reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šéf Intelu je odhodlán více riskovat

21.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Šéf Intelu je odhodlán více riskovat
Šéf Intelu Brian Krzanich poslal zaměstnancům dopis, v němž hodnotí uběhlý rok a aktuální stav jejich společné firmy. I my se můžeme podívat na to, co může říci k produktům, financím a celkové vizi. 
Součástí sdělení Briana Krzanicha bylo také to, že společnost Intel bude v budoucnu více riskovat a pokračovat bude v diverzifikaci svého zaměření představující už dříve nastolený směr pryč od společnosti zaměřující se především na PC hardware. Dá se říci, že ono riskování bude nutné, neboť doposud neohrožovanému Intelu jednak začínají či teprve začnou šlapat na paty mnohé firmy. Máme tu očividného konkurenta, společnosti AMD s její procesorovou generací Ryzen, ale vedle toho i Qualcomm s jeho Falkorem, společnost Cray a ThunderX2 anebo také IBM s architekturou Power9. I proto bude nutné se více poohlédnout po nových trzích, kde může Intel teprve uspět. 
 
 
Brian Krzanich nejdříve ve svém dopisu (celé znění je zde) vzpomínal na to, jak byl svědkem přerodu Intelu ze společnosti vyrábějící především paměti DRAM ve výrobce procesorů v popředí digitální revoluce, na což navázal tím, že i dnes je Intel uprostřed procesu transformace. 
 
Krzanich zmínil konkrétně důležitost a roli dat, která se stala pro mnoho společností nejdůležitějším majetkem, a tak bude budoucnost Intelu s nimi pevně spojena: "Paměti, FPGA, IoT, umělá inteligence, autonomní řízení. Vše, co produkuje data a vše, co vyžaduje velkou výpočetní sílu. Všude tam budeme." Svět má dle jeho představ běžet na hardwaru Intelu. 
 
Intel je také už jen kousek od toho, aby se dle tržeb stal firmou, která z poloviny vydělává na PC hardwaru a druhou polovinu aby zajistily nové rostoucí trhy a na mnoha z nich je aktuálně ve slabé pozici, což Krzanich bere jako výzvu. Především právě to bude dle něj znamenat větší riziko při vymýšlení nových věcí a s tím jistě přijdou i chyby. 
 
Bylo nám také připomenuto, že už příští rok v červenci bude Intel slavit 50 let své existence a Krzanich vzal toto memento jako příležitost poděkovat svým zaměstancům za jejich odhodlání, které přineslo opět jednou finančně rekordní rok, respektive přinese dle aktualizovaných odhadů.  
 


reklama