www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek
, , aktualita
Gramofonové desky zaznamenávají velký retro boom, a tak ani není divu, že po téměř 30 letech chce společnost Sony obnovit jejich výrobu. Výhodou pro Sony je, že dnes si zákazníci za tento formát rádi připlatí.
K oblíbeným
reklama
Způsob nakupování hudby se postupem času hodně mění. V roce 1982 se objevilo CD, které postupně vytlačilo kazety a vinylové desky z trhu a s jejich výrobou pak Sony skončilo v roce 1989. Dnes ale už klesají i prodeje CD, neboť roste jejich náhrada, streamovací služby. Poněvadž ale historie mnohdy jako retro přichází znovu do módy, prodeje vinylových desek poslední roky hodně slušně rostou (např. v Británii se v roce 2016 prodalo o 53 % více kusů než rok předtím). Všimlo si toho i Sony, které chce v nejbližší době znovu rozjet svou továrnu na jejich výrobu.
 
Sony gramofon
 
V Japonsku je totiž zatím jen jeden výrobce a ten vzrůstající poptávku přestává stíhat. Zajímavé je to, že v Evropě máme jen dva výrobce gramofonových desek, přičemž jeden z nich je u nás v České republice (GZ Media). A co překvapí možná ještě více, je fakt, že se jedná o největšího výrobce gramofonových desek na světě.
 
Po 28 letech absence výroby desek u Sony tak bude otevřena továrna blízko Tokia a první desky by měly opustit brány továrny v březnu 2018. Japonská odnož Sony Music ale čelí docela kurióznímu problému. S trochou nadsázky jde o to, že potřebuje najít lidi, kteří ví, jak se tyto desky vlastně vyrábí. Počítá se s tím, že tyto desky budou určeny zejména pro japonský trh. Půjde tedy především o japonské klasické hity a trochu i té moderní hudby.
 
Pokud jde o klasické formáty záznamu hudby či videa, jen připomeňme, že před rokem skončila výroba VHS rekordérů. Myslíte, že VHS byl natolik zajímavý systém, aby se za pár let vrátil podobně jako vinyl?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek