www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek
, , aktualita
Gramofonové desky zaznamenávají velký retro boom, a tak ani není divu, že po téměř 30 letech chce společnost Sony obnovit jejich výrobu. Výhodou pro Sony je, že dnes si zákazníci za tento formát rádi připlatí.
K oblíbeným
reklama
Způsob nakupování hudby se postupem času hodně mění. V roce 1982 se objevilo CD, které postupně vytlačilo kazety a vinylové desky z trhu a s jejich výrobou pak Sony skončilo v roce 1989. Dnes ale už klesají i prodeje CD, neboť roste jejich náhrada, streamovací služby. Poněvadž ale historie mnohdy jako retro přichází znovu do módy, prodeje vinylových desek poslední roky hodně slušně rostou (např. v Británii se v roce 2016 prodalo o 53 % více kusů než rok předtím). Všimlo si toho i Sony, které chce v nejbližší době znovu rozjet svou továrnu na jejich výrobu.
 
Sony gramofon
 
V Japonsku je totiž zatím jen jeden výrobce a ten vzrůstající poptávku přestává stíhat. Zajímavé je to, že v Evropě máme jen dva výrobce gramofonových desek, přičemž jeden z nich je u nás v České republice (GZ Media). A co překvapí možná ještě více, je fakt, že se jedná o největšího výrobce gramofonových desek na světě.
 
Po 28 letech absence výroby desek u Sony tak bude otevřena továrna blízko Tokia a první desky by měly opustit brány továrny v březnu 2018. Japonská odnož Sony Music ale čelí docela kurióznímu problému. S trochou nadsázky jde o to, že potřebuje najít lidi, kteří ví, jak se tyto desky vlastně vyrábí. Počítá se s tím, že tyto desky budou určeny zejména pro japonský trh. Půjde tedy především o japonské klasické hity a trochu i té moderní hudby.
 
Pokud jde o klasické formáty záznamu hudby či videa, jen připomeňme, že před rokem skončila výroba VHS rekordérů. Myslíte, že VHS byl natolik zajímavý systém, aby se za pár let vrátil podobně jako vinyl?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala