Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate uvedl pevné disky IronWolf Pro s 22TB kapacitou a CMR

19.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Seagate uvedl pevné disky IronWolf Pro s 22TB kapacitou a CMR
Seagate navýšil nejvyšší dostupnou kapacitu pro své disky IronWolf Pro s konvenční technologií zápisu CMR. Ta nyní činí 22 TB. Disky jsou vybaveny velkým 512MB bufferem a dosahují i velmi vysokých přenosových rychlostí.
Western Digital začal dodávat své 22TB disky v červenci loňského roku, nyní se přidává společnost Seagate. Ta totiž uvedla 22TB varianty svých disků IronWolf Pro. Novinka využívá konvenční způsob zápisu CMR a je plněná heliem. Nechybí technologie AgileArray, která optimalizuje provoz disků ve vícediskových konfiguracích (NASech, DASech,...). Výrobce slibuje možnost zpracovat 550 TB dat ročně, střední doba mezi poruchami má být 2,5 milionu hodin a omezená záruka má 5 let. Zvýšení životnosti má na starosti i technologie IronWolf Health Management (IHM) pro prevenci proti chybám, pro zásah i zotavení po nich. Služby Rescue Data Recovery Services jsou nabízeny po první 3 roky, úspěšnost obnovy dat je okolo 95 %.
 
Seagate IronWolf Pro 22TB
 
Disky využívají standardní rozhraní SATA 6Gbps, dosahují 7200 otáček za minutu a slibují max. přenosové rychlosti 285 MB/s. Pokud jde o buffer, ten má kapacitu 512 MB. Ten může mít i 20TB verze, nicméně ta existuje i ve 256MB variantě a ostatní modely s nižšími kapacitami už mají právě jen oněch 256 MB. V idle režimu počítejte se spotřebou 6,0 W, při práci je to 7,9 W. Nová 22TB varianta IronWolf Pro bude v prodeji za 599,99 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.