www.svethardware.cz
>
>
>
>

SEC si stěžuje, že ji Musk ignoruje. Opět píše zavádějící tweety

SEC si stěžuje, že ji Musk ignoruje. Opět píše zavádějící tweety
, , aktualita
Elon Musk už opět upadl v nemilost komise SEC. Ta tvrdí, že záměrně ignoruje nařízení soudu a i nadále píše tweety se zavádějícím obsahem bez externí kontroly. Ten poslední se měl týkat plánu produkce elektromobilů Tesla.
K oblíbeným
reklama
Komise SEC (Securities and Exchange Commission) si opět stěžuje, že ji Elon Musk ignoruje a pohrdá nařízením soudů. Vše ve velkém začalo po jeho tweetu o převzetí Tesly do soukromých rukou, načež toto později stáhl a i zaplatil pokutu 20 milionů dolarů. Musk by teď měl být pod větším dozorem a jeho tweety by měly být schvalovány dříve, než je vypustí do světa. Jeho twitterový účet totiž sleduje 25 milionů lidí a nejedna informace už pěkně zahýbala s cenou akcií jeho společnosti Tesla. A v uvádění zavádějících informací, které mohou ovlivnit cenu akcií, dle komise SEC Musk pokračuje i nadále.
 
Elon Musk
 
Terčem je jeho nedávný tweet o produkci elektromobilů Tesla. Elon v něm řekl, že Tesla v roce 2011 vyrobila 0 aut, přičemž v roce 2019 to bude okolo 500 tisíc. O pár hodin později přidal vysvětlující tweet, ve kterém řekl, že myslel rychlost výroby a nikoli počet vyrobených kusů. Tedy, že koncem roku 2019 se nabere taková rychlost, kterou by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů ročně (tedy 10 tisíc vozů týdně), nicméně za rok 2019 jako takový by produkce měla stále odpovídat původním odhadům okolo 400 tisíc vozů.
 
 
A to už se komisi SEC pochopitelně nelíbilo, protože oba výroky mají docela odlišné vyznění. Musk sice výrok dovysvětlil, ale ta prodleva pochopitelně už dle komise mohla zahýbat cenami akcií a ovlivnit chování investorů na základě nepravdivých nebo zavádějících informací. Elon Musk se naopak navezl do komise, že je trapné, když si ani sama nepřečte finanční prohlášení automobilky, kde jsou tato čísla správně uvedena. Dále podotkl, že komisí skutečně pohrdá, ale pokutu výše zmíněných 20 milionů USD tehdy zaplatil, protože respektuje soudní systém.
 
V rozhovoru pro CBS rovněž připustil, že jeho tweety opravdu nejsou nikým dalším schvalovány. Také řekl, že jeho tweety by mohly být schvalovány, pokud by mohly zahýbat akciemi, ale jak někdo může vědět, co způsobí? Připustil tedy, že se občas může stát chyba. Když se ho novinářka zeptala, zda to opravdu myslí vážně, tak jen odvětil, že "nikdo není dokonalý". SEC tak nyní chce, aby byl Musk obviněn z pohrdání soudem, což by mohlo opět změnit způsob řízení společnosti Tesla i jeho dalších firem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek