www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie
, , aktualita
Druhý největší výrobce DRAM pamětí, společnost Hynix, chce otevřít novou továrnu na výrobu paměťových čipů v Jižní Koreji. Díky velmi dobrým výsledkům hospodaření chce také odkoupit své akcie.
K oblíbeným
reklama
Společnosti SK Hynix se daří a díky velmi dobrým hospodářským výsledkům za poslední čtvrtletí se rozhodla odkoupit část svých akcií zpět. Celkem půjde o akcie v hodnotě 1,6 miliardy dolarů. Toto oznámení bylo jedním z důvodů, proč hodnota společnosti v pátek vzrostla o více než 3,5 %. To ale není jediná novinka, kterou se tato společnost může pochlubit. Má v plánu také postavit novou továrnu na výrobu pamětí v Jižní Koreji, podle všeho v Icheonu blízko sídla společnosti.
 
SK Hynix loho
 
Na její postavení chce společnost investovat 3,1 miliardy dolarů. Může se to zdát být na první pohled trochu překvapivým rozhodnutím, neboť trh pamětí by se nyní po dlouhé době nedostatku měl změnit spíše v přebytek, nicméně společnosti to umožní mít větší výrobní kapacitu, kdyby opět došlo ke zvýšené poptávce.
 
Trh s pamětmi má hodnotu 121 miliard dolarů, a tak není divu, že si společnost chce své postavení minimálně udržet, ideálně ještě vylepšit. Zatím ale není jasné, zda zde chce SK Hynix vyrábět čipy typu DRAM nebo NAND. To se teprve rozhodne. Času je však stále dost, továrna má být hotová až v říjnu roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek