www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro
, , aktualita
Pevné disky ještě neřekly své poslední slovo. Společnost Seagate uvedla trojici nových pevných disků s velmi vysokou kapacitou 10 TB. Jde o řady BarraCuda Pro, IronWolf a SkyHawk. Najdete tu dokonce obrovskou 256MB cache.
K oblíbeným
reklama
Společnost Seagate uvedla tři nové pevné disky, které dosahují velmi vysoké kapacity 10 TB. Každý z nich patří do jiné třídy. BarraCuda Pro míří do klasických desktopů, IronWolf je určen pro NAS a SkyHawk pak pro bezpečnostní systémy. Model BarraCuda Pro ST10000DM0004 má 7 ploten a využívá rozhraní SATA 6Gb/s. Potěší velký buffer s nadprůměrnou kapacitou 256 MB a maximální přenosová rychlost má dosahovat až 220 MB/s. To je možné i díky rychlému otáčení ploten při 7200 rpm. Přitom ale slibuje nízkou spotřebu 6,8 W při provozu a 4,5 W v idle režimu, což jsou překvapivě malé hodnoty. Na disk je dávána 5letá záruka.


Seagate BarraCuda Pro 10TB


Disk IronWolf ST10000VN0004 pro NAS je v mnohém podobný předchozímu. Má však speciální senzory vibrací, které zmírňují vibrace při použití v systémech s více disky. V tomto případě disky dosahují maximální rychlost 210 MB/s. Záruka je 3letá. Nakonec je zde ještě verze SkyHawk ST10000VX0004 pro bezpečnostní systémy optimalizovaná pro provoz 24/7. I zde najdete 256MB cache, senzory vibrací, dostanete 3letou záruku a disk podporuje maximální rychlost 210 MB/s. Všechny disky využívají relativně tradiční technologie, jsou tedy např. bez hélia jako jiné 10TB disky. Ceny nově představených pevných disků byly v daném pořadí nastaveny na $535, $470 a $460.

Zdroj: engadget.com, seagate.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Doplněno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek