www.svethardware.cz
>
>
>
>

Spectre a Meltdown přinesly Intelu už 32 žalob

Spectre a Meltdown přinesly Intelu už 32 žalob
, , aktualita
Bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre přináší Intelu vleklé problémy. Za ne zrovna ideální přístup ke zveřejnění chyb a jejich opravám se na společnost navalilo už 32 žalob, a to i včetně těch od vlastních akcionářů.
K oblíbeným
reklama
Intel to v poslední době nemá moc jednoduché. Jeho procesory se staly těmi hlavními, které jsou spojovány s chybami Meltdown a Spectre, přestože některé se v různém stupni závažnosti vyskytují i u procesorů jiných výrobců. Tyto chyby způsobily, že na společnost Intel bylo podáno už 32 žalob. Chyby byly v procesorech nalezeny v červenci 2017 výzkumníky z Googlu, přičemž k obecnému zveřejnění došlo počátkem letošního ledna. Tak se ale stalo ještě dříve, než byly dostupné opravy, které se ale podepisují na mnohdy výrazně nižším výkonu procesorů.
 
Spectre logo
 
Z výše zmíněných 32 žalob bylo 30 žalob podáno přímo zákazníky (majiteli procesorů). Další dvě žaloby mají na svědomí přímo akcionáři společnosti Intel. Ti napadají neschopnost společnosti korektně informovat o závažnosti problémů a dokonce o záměrně zavádějících informacích. Navíc to vypadá, že se rýsují další tři žaloby od akcionářů a rozhodně to tu nemusí skončit. Jaký to bude mít na Intel dopad, to se ukáže až s výsledky těchto soudních sporů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD vypustilo do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustilo do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích
Intel ukázal SoC s označením Horse Ridge, které by nás sice mohlo zmást a navést do produktového portfolia společnosti AMD, ale jeho volba má svou logiku. Sloužit bude pro účely řízení qubitů kvantových počítačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD chce brzy získat 10 % serverového trhu a dále růst mezi desktopy AMD chce brzy získat 10 % serverového trhu a dále růst mezi desktopy
AMD má nyní velice dobrou výchozí pozici zvláště pro růst na serverovém trhu, kde hrubý výkon jejích CPU EPYC druhé generace nemá konkurenci. Firma tak cílí na brzké dosažení 10% podílu. A co desktopy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K a Z490 nastoupí prý v dubnu Core i9-10900K a Z490 nastoupí prý v dubnu
Tak trochu jsme je sice očekávali na začátku příštího roku, nicméně nové procesory Comet Lake-S od Intelu pod vedením Core i9-10900K s deseti jádry mají nastoupit na trh během druhého kvartálu a nejspíše v dubnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek