www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>
>

Servery s EPYC si chystá Dell, HPE, Supermicro i Tyan

Servery s EPYC si chystá Dell, HPE, Supermicro i Tyan
, , aktualita
Zbrusu nové serverové procesory AMD EPYC zaujaly už řadu výrobců serverů, a to konkrétně firmy Dell EMC, HPE, Supermicro a Tyan. Ty už ohlásily, že si s nimi připravily nebo připravují nové serverové rodiny. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD EPYC 7000 disponují až 32 jádry a takty nad 3 GHz, takže představují velice zajímavou alternativu ke konkurenčním Xeonům a není divu, že na tuto nabídku už reagují výrobci serverového náčiní. Samotné AMD slibuje především mnoho jader, vláken, datové propustnosti, I/O linek s vysokou energetickou efektivitou a přívětivými cenami. 

 
Nicméně serverový trh je aktuálně stále ještě v podstatě celý ovládáný Intelem, což znamená, že AMD si na něm opět musí znovu vybudovat svou pozici, což není lehký úkol. Je tak velice důležité, aby ve své snaze získalo ty pravé partnery z řad výrobců serverů a hardwaru pro ně.
 
 
Přinejmenším společnosti Dell EMC, HPE, Supermicro a Tyan tak pomohou firmě AMD odstartovat "novou éru v datových centrech", o níž firma ve své prezentaci mluvila. 
 
AMD se může těšit především z podpory firmy Dell EMC, která je jedním z největších hráčů mezi výrobci serverů a slibuje, že nabídne velice zajímavé produkty v oblasti úložných zařízení (včetně big data) díky procesorům EPYC a jejich nabídce 128 linek PCIe 3.0 a podpoře 24 zařízení NVMe. Očekává se tak nová řada Dell EMC PowerEdge, a to někdy v druhé polovině tohoto roku. 
 
Společnost HPE zase o procesorech EPYC prohlásila, že jde o změnu paradigmatu ve výpočetní technice a představují počátek nové éry. Konkrétně ale představila nové servery HPE Cloudline CL3150, které CPU EPYC využijí. Tyan zase chystá 2U servery vybavené 24 SSD s NVMe. 
 
 
Společnost SuperMicro už také představila konkrétní produkty, a to servery A+ Ultra, Mainstream a BigTwin. 
 
Vedle těchto firem se o EPYC vážně zajímají také společnosti Lenovo, Microsoft, Samsung, Baidu nebo 1&1. 

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek