Sony koketuje s myšlenkou portovat na PC exkluzivity pro PlayStation

Sony koketuje s myšlenkou portovat na PC exkluzivity pro PlayStation
, , aktualita
Mnoho hráčů by si jistě rádo na své PC nainstalovalo třeba Red Dead Redemption 2, ovšem nemohou, protože stejně jako řada jiných úspěšných her je to exkluzivní titul pro platformu PlayStation 4. Změní se tento přístup?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba říci, že pokud se v Sony zaobírají myšlenkou zpřístupnit PC hráčům své exkluzivity z platformy PlayStation, mohl by za tím stát nový přístup Microsoftu. Ten se rozhodl postupně sloučit své platformy Xbox a PC, a to třeba i tak, aby hráči mohli na síti zápolit bez ohledu na to, zda hrají na konzoli, nebo na počítači a pak tu máme i nabídku hraní na klávesnici a myši, která už nějaký ten pátek platí právě pro Xbox One. Nejnověji je tu pak služba Xbox for PC Game Pass
 
 
Jde tak o to, že z PC a Xbox se stává v podstatě jedna platforma, která bude o to silnější a pro vývojáře i zajímavější. Pak by dávalo smysl, aby se i Sony Interactive Entertainment (SIE) chtěla protlačit do světa PC a nejde jen o nějaké fámy. Jde o záměř Shawna Laydena, který vede SIE a chce na PC zveřejnit zatím alespoň některé tituly, které jeho divize zatím pustila pouze na PlayStation. 
 
V příštím roce přitom odstartuje další kolečko souboje mezi Sony a Microsoftem, respektive mezi PlayStation a Xbox. Nastoupí nová generace konzolí a v případě Sony možná i velké změny v tom, jak a na čem budou nabízeny hry, které vyvinuly jejich vlastní studia. Mezi ta mimochodem nově patří i Insomniac Games, které se tak stává tzv. first party vývojářem a jako takový by měl nyní tvořit hry nejspíše už jen pouze pro PlayStation. 
 
Shawn Layden ale prohlásil, že musí být zajištěna podpora platformy PlayStation, což znamená, že v budoucnu přijdou některé tituly od SIE, které se zaměří na širší uživatelskou základnu. Zatím je to tak velice mlhavý záměr, ale myšlenka je jasná. Sony se prostě obává toho, aby jeho PlayStation konkurenční spojení PC a Xboxu nepřeválcovalo. Ostatně ani nelze přehlédnout to, jak moc si Microsoft v posledních letech posílil své portfolio vlastněných herních studií. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře