www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Spectre nekončí, objeveno dalších 8 podobných chyb

Spectre nekončí, objeveno dalších 8 podobných chyb
, , aktualita
Počátkem roku 2018 se objevily závažné bezpečnostní chyby Spectre a Meltdown, na kterých si především Intel vylámal zuby. Od té doby se spustil doslova hon na podobné chyby a již brzy bude zveřejněno dalších 8 podobných.
K oblíbeným
reklama
Začátkem ledna 2018 se zjistilo, že procesory Intel trpí na bezpečnostní chyby Spectre a Meltdown, což způsobilo menší paniku. Následně se zjistilo, že ani procesory jiných značek nemají úplně čistý štít. Následně se spustil hon na podobné chyby a např. CTS Labs se doslova zamířily na AMD, kde měly najít 13 chyb. Byla to však spíše štvavá kampaň s cílem poškodit AMD (resp. nabalit se na zlevněných akciích), byť to na zprávy reagovalo a skutečně chyby opravilo.
 
Chyba Spectre
 
Pokud se najde chyba, dává se vědět výrobcům dříve, aby se stihli připravit a přichystat opravy. Až po dané lhůtě se chyba zveřejní (což se právě nestalo v případě štvavé kampaně CTS Labs versus AMD). Německá média se však nyní dostala právě k těmto informacím o nových nalezených chybách. Těch by mělo být celkem 8 a lhůta na první z nich by měla vypršet už příští pondělí. Tyto chyby by měly být podobné známému Spectre.
 
Ze zjevných důvodů se ale na veřejnost zatím nedostane více informací o detailech těchto chyb. Zatím se ví, že Intel už pracuje na opravách a některé z chyb trápí také procesory ARM. První várka oprav od Intelu by se měla objevit už v květnu, druhá pak v průběhu srpna. To, zda a do jaké míry jsou na nově objevené chyby náchylné i procesory AMD, se teprve zjišťuje. Tam se totiž náchylnost na ně zatím nepotvrdila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek