www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu

Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady Tesly a zaplatit pokutu
, , aktualita
Komise SEC byla s nechvalně známým tweetem Elona Musk o převzetí Tesly do privátních rukou docela rychle hotova. Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady a on i Tesla musí zaplatit nemalou pokutu v desítkách milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Nechvalně známý tweet Elona Muska o tom, že uvažuje o přechodu Tesly do soukromého vlastnictví má další negativní důsledek pro Muska i Teslu. Nyní jej vyšetřují i trestní orgány Ministerstva spravedlnosti, přičemž Komise pro cenné papíry SEC je už s Muskem hotova. Kvůli jeho tweetu, který zahýbal cenou akcií a znamenal nemalé ztráty pro shortery (ti, kteří sází na pokles akcií), byl vyšetřován a nyní padlo i rozhodnutí. Výsledkem je pokuta 20 milionů dolarů pro Elona Muska i Teslu. Celkem jde tedy o 40 milionů dolarů, které budou rozděleny mezi soudem určené investory, kteří byly tweetem poškozeni. Tesla i Musk s pokutou souhlasili, ačkoli nechtěl připustit, že by záměrně udělal něco špatného.
 
Elon Musk
 
Takhle se Elon Musk poslední dobou asi moc nesměje. Jeho tweet mu přidělal a asi i ještě přidělá hodně vrásek.
 
Součástí řešení je i to, že Elon Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní tady, na kterou nesmí být zvolen po dobu následujících tří let a Tesla musí zvolit dva nové členy rady. Elon Musk nicméně může zůstat jako CEO společnosti. Zároveň musí být pomocí těchto nových členů vytvořen mechanismus, kterým se bude dohlížet na Muskovu komunikaci se světem např. jeho oblíbenými sociálními sítěmi.
 
Zajímavostí je např. to, že Musk tvrdil, že jeho tweetem ohledně $420 dolarů za akcii ohledně přechodu na privátní vlastnictví chtěl vtipně zapůsobit na svou přítelkyni. Inu, výsledek asi moc pozitivní nebyl a borce ze sebe zrovna neudělal, spíše naopak. Na zprávu o konci Elona Muska jako člena správní rady v Tesle pochopitelně zareagoval trh a to se projevilo i na ceně akcií společnosti. Ta padla ze $307,5 až na $261 (o 15 %), nicméně situace se už o něco uklidnila, cena akcií se trochu stabilizovala a v after-marketu se dostala trochu výše na $266. Kdo ví, co se ale s cenou stane v pondělí ráno při otevření burzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek