www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek
, , aktualita
Gramofonové desky zaznamenávají velký retro boom, a tak ani není divu, že po téměř 30 letech chce společnost Sony obnovit jejich výrobu. Výhodou pro Sony je, že dnes si zákazníci za tento formát rádi připlatí.
K oblíbeným
reklama
Způsob nakupování hudby se postupem času hodně mění. V roce 1982 se objevilo CD, které postupně vytlačilo kazety a vinylové desky z trhu a s jejich výrobou pak Sony skončilo v roce 1989. Dnes ale už klesají i prodeje CD, neboť roste jejich náhrada, streamovací služby. Poněvadž ale historie mnohdy jako retro přichází znovu do módy, prodeje vinylových desek poslední roky hodně slušně rostou (např. v Británii se v roce 2016 prodalo o 53 % více kusů než rok předtím). Všimlo si toho i Sony, které chce v nejbližší době znovu rozjet svou továrnu na jejich výrobu.
 
Sony gramofon
 
V Japonsku je totiž zatím jen jeden výrobce a ten vzrůstající poptávku přestává stíhat. Zajímavé je to, že v Evropě máme jen dva výrobce gramofonových desek, přičemž jeden z nich je u nás v České republice (GZ Media). A co překvapí možná ještě více, je fakt, že se jedná o největšího výrobce gramofonových desek na světě.
 
Po 28 letech absence výroby desek u Sony tak bude otevřena továrna blízko Tokia a první desky by měly opustit brány továrny v březnu 2018. Japonská odnož Sony Music ale čelí docela kurióznímu problému. S trochou nadsázky jde o to, že potřebuje najít lidi, kteří ví, jak se tyto desky vlastně vyrábí. Počítá se s tím, že tyto desky budou určeny zejména pro japonský trh. Půjde tedy především o japonské klasické hity a trochu i té moderní hudby.
 
Pokud jde o klasické formáty záznamu hudby či videa, jen připomeňme, že před rokem skončila výroba VHS rekordérů. Myslíte, že VHS byl natolik zajímavý systém, aby se za pár let vrátil podobně jako vinyl?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů