Sony koketuje s myšlenkou portovat na PC exkluzivity pro PlayStation

Sony koketuje s myšlenkou portovat na PC exkluzivity pro PlayStation
, , aktualita
Mnoho hráčů by si jistě rádo na své PC nainstalovalo třeba Red Dead Redemption 2, ovšem nemohou, protože stejně jako řada jiných úspěšných her je to exkluzivní titul pro platformu PlayStation 4. Změní se tento přístup?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba říci, že pokud se v Sony zaobírají myšlenkou zpřístupnit PC hráčům své exkluzivity z platformy PlayStation, mohl by za tím stát nový přístup Microsoftu. Ten se rozhodl postupně sloučit své platformy Xbox a PC, a to třeba i tak, aby hráči mohli na síti zápolit bez ohledu na to, zda hrají na konzoli, nebo na počítači a pak tu máme i nabídku hraní na klávesnici a myši, která už nějaký ten pátek platí právě pro Xbox One. Nejnověji je tu pak služba Xbox for PC Game Pass
 
 
Jde tak o to, že z PC a Xbox se stává v podstatě jedna platforma, která bude o to silnější a pro vývojáře i zajímavější. Pak by dávalo smysl, aby se i Sony Interactive Entertainment (SIE) chtěla protlačit do světa PC a nejde jen o nějaké fámy. Jde o záměř Shawna Laydena, který vede SIE a chce na PC zveřejnit zatím alespoň některé tituly, které jeho divize zatím pustila pouze na PlayStation. 
 
V příštím roce přitom odstartuje další kolečko souboje mezi Sony a Microsoftem, respektive mezi PlayStation a Xbox. Nastoupí nová generace konzolí a v případě Sony možná i velké změny v tom, jak a na čem budou nabízeny hry, které vyvinuly jejich vlastní studia. Mezi ta mimochodem nově patří i Insomniac Games, které se tak stává tzv. first party vývojářem a jako takový by měl nyní tvořit hry nejspíše už jen pouze pro PlayStation. 
 
Shawn Layden ale prohlásil, že musí být zajištěna podpora platformy PlayStation, což znamená, že v budoucnu přijdou některé tituly od SIE, které se zaměří na širší uživatelskou základnu. Zatím je to tak velice mlhavý záměr, ale myšlenka je jasná. Sony se prostě obává toho, aby jeho PlayStation konkurenční spojení PC a Xboxu nepřeválcovalo. Ostatně ani nelze přehlédnout to, jak moc si Microsoft v posledních letech posílil své portfolio vlastněných herních studií. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala