www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie
, , aktualita
Druhý největší výrobce DRAM pamětí, společnost Hynix, chce otevřít novou továrnu na výrobu paměťových čipů v Jižní Koreji. Díky velmi dobrým výsledkům hospodaření chce také odkoupit své akcie.
K oblíbeným
reklama
Společnosti SK Hynix se daří a díky velmi dobrým hospodářským výsledkům za poslední čtvrtletí se rozhodla odkoupit část svých akcií zpět. Celkem půjde o akcie v hodnotě 1,6 miliardy dolarů. Toto oznámení bylo jedním z důvodů, proč hodnota společnosti v pátek vzrostla o více než 3,5 %. To ale není jediná novinka, kterou se tato společnost může pochlubit. Má v plánu také postavit novou továrnu na výrobu pamětí v Jižní Koreji, podle všeho v Icheonu blízko sídla společnosti.
 
SK Hynix loho
 
Na její postavení chce společnost investovat 3,1 miliardy dolarů. Může se to zdát být na první pohled trochu překvapivým rozhodnutím, neboť trh pamětí by se nyní po dlouhé době nedostatku měl změnit spíše v přebytek, nicméně společnosti to umožní mít větší výrobní kapacitu, kdyby opět došlo ke zvýšené poptávce.
 
Trh s pamětmi má hodnotu 121 miliard dolarů, a tak není divu, že si společnost chce své postavení minimálně udržet, ideálně ještě vylepšit. Zatím ale není jasné, zda zde chce SK Hynix vyrábět čipy typu DRAM nebo NAND. To se teprve rozhodne. Času je však stále dost, továrna má být hotová až v říjnu roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala