www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu
, , aktualita
Komise SEC byla s nechvalně známým tweetem Elona Musk o převzetí Tesly do privátních rukou docela rychle hotova. Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady a on i Tesla musí zaplatit nemalou pokutu v desítkách milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Nechvalně známý tweet Elona Muska o tom, že uvažuje o přechodu Tesly do soukromého vlastnictví má další negativní důsledek pro Muska i Teslu. Nyní jej vyšetřují i trestní orgány Ministerstva spravedlnosti, přičemž Komise pro cenné papíry SEC je už s Muskem hotova. Kvůli jeho tweetu, který zahýbal cenou akcií a znamenal nemalé ztráty pro shortery (ti, kteří sází na pokles akcií), byl vyšetřován a nyní padlo i rozhodnutí. Výsledkem je pokuta 20 milionů dolarů pro Elona Muska i Teslu. Celkem jde tedy o 40 milionů dolarů, které budou rozděleny mezi soudem určené investory, kteří byly tweetem poškozeni. Tesla i Musk s pokutou souhlasili, ačkoli nechtěl připustit, že by záměrně udělal něco špatného.
 
Elon Musk
 
Takhle se Elon Musk poslední dobou asi moc nesměje. Jeho tweet mu přidělal a asi i ještě přidělá hodně vrásek.
 
Součástí řešení je i to, že Elon Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní tady, na kterou nesmí být zvolen po dobu následujících tří let a Tesla musí zvolit dva nové členy rady. Elon Musk nicméně může zůstat jako CEO společnosti. Zároveň musí být pomocí těchto nových členů vytvořen mechanismus, kterým se bude dohlížet na Muskovu komunikaci se světem např. jeho oblíbenými sociálními sítěmi.
 
Zajímavostí je např. to, že Musk tvrdil, že jeho tweetem ohledně $420 dolarů za akcii ohledně přechodu na privátní vlastnictví chtěl vtipně zapůsobit na svou přítelkyni. Inu, výsledek asi moc pozitivní nebyl a borce ze sebe zrovna neudělal, spíše naopak. Na zprávu o konci Elona Muska jako člena správní rady v Tesle pochopitelně zareagoval trh a to se projevilo i na ceně akcií společnosti. Ta padla ze $307,5 až na $261 (o 15 %), nicméně situace se už o něco uklidnila, cena akcií se trochu stabilizovala a v after-marketu se dostala trochu výše na $266. Kdo ví, co se ale s cenou stane v pondělí ráno při otevření burzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře