www.svethardware.cz
>
>
>

Specifikace USB4 jsou na světě

Specifikace USB4 jsou na světě
, , aktualita
Převlečený Thunderbolt 3, čili rozhraní USB4, má už hotové specifikace, s nimiž přišla organizace USB Implementers Forum. Dočkáme se tak především zvýšené propustnosti, jakou nabízí právě i moderní Thunderbolt.
K oblíbeným
reklama
Příchod rozhraní USB4 už očekáváme řadu měsíců, ostatně letos v červnu jsme se dozvěděli, že první zařízení můžeme očekávat až někdy později v příštím roce a ostatně ani není divu, když teprve dnes byly dokončeny specifikace, které dalo dohromady USB Implementers Forum. 
 
 
Není tak žádné tajemství, že USB4 je rozhraní přímo založené na Thunderbolt 3, respektive by se dalo říci, že je to jen převlečený Thunderbolt v dané verzi. Oproti modernímu USB 3.2 2x2 tak bude k dispozici dvojnásobná propustnost dat, a sice 40 Gb/s, ovšem na to dle USB-IF budeme potřebovat certifikované kabely. A můžeme jen doufat, že to v jejich případech nebude taková džungle jako s kabely pro USB C a různé funkce tohoto rozhraní.  
 
 
USB-IF věří, že nástup rozhraní USB4 přinese rozmach dalších vysokorychlostních zařízení a přidává nějaké příklady. Jde třeba o displej či více displejů plus úložných zařízení napojených pomocí jediného kabelu nebo rozmach malých a chytrých zařízení, v jejichž případě obvykle není místo pro rozsáhlou nabídku rozhraní. 
 
Specifikace USB4 tak využijí pro USB nový protokol, ale také si zachovají zpětnou kompatibilitu se standardy USB 3.2 až USB 2.0 a také se zařízeními pro Thunderbolt 3. 
 
A co můžeme očekávat nyní, když tu už máme celkem 569stránkový dokument s hotovými specifikacemi rozhraní USB4? Nic neočekávaného. První zařízení pro USB4 jsou stále očekávána v příštím roce a pro všeobecné rozšíření bude záviset jako obvykle spíše na tom, kdy se toto rozhraní stane už víceméně běžnou součástí počítačů a dalších zařízení, ke kterým se budou produkty s USB4 připojovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek