www.svethardware.cz
>
>
>

Specifikace USB4 jsou na světě

Specifikace USB4 jsou na světě
, , aktualita
Převlečený Thunderbolt 3, čili rozhraní USB4, má už hotové specifikace, s nimiž přišla organizace USB Implementers Forum. Dočkáme se tak především zvýšené propustnosti, jakou nabízí právě i moderní Thunderbolt.
K oblíbeným
reklama
Příchod rozhraní USB4 už očekáváme řadu měsíců, ostatně letos v červnu jsme se dozvěděli, že první zařízení můžeme očekávat až někdy později v příštím roce a ostatně ani není divu, když teprve dnes byly dokončeny specifikace, které dalo dohromady USB Implementers Forum. 
 
 
Není tak žádné tajemství, že USB4 je rozhraní přímo založené na Thunderbolt 3, respektive by se dalo říci, že je to jen převlečený Thunderbolt v dané verzi. Oproti modernímu USB 3.2 2x2 tak bude k dispozici dvojnásobná propustnost dat, a sice 40 Gb/s, ovšem na to dle USB-IF budeme potřebovat certifikované kabely. A můžeme jen doufat, že to v jejich případech nebude taková džungle jako s kabely pro USB C a různé funkce tohoto rozhraní.  
 
 
USB-IF věří, že nástup rozhraní USB4 přinese rozmach dalších vysokorychlostních zařízení a přidává nějaké příklady. Jde třeba o displej či více displejů plus úložných zařízení napojených pomocí jediného kabelu nebo rozmach malých a chytrých zařízení, v jejichž případě obvykle není místo pro rozsáhlou nabídku rozhraní. 
 
Specifikace USB4 tak využijí pro USB nový protokol, ale také si zachovají zpětnou kompatibilitu se standardy USB 3.2 až USB 2.0 a také se zařízeními pro Thunderbolt 3. 
 
A co můžeme očekávat nyní, když tu už máme celkem 569stránkový dokument s hotovými specifikacemi rozhraní USB4? Nic neočekávaného. První zařízení pro USB4 jsou stále očekávána v příštím roce a pro všeobecné rozšíření bude záviset jako obvykle spíše na tom, kdy se toto rozhraní stane už víceméně běžnou součástí počítačů a dalších zařízení, ke kterým se budou produkty s USB4 připojovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek