www.svethardware.cz
>
>
>

SoftBank opravdu prodala svůj více než 3miliardový podíl v NVIDII

SoftBank opravdu prodala svůj více než 3miliardový podíl v NVIDII
, , aktualita
Zpětně se dozvídáme, že informace z minulého roku o společnosti SoftBank zbavující se akcií NVIDIE byly pravdivé. Tento velký investor opravdu prodal svůj podíl, který svou hodnotou dalece přesahoval 3 miliardy dolarů. 
K oblíbeným
reklama
SoftBank Group Corp držela balík akcií ve firmě NVIDIA prostřednictvím SoftBank Vision Fund a ten v době prodeje představoval hodnotu 3,6 miliard dolarů. Prodej proběhl někdy v průběhu ledna, na jehož konci akcie prudce klesly ze 160 na 131 USD, ale to bylo v reakci na náhlé oznámení o snížení předpokládaných tržeb NVIDIE za aktuální fiskální kvartál z 2,7 na 2,2 miliardy dolarů. Lze tak předpokládat, že prodej proběhl ještě dříve v lednu, kdy se akcie šplhaly nahoru ke 160 USD za kus. 
 
 
SoftBank Vision Fund (SVF) měl uloženo 55 miliard dolarů napříč 49 investicemi a nyní je to tak o jednu méně. Fond jinak investuje do firem jako WeWork, Slack, ARM nebo Uber a v tomto případě ještě není jasné, zda byly peníze z prodeje akcií uloženy jinde, nebo byly z fondu prostě vyjmuty, ale to jen na okraj. 
 
NVIDIA tak neprožívá z finančního hlediska dobré období. Přišla o jednoho ze svých největších investorů, tržby jdou neplánovaně dolů a pak tu je i analýza zaměřující se na to, jak NVIDIA zhodnotila dopady těžby kryptoměn na grafických kartách. Měla totiž alespoň navenek podcenit tržby, které jí z toho plynuly, což by znamenalo, že konec těžby ji zasáhl mnohem více, než se dalo dle zveřejněných čísel čekat. 
 
Grafické karty Turing také zažily pomalejší nástup, než NVIDIA očekávala, a tak tu máme rázem akcie s poloviční hodnotou v porovnání s říjnem 2018. Nicméně NVIDIA se začala oklepávat už i z poklesu na konci ledna a její akcie opět míří alespoň ke 160 USD, ale je otázka, jaká reálná čísla budou ohlášena 14. února, čili právě už za týden. SoftBank ale dala svou akcí jasně najevo, že už nemá o NVIDII zájem a to může také otřást důvěrou dalších investorů a přinejmenším je to přiměje se ptát, proč fond firmy SoftBank svůj podíl prodal. Odpověď na tuto otázku může být prostá. Fond mohl vědět o chystané změně v předpokládaných tržbách a rozhodl se jednat ihned, ale také to mohou být nějaké jiné důvody, které se vyjeví později. 
 
NVIDIA může svou situaci napravit kartami RTX 2060, které jsou na trhu jen krátce a v dohledné době mají přijít také GTX 1660 Ti. Tato karta bude dle nejnovějších informací založena na 12nm čipu TU116 s 1536 CUDA jádry, ale bez podpory RT. Očekává se takt 1500 až 1770 MHz, což nemusí být ale výchozí referenční takty, ale tovární OC na kartě Palit GTX 1660 Ti StormX. Oproti starším údajům má být ale 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní taktováno na 12 Gb/s a ne na 14 Gb/s, což tuto kartu ještě více odliší od RTX 2060. O ceně se můžeme stále dohadovat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek