www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix snižuje kapitálové náklady, o růstu cen NAND a DRAM mluví s opatrností

SK Hynix snižuje kapitálové náklady, o růstu cen NAND a DRAM mluví s opatrností
, , aktualita
Společnost SK Hynix spoléhající se především na trh s paměťmi NAND Flash a DRAM v minulém roce zaznamenala obrovský propad tržeb a zvláště zisku. Na něj bude letos reagovat mimo jiné i snížením kapitálových nákladů. 
K oblíbeným
reklama
Finanční výsledky firmy SK Hynix tak nebyly pro investory zrovna potěšující. I když tržby za 2019 meziročně klesly "jen" o třetinu, kvůli snižování cen pamětí šly dolů také marže, a to z více než 50 na pouhých 10 procent. Ve výsledku tak šel dolů i čistý zisk, a to o 87 procent a nelze se divit, že firma na to reaguje právě snižováním kapitálových nákladů. Za celý minulý rok je přitom sice ještě v zisku, ale pokud jde o poslední kvartál, v něm se už propadla do ztráty. 
 
 
SK Hynix také jen s opatrností mluví o oživení na trhu s DRAM a NAND, kde by měl růst poptávky přinést i zvyšující se ceny, a právě proto bude firma opatrná i s ohledem na investice. Nicméně zároveň nechce brzdit adopci nových technologií, právě naopak, chce ji akcelerovat a co nejdříve na trh přinést nové generace svých produktů. 
 
Už v minulém roce přitom SK Hynix snížil své kapitálové náklady (CapEx) o celou čtvrtinu, ovšem i tak šlo o velice vysokou sumu kolem 10,6 miliard dolarů. Nyní bude tato suma pro aktuální rok ještě snížena, ovšem o kolik, to firma zatím není připravena sdělit, ale zástupci mluví o podstatném snížení. 
 
Nyní se chce zaměřit především na rozjetí výroby pamětí DRAM pomocí 1y technologií, což obvykle znamená rozlišení přibližně kolem 15 nm. Vedle toho pak chce navýšit produkci 96 a 128vrstvých pamětí 3D NAND Flash a v rámci továrny M10 konvertovat linky pro výrobu pamětí DRAM na výrobu obrazových senzorů CMOS. Pro tento rok je také ještě v plánu převod 2D NAND kapacit na 3D a na jeho konci má být počet zpracovávaných waferů pro DRAM a NAND obecně nižší než na jeho začátku. To ale neznamená, že SK Hynix vyrobí paměti s celkově nižší kapacitou, zvláště když chce urychlit přechod na nové technologie, které obvykle přinášejí i vyšší paměťovou hustotu. Co ale chce firma snížit, jsou finanční náklady v poměru ke kapacitě pamětí. 
 
Konkrétnější údaje mluví o výrobě 1y DRAM, jejichž podíl na všech Hynixem vytvořených DRAM má ke konci roku činit asi 40 procent. V případě 96vrstvých 3D NAND to má být více než polovina z celkové kapacity, ovšem už během první poloviny roku. Vedle toho chce SK Hynix "aktivně reagovat" na poptávku a nové trhy s LPDDR5, GDDR6 a HBM2E. Chce také prodávat více vlastních SSD pro datová centra a do konce roku také odstartovat produkci 128vrstvých 3D NAND Flash a 1z DRAM. Půjde tak o třetí generaci DRAM založených na procesu 10nm třídy, čili rozlišení se zde už bude blížit oné hranici 10 nm. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře