www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Spectre nekončí, objeveno dalších 8 podobných chyb

Spectre nekončí, objeveno dalších 8 podobných chyb
, , aktualita
Počátkem roku 2018 se objevily závažné bezpečnostní chyby Spectre a Meltdown, na kterých si především Intel vylámal zuby. Od té doby se spustil doslova hon na podobné chyby a již brzy bude zveřejněno dalších 8 podobných.
K oblíbeným
reklama
Začátkem ledna 2018 se zjistilo, že procesory Intel trpí na bezpečnostní chyby Spectre a Meltdown, což způsobilo menší paniku. Následně se zjistilo, že ani procesory jiných značek nemají úplně čistý štít. Následně se spustil hon na podobné chyby a např. CTS Labs se doslova zamířily na AMD, kde měly najít 13 chyb. Byla to však spíše štvavá kampaň s cílem poškodit AMD (resp. nabalit se na zlevněných akciích), byť to na zprávy reagovalo a skutečně chyby opravilo.
 
Chyba Spectre
 
Pokud se najde chyba, dává se vědět výrobcům dříve, aby se stihli připravit a přichystat opravy. Až po dané lhůtě se chyba zveřejní (což se právě nestalo v případě štvavé kampaně CTS Labs versus AMD). Německá média se však nyní dostala právě k těmto informacím o nových nalezených chybách. Těch by mělo být celkem 8 a lhůta na první z nich by měla vypršet už příští pondělí. Tyto chyby by měly být podobné známému Spectre.
 
Ze zjevných důvodů se ale na veřejnost zatím nedostane více informací o detailech těchto chyb. Zatím se ví, že Intel už pracuje na opravách a některé z chyb trápí také procesory ARM. První várka oprav od Intelu by se měla objevit už v květnu, druhá pak v průběhu srpna. To, zda a do jaké míry jsou na nově objevené chyby náchylné i procesory AMD, se teprve zjišťuje. Tam se totiž náchylnost na ně zatím nepotvrdila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře