www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie

SK Hynix postaví továrnu na paměti a odkoupí své akcie
, , aktualita
Druhý největší výrobce DRAM pamětí, společnost Hynix, chce otevřít novou továrnu na výrobu paměťových čipů v Jižní Koreji. Díky velmi dobrým výsledkům hospodaření chce také odkoupit své akcie.
reklama
Společnosti SK Hynix se daří a díky velmi dobrým hospodářským výsledkům za poslední čtvrtletí se rozhodla odkoupit část svých akcií zpět. Celkem půjde o akcie v hodnotě 1,6 miliardy dolarů. Toto oznámení bylo jedním z důvodů, proč hodnota společnosti v pátek vzrostla o více než 3,5 %. To ale není jediná novinka, kterou se tato společnost může pochlubit. Má v plánu také postavit novou továrnu na výrobu pamětí v Jižní Koreji, podle všeho v Icheonu blízko sídla společnosti.
 
SK Hynix loho
 
Na její postavení chce společnost investovat 3,1 miliardy dolarů. Může se to zdát být na první pohled trochu překvapivým rozhodnutím, neboť trh pamětí by se nyní po dlouhé době nedostatku měl změnit spíše v přebytek, nicméně společnosti to umožní mít větší výrobní kapacitu, kdyby opět došlo ke zvýšené poptávce.
 
Trh s pamětmi má hodnotu 121 miliard dolarů, a tak není divu, že si společnost chce své postavení minimálně udržet, ideálně ještě vylepšit. Zatím ale není jasné, zda zde chce SK Hynix vyrábět čipy typu DRAM nebo NAND. To se teprve rozhodne. Času je však stále dost, továrna má být hotová až v říjnu roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek