www.svethardware.cz
>
>
>
>

SEC si stěžuje, že ji Musk ignoruje. Opět píše zavádějící tweety

SEC si stěžuje, že ji Musk ignoruje. Opět píše zavádějící tweety
, , aktualita
Elon Musk už opět upadl v nemilost komise SEC. Ta tvrdí, že záměrně ignoruje nařízení soudu a i nadále píše tweety se zavádějícím obsahem bez externí kontroly. Ten poslední se měl týkat plánu produkce elektromobilů Tesla.
K oblíbeným
reklama
Komise SEC (Securities and Exchange Commission) si opět stěžuje, že ji Elon Musk ignoruje a pohrdá nařízením soudů. Vše ve velkém začalo po jeho tweetu o převzetí Tesly do soukromých rukou, načež toto později stáhl a i zaplatil pokutu 20 milionů dolarů. Musk by teď měl být pod větším dozorem a jeho tweety by měly být schvalovány dříve, než je vypustí do světa. Jeho twitterový účet totiž sleduje 25 milionů lidí a nejedna informace už pěkně zahýbala s cenou akcií jeho společnosti Tesla. A v uvádění zavádějících informací, které mohou ovlivnit cenu akcií, dle komise SEC Musk pokračuje i nadále.
 
Elon Musk
 
Terčem je jeho nedávný tweet o produkci elektromobilů Tesla. Elon v něm řekl, že Tesla v roce 2011 vyrobila 0 aut, přičemž v roce 2019 to bude okolo 500 tisíc. O pár hodin později přidal vysvětlující tweet, ve kterém řekl, že myslel rychlost výroby a nikoli počet vyrobených kusů. Tedy, že koncem roku 2019 se nabere taková rychlost, kterou by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů ročně (tedy 10 tisíc vozů týdně), nicméně za rok 2019 jako takový by produkce měla stále odpovídat původním odhadům okolo 400 tisíc vozů.
 
 
A to už se komisi SEC pochopitelně nelíbilo, protože oba výroky mají docela odlišné vyznění. Musk sice výrok dovysvětlil, ale ta prodleva pochopitelně už dle komise mohla zahýbat cenami akcií a ovlivnit chování investorů na základě nepravdivých nebo zavádějících informací. Elon Musk se naopak navezl do komise, že je trapné, když si ani sama nepřečte finanční prohlášení automobilky, kde jsou tato čísla správně uvedena. Dále podotkl, že komisí skutečně pohrdá, ale pokutu výše zmíněných 20 milionů USD tehdy zaplatil, protože respektuje soudní systém.
 
V rozhovoru pro CBS rovněž připustil, že jeho tweety opravdu nejsou nikým dalším schvalovány. Také řekl, že jeho tweety by mohly být schvalovány, pokud by mohly zahýbat akciemi, ale jak někdo může vědět, co způsobí? Připustil tedy, že se občas může stát chyba. Když se ho novinářka zeptala, zda to opravdu myslí vážně, tak jen odvětil, že "nikdo není dokonalý". SEC tak nyní chce, aby byl Musk obviněn z pohrdání soudem, což by mohlo opět změnit způsob řízení společnosti Tesla i jeho dalších firem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek