www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro
, , aktualita
Pevné disky ještě neřekly své poslední slovo. Společnost Seagate uvedla trojici nových pevných disků s velmi vysokou kapacitou 10 TB. Jde o řady BarraCuda Pro, IronWolf a SkyHawk. Najdete tu dokonce obrovskou 256MB cache.
K oblíbeným
reklama
Společnost Seagate uvedla tři nové pevné disky, které dosahují velmi vysoké kapacity 10 TB. Každý z nich patří do jiné třídy. BarraCuda Pro míří do klasických desktopů, IronWolf je určen pro NAS a SkyHawk pak pro bezpečnostní systémy. Model BarraCuda Pro ST10000DM0004 má 7 ploten a využívá rozhraní SATA 6Gb/s. Potěší velký buffer s nadprůměrnou kapacitou 256 MB a maximální přenosová rychlost má dosahovat až 220 MB/s. To je možné i díky rychlému otáčení ploten při 7200 rpm. Přitom ale slibuje nízkou spotřebu 6,8 W při provozu a 4,5 W v idle režimu, což jsou překvapivě malé hodnoty. Na disk je dávána 5letá záruka.


Seagate BarraCuda Pro 10TB


Disk IronWolf ST10000VN0004 pro NAS je v mnohém podobný předchozímu. Má však speciální senzory vibrací, které zmírňují vibrace při použití v systémech s více disky. V tomto případě disky dosahují maximální rychlost 210 MB/s. Záruka je 3letá. Nakonec je zde ještě verze SkyHawk ST10000VX0004 pro bezpečnostní systémy optimalizovaná pro provoz 24/7. I zde najdete 256MB cache, senzory vibrací, dostanete 3letou záruku a disk podporuje maximální rychlost 210 MB/s. Všechny disky využívají relativně tradiční technologie, jsou tedy např. bez hélia jako jiné 10TB disky. Ceny nově představených pevných disků byly v daném pořadí nastaveny na $535, $470 a $460.

Zdroj: engadget.com, seagate.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek