www.svethardware.cz
>
>
>

Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One

Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
, , aktualita
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
K oblíbeným
reklama
Severní Karolína v USA se poohlíží po možnostech dopravního systému Hyperloop. Společnost Virgin Hyperloop One spolu s dalšími partnery zvažuje možnost propojení měst Raleigh, Durham, Chapel Hill a letiště Raleigh-Durham International Airport. Předběžný odhad tvrdí, že by vzdálenost necelých 50 kilometrů mezi městy Raleigh a Durham měla být s pomocí Hyperloopu překonána za méně než deset minut. 
 
V blízkosti měst se nachází také Research Triangle Park, který je sídlem některých velmi významných firem, univerzit a zdravotních středisek v Severní Karolíně. CEO společnosti Virgin Hyperloop One je proto přesvědčen, že se jedná o ideální lokalitu na zkoušení technologie Hyperloopu. Tento způsob dopravy by s sebou měl přinést spolehlivou dobu cestování, vyšší bezpečnost, přímé spojení s letištěm a také lepší nákladní dopravu. Koridory Hyperloopu by měly být propojeny i s železniční sítí a také s autobusy. 
 
 
Původně se v oblasti plánovala vybudovat linka lehkého metra, která by spojovala hlavní body regionu, nicméně projekt GoTriangle byl v dubnu odložen. Hyperloop by se tedy mohl ukázat jako úspěšnější systém dopravy než GoTriangle. 
 
Hyperloop One pracuje na celé řadě dalších projektů, které nabízí vysokorychlostní přepravu pomocí transportních kapslí v tunelech. Společnost plánuje Hyperloop v Missouri, Texasu, Ohiu, Dubaji, nebo dokonce v Indii. Své technologie zkouší a zdokonaluje na testovací dráze blízko Las Vegas. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře