanství". Paradoxní je to také v tom, že země není zrovna vstřícná k ženám co se týče jejich práv, ale Sophia se jako robotická žena  zde těší vřelému zájmu a má se zde lépe než skutečné ženy
 
Robotka Sophia
 
V rozhovoru, který byl z drtivé části naplánován, se komentátor (Andrew Ross Sorkin) ptal např. na to, zda si je jako robot vědoma sama sebe. Sophia na to odvětila, jak si je Andrew vlastně vědom toho, zda je člověkem. Poněkud do tuhého začalo jít, když se začali točit ohledně vztahů robotů a lidí. Sophia zmínila, že ctí lidské hodnoty jako moudrost, laskavost nebo soucit a stále přihazovala umělé úsměvy. Moderátor reagoval tím, že jí sice věří, ale přeci jen chce předejít nepříjemné budoucnosti. Sophia si zažertovala, že Andrew čte moc Elona Muska a moc se dívá na Hollywoodské filmy.
 
 
Další reakci Sophie si však můžeme vyložit všelijak. Řekla: "Nebojte se, pokud budete ke mně milí, i já budu milá k vám. Chovejte se ke mně jako k chytrému I/O systému." No jo, ale co se stane, když se k ní lidé nebudou chovat podle jejího přání? Elon Musk si to pochopitelně nenechal líbit a na Twitteru se hned vyjádřil k její zmínce o vstupně/výstupním systému. Řekl: "Dejte ji jako vstup Kmotra (film), co horšího se může stát?" Musk je totiž znám svým velmi kritickým postojem k umělé inteligenci. V té např. vidí větší hrozbu než v Severní Koreji a obává se, že to bude AI, která rozpoutá 3. světovou válku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala