www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu
, , aktualita
Komise SEC byla s nechvalně známým tweetem Elona Musk o převzetí Tesly do privátních rukou docela rychle hotova. Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady a on i Tesla musí zaplatit nemalou pokutu v desítkách milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Nechvalně známý tweet Elona Muska o tom, že uvažuje o přechodu Tesly do soukromého vlastnictví má další negativní důsledek pro Muska i Teslu. Nyní jej vyšetřují i trestní orgány Ministerstva spravedlnosti, přičemž Komise pro cenné papíry SEC je už s Muskem hotova. Kvůli jeho tweetu, který zahýbal cenou akcií a znamenal nemalé ztráty pro shortery (ti, kteří sází na pokles akcií), byl vyšetřován a nyní padlo i rozhodnutí. Výsledkem je pokuta 20 milionů dolarů pro Elona Muska i Teslu. Celkem jde tedy o 40 milionů dolarů, které budou rozděleny mezi soudem určené investory, kteří byly tweetem poškozeni. Tesla i Musk s pokutou souhlasili, ačkoli nechtěl připustit, že by záměrně udělal něco špatného.
 
Elon Musk
 
Takhle se Elon Musk poslední dobou asi moc nesměje. Jeho tweet mu přidělal a asi i ještě přidělá hodně vrásek.
 
Součástí řešení je i to, že Elon Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní tady, na kterou nesmí být zvolen po dobu následujících tří let a Tesla musí zvolit dva nové členy rady. Elon Musk nicméně může zůstat jako CEO společnosti. Zároveň musí být pomocí těchto nových členů vytvořen mechanismus, kterým se bude dohlížet na Muskovu komunikaci se světem např. jeho oblíbenými sociálními sítěmi.
 
Zajímavostí je např. to, že Musk tvrdil, že jeho tweetem ohledně $420 dolarů za akcii ohledně přechodu na privátní vlastnictví chtěl vtipně zapůsobit na svou přítelkyni. Inu, výsledek asi moc pozitivní nebyl a borce ze sebe zrovna neudělal, spíše naopak. Na zprávu o konci Elona Muska jako člena správní rady v Tesle pochopitelně zareagoval trh a to se projevilo i na ceně akcií společnosti. Ta padla ze $307,5 až na $261 (o 15 %), nicméně situace se už o něco uklidnila, cena akcií se trochu stabilizovala a v after-marketu se dostala trochu výše na $266. Kdo ví, co se ale s cenou stane v pondělí ráno při otevření burzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek3 komentáře