www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek

Sony po téměř 30 letech opět začne s produkcí vinylových desek
, , aktualita
Gramofonové desky zaznamenávají velký retro boom, a tak ani není divu, že po téměř 30 letech chce společnost Sony obnovit jejich výrobu. Výhodou pro Sony je, že dnes si zákazníci za tento formát rádi připlatí.
K oblíbeným
reklama
Způsob nakupování hudby se postupem času hodně mění. V roce 1982 se objevilo CD, které postupně vytlačilo kazety a vinylové desky z trhu a s jejich výrobou pak Sony skončilo v roce 1989. Dnes ale už klesají i prodeje CD, neboť roste jejich náhrada, streamovací služby. Poněvadž ale historie mnohdy jako retro přichází znovu do módy, prodeje vinylových desek poslední roky hodně slušně rostou (např. v Británii se v roce 2016 prodalo o 53 % více kusů než rok předtím). Všimlo si toho i Sony, které chce v nejbližší době znovu rozjet svou továrnu na jejich výrobu.
 
Sony gramofon
 
V Japonsku je totiž zatím jen jeden výrobce a ten vzrůstající poptávku přestává stíhat. Zajímavé je to, že v Evropě máme jen dva výrobce gramofonových desek, přičemž jeden z nich je u nás v České republice (GZ Media). A co překvapí možná ještě více, je fakt, že se jedná o největšího výrobce gramofonových desek na světě.
 
Po 28 letech absence výroby desek u Sony tak bude otevřena továrna blízko Tokia a první desky by měly opustit brány továrny v březnu 2018. Japonská odnož Sony Music ale čelí docela kurióznímu problému. S trochou nadsázky jde o to, že potřebuje najít lidi, kteří ví, jak se tyto desky vlastně vyrábí. Počítá se s tím, že tyto desky budou určeny zejména pro japonský trh. Půjde tedy především o japonské klasické hity a trochu i té moderní hudby.
 
Pokud jde o klasické formáty záznamu hudby či videa, jen připomeňme, že před rokem skončila výroba VHS rekordérů. Myslíte, že VHS byl natolik zajímavý systém, aby se za pár let vrátil podobně jako vinyl?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře