www.svethardware.cz
>
>
>

SoftBank opravdu prodala svůj více než 3miliardový podíl v NVIDII

SoftBank opravdu prodala svůj více než 3miliardový podíl v NVIDII
, , aktualita
Zpětně se dozvídáme, že informace z minulého roku o společnosti SoftBank zbavující se akcií NVIDIE byly pravdivé. Tento velký investor opravdu prodal svůj podíl, který svou hodnotou dalece přesahoval 3 miliardy dolarů. 
reklama
SoftBank Group Corp držela balík akcií ve firmě NVIDIA prostřednictvím SoftBank Vision Fund a ten v době prodeje představoval hodnotu 3,6 miliard dolarů. Prodej proběhl někdy v průběhu ledna, na jehož konci akcie prudce klesly ze 160 na 131 USD, ale to bylo v reakci na náhlé oznámení o snížení předpokládaných tržeb NVIDIE za aktuální fiskální kvartál z 2,7 na 2,2 miliardy dolarů. Lze tak předpokládat, že prodej proběhl ještě dříve v lednu, kdy se akcie šplhaly nahoru ke 160 USD za kus. 
 
 
SoftBank Vision Fund (SVF) měl uloženo 55 miliard dolarů napříč 49 investicemi a nyní je to tak o jednu méně. Fond jinak investuje do firem jako WeWork, Slack, ARM nebo Uber a v tomto případě ještě není jasné, zda byly peníze z prodeje akcií uloženy jinde, nebo byly z fondu prostě vyjmuty, ale to jen na okraj. 
 
NVIDIA tak neprožívá z finančního hlediska dobré období. Přišla o jednoho ze svých největších investorů, tržby jdou neplánovaně dolů a pak tu je i analýza zaměřující se na to, jak NVIDIA zhodnotila dopady těžby kryptoměn na grafických kartách. Měla totiž alespoň navenek podcenit tržby, které jí z toho plynuly, což by znamenalo, že konec těžby ji zasáhl mnohem více, než se dalo dle zveřejněných čísel čekat. 
 
Grafické karty Turing také zažily pomalejší nástup, než NVIDIA očekávala, a tak tu máme rázem akcie s poloviční hodnotou v porovnání s říjnem 2018. Nicméně NVIDIA se začala oklepávat už i z poklesu na konci ledna a její akcie opět míří alespoň ke 160 USD, ale je otázka, jaká reálná čísla budou ohlášena 14. února, čili právě už za týden. SoftBank ale dala svou akcí jasně najevo, že už nemá o NVIDII zájem a to může také otřást důvěrou dalších investorů a přinejmenším je to přiměje se ptát, proč fond firmy SoftBank svůj podíl prodal. Odpověď na tuto otázku může být prostá. Fond mohl vědět o chystané změně v předpokládaných tržbách a rozhodl se jednat ihned, ale také to mohou být nějaké jiné důvody, které se vyjeví později. 
 
NVIDIA může svou situaci napravit kartami RTX 2060, které jsou na trhu jen krátce a v dohledné době mají přijít také GTX 1660 Ti. Tato karta bude dle nejnovějších informací založena na 12nm čipu TU116 s 1536 CUDA jádry, ale bez podpory RT. Očekává se takt 1500 až 1770 MHz, což nemusí být ale výchozí referenční takty, ale tovární OC na kartě Palit GTX 1660 Ti StormX. Oproti starším údajům má být ale 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní taktováno na 12 Gb/s a ne na 14 Gb/s, což tuto kartu ještě více odliší od RTX 2060. O ceně se můžeme stále dohadovat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek