www.svethardware.cz
>
>
>

Specifikace USB4 jsou na světě

Specifikace USB4 jsou na světě
, , aktualita
Převlečený Thunderbolt 3, čili rozhraní USB4, má už hotové specifikace, s nimiž přišla organizace USB Implementers Forum. Dočkáme se tak především zvýšené propustnosti, jakou nabízí právě i moderní Thunderbolt.
K oblíbeným
reklama
Příchod rozhraní USB4 už očekáváme řadu měsíců, ostatně letos v červnu jsme se dozvěděli, že první zařízení můžeme očekávat až někdy později v příštím roce a ostatně ani není divu, když teprve dnes byly dokončeny specifikace, které dalo dohromady USB Implementers Forum. 
 
 
Není tak žádné tajemství, že USB4 je rozhraní přímo založené na Thunderbolt 3, respektive by se dalo říci, že je to jen převlečený Thunderbolt v dané verzi. Oproti modernímu USB 3.2 2x2 tak bude k dispozici dvojnásobná propustnost dat, a sice 40 Gb/s, ovšem na to dle USB-IF budeme potřebovat certifikované kabely. A můžeme jen doufat, že to v jejich případech nebude taková džungle jako s kabely pro USB C a různé funkce tohoto rozhraní.  
 
 
USB-IF věří, že nástup rozhraní USB4 přinese rozmach dalších vysokorychlostních zařízení a přidává nějaké příklady. Jde třeba o displej či více displejů plus úložných zařízení napojených pomocí jediného kabelu nebo rozmach malých a chytrých zařízení, v jejichž případě obvykle není místo pro rozsáhlou nabídku rozhraní. 
 
Specifikace USB4 tak využijí pro USB nový protokol, ale také si zachovají zpětnou kompatibilitu se standardy USB 3.2 až USB 2.0 a také se zařízeními pro Thunderbolt 3. 
 
A co můžeme očekávat nyní, když tu už máme celkem 569stránkový dokument s hotovými specifikacemi rozhraní USB4? Nic neočekávaného. První zařízení pro USB4 jsou stále očekávána v příštím roce a pro všeobecné rozšíření bude záviset jako obvykle spíše na tom, kdy se toto rozhraní stane už víceméně běžnou součástí počítačů a dalších zařízení, ke kterým se budou produkty s USB4 připojovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů