www.svethardware.cz
>
>

Star Citizen Alpha 3.0 přijde možná v říjnu, ale nedoufejme

Star Citizen Alpha 3.0 přijde možná v říjnu, ale nedoufejme
, , aktualita
Cloud Imperium Games by možná udělali nejlépe, kdyby příchod alfaverze 3.0 hry Star Citizen nespojovali s vůbec žádným datem, ovšem lze jen těžko odolat tak velké a tak moc natěšené komunitě. Nyní tak můžeme jen doufat, že se dočkáme v říjnu.reklama
Star Citizen Alpha 3.0 měla původně přijít už v první polovině prázdnin a ještě donedávna platil předpokládaný termín začátku září, který již v podstatě padl. V každém případě, veškeré práce na této verzi z hlediska obsahu, funkcí a podobně už byly skončeny a nyní už se "pouze" vychytávají chyby. Jenomže v procesu debuggingu je velice obvyklé, že vyřešením jedné chyby se objeví další, a to je přesně to, co se děje. 
 
 
Vývojáři této hry se tak už od zklamaných nedočkavců dočkali mnoha rozhořčených reakcí. Někdo vyhrožuje, že se Star Citizenem rovnou končí, další nadává, ať už alfaverzi 3.0 konečně vydají bez ohledu na její stav, ale většina trpělivě čeká na to, až samotní vývojáři usoudí, že tato důležitá verze je připravena pro veřejnost. 
 
 
První vložené video zahrnuje celou prezentaci Star Citizenu na letošním Gamescomu, kde se jasně ukázalo, proč vývojáři pod vedením Robertse ještě nechtěli novou alfaverzi vypustit, neboť hra jednomu ze zúčastněných v prezentovaném multiplayeru spadla, ostatní nemohli zaujmout jeho místo, a tak se muselo jet znova od nastartování serveru. Je ale otázka, zda daná chyba vůbec měla co do činění právě s alfou 3.0. 
 
Z prezentace jsme se dozvěděli také to, že s využitím prosté webkamery (nebo speciální k tomu určené) se budeme moci na své herní kamarády virtuálně pitvořit. Kamera totiž bude zachytávat grimasy a ty pak aplikovat na herní postavu (viz uvedené video od cca 25. minuty). 
 
 
Pak tu ale máme další video, a to ze známého seriálu Around the Verse, které se týká právě i procesu vychytávání chyb. Vývojáři už nikde neudávají datum, kdy by alfa 3.0 měla přijít na svět, ale informují o chybách různé závažnosti, které zbývá vyřešit. Eric Kieron Davis (Studio Director) prozradil, že před několika týdny existovalo celkem 94 známých chyb k odstranění a z toho 9 nejzávažnějších (tzv. blockers), 62 kritických a zbytek s nižší závažností. 
 
 
Sami se můžete přesvědčit, jak na tom vývoj z tohoto hlediska aktuálně je. Okolní obrázky ukazují, že tu je celkem 76 chyb, takže jejich počet výrazně klesl. Jenomže graf ukazující vývoj jejich počtu už moc pozitivně nevyznívá. 
 
 
Ukazuje totiž přesně ten případ, kdy se vyřešením nějaké chyby přijde na další. Na samotném konci srpna tak jejich počet prudce narostl až na 100 a nikde není řečeno, že další debugging už bude přinášet jen postupné snižování počtu chyb. Jedna z již vyřešených chyb byla například ta, že se kolem jistých zdrojů světla objevovaly černé artefakty, které byly způsobeny tím, že renderer efektu mlhy dělil nulou. 
 
Budeme tedy čekat a doufat, že počet "Must Fix Issues" se bude prudce snižovat.
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek