reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

SSD Toshiba XG6 poprvé dostávají 96vrstvé čipy

, , aktualita
SSD Toshiba XG6 poprvé dostávají 96vrstvé čipy
Společnost Toshiba představila nové SSD disky XG6, které jsou jako první vybaveny 96vrstvými 3D NAND čipy. Výrobce slibuje velmi vysoký výkon disků i dostupnost verzí s kapacitami až do 1 TB.
SSD Toshiba XG6 poprvé dostávají 96vrstvé čipy
Od společnosti Toshiba jsme se dočkali nových SSD disků Client NVMe SSD XG6. Ty budou prvními SSD, které budou vybaveny 96vrstvými BiCS4 3D NAND TLC čipy (ty jsou schopny pojmout o zhruba 40 % více dat na stejné ploše). Nejde tedy o nové QLC čipy, které byly představeny před pár dny. Výrobce slibuje velmi vysoký výkon, který má u sekvenčního čtení dosahovat 3180 MB/s a u zápisu je to jen o trochu nižších 2960 MB/s. Pokud jde o náhodné čtení (4kB, QD64), pak se lze těšit na hodnoty 355 tisíc IOPS u čtení a 365 tisíc IOPS u zápisu.
 
Toshiba XG6 SSD
 
Tato SSD jsou dodávána ve formátu M.2 2280 (s čipy na jedné straně) a využívají rozhraní PCIe x4 s NVMe 1.3a. Zatím není jasné, zda budou prodávána i volně nebo jen OEM partnerům (jako u XG5), jsou zde však náznaky, že by se mohly dostat i do volného prodeje. Toshiba u XG6 hovoří o spotřebě 4,2 W při čtení a 4,7 W při zápisu. Pokud je však disk v idle režimu, spotřeba se sníží na pouhé 3 mW. K dispozici budou varianty s podporou šifrování TCG Opal, k mání ale budou i ty bez podpory (specifikace TCG Pyrite). V nabídce budou varianty s kapacitou 256 GB, 512 GB a také 1024 GB.
 


reklama
reklama
reklama