www.svethardware.cz
>
>
>
>

Šestijádrový Core i7-8700K: takty 3,7 až 4,3 GHz

Šestijádrový Core i7-8700K: takty 3,7 až 4,3 GHz
, , aktualita
Intel se v poslední době snaží proti AMD bojovat především pomocí procesorů, z nichž mačká co nejvyšší turbofrekvence, což má být i případ nových Coffee Lake. Uniklé specifikace uvádí, že nový Core i7-8700K by tomu měl odpovídat. 
K oblíbeným
reklama
Šestijádrové procesory Coffee Lake jako Core i7-8700K budou mít stejnou konfiguraci jako výkonnější modely Ryzen 5, avšak lze očekávat, že budou výrazně dražší, neboť to by Intel musel razantně zasáhnout do svých cen. Však Ryzen 5 s cenou končí na 249 USD, za kterou si nepořídíme ani jeden z moderních čtyřjádrových Core i7 "Kaby Lake", které jsou alespoň o 50 dolarů dražší. Cena bude odpovídat spíše šestijádrovému modelu Core i7-7800X pro LGA 2066, který přijde na 389 USD. A pokud Intel s cenami opravdu něco neudělá, AMD Ryzen 5 tak budou výrazně levnější, i když dle aktuálních informací ani jeden z nich nedosáhne takových taktů jako Core i7-8700K. 
 
 
Core i7-8700K, nejlepší z Coffee Lake, má v kostce nabídnout 6 jader plus Hyper-threading, tak až 4,3 GHz při zatížení jednoho jádra, pak až 4 GHz při zatížení všech šesti a základ je na 3,7 GHz, pak tu je 95W TDP a to vše na platformě s paticí LGA 1151. 
 
 
Tyto informace mají pocházet přímo od Intelu, takže je můžeme pokládat za věrohodné a potvrzují také několik údajů, které jsme o chystaných procesorech Coffee Lake už slyšeli. Tabulka obsahuje informace o všech třech chystaných modelech, které budou všechny mít šest jader. 
 
Pravý sloupec by tak měl patřit modelu Core i7-8700 s nižšími takty a bez podpory přetaktování a prostřední sloupec pak modelu Core i5-8600K s takty mezi dvěma předchozími Core i7 i podporou přetaktování, ale na druhou stranu by nám tento procesor nenabídl Hyper-threading. Ale to ještě uvidíme, neboť právě informace o Hyper-threadingu není v tabulce zanesena, stejně jako to, do jaké rodiny bude daný procesor patřit. 
 
Všechny ale budou vybaveny 12 MB paměti L3 cache, což jednoznačně ukazuje na architekturu Kaby Lake a ne Skylake-X a také budou všechny vybaveny integrovaným grafickým jádrem, a to základní verzí GT2. Očekávat také můžeme, že se po jejich boku objeví nový čipset, a to Z390 a je otázka, zda Intel umožní jejich provoz i na starých deskách s čipsety 200 Series nebo dokonce 100 Series. Teoreticky by tomu snad nic nemělo bránit. 
 
Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář