www.svethardware.cz
>
>

Star Citizen Alpha 3.0 přijde možná v říjnu, ale nedoufejme

Star Citizen Alpha 3.0 přijde možná v říjnu, ale nedoufejme
, , aktualita
Cloud Imperium Games by možná udělali nejlépe, kdyby příchod alfaverze 3.0 hry Star Citizen nespojovali s vůbec žádným datem, ovšem lze jen těžko odolat tak velké a tak moc natěšené komunitě. Nyní tak můžeme jen doufat, že se dočkáme v říjnu.reklama
Star Citizen Alpha 3.0 měla původně přijít už v první polovině prázdnin a ještě donedávna platil předpokládaný termín začátku září, který již v podstatě padl. V každém případě, veškeré práce na této verzi z hlediska obsahu, funkcí a podobně už byly skončeny a nyní už se "pouze" vychytávají chyby. Jenomže v procesu debuggingu je velice obvyklé, že vyřešením jedné chyby se objeví další, a to je přesně to, co se děje. 
 
 
Vývojáři této hry se tak už od zklamaných nedočkavců dočkali mnoha rozhořčených reakcí. Někdo vyhrožuje, že se Star Citizenem rovnou končí, další nadává, ať už alfaverzi 3.0 konečně vydají bez ohledu na její stav, ale většina trpělivě čeká na to, až samotní vývojáři usoudí, že tato důležitá verze je připravena pro veřejnost. 
 
 
První vložené video zahrnuje celou prezentaci Star Citizenu na letošním Gamescomu, kde se jasně ukázalo, proč vývojáři pod vedením Robertse ještě nechtěli novou alfaverzi vypustit, neboť hra jednomu ze zúčastněných v prezentovaném multiplayeru spadla, ostatní nemohli zaujmout jeho místo, a tak se muselo jet znova od nastartování serveru. Je ale otázka, zda daná chyba vůbec měla co do činění právě s alfou 3.0. 
 
Z prezentace jsme se dozvěděli také to, že s využitím prosté webkamery (nebo speciální k tomu určené) se budeme moci na své herní kamarády virtuálně pitvořit. Kamera totiž bude zachytávat grimasy a ty pak aplikovat na herní postavu (viz uvedené video od cca 25. minuty). 
 
 
Pak tu ale máme další video, a to ze známého seriálu Around the Verse, které se týká právě i procesu vychytávání chyb. Vývojáři už nikde neudávají datum, kdy by alfa 3.0 měla přijít na svět, ale informují o chybách různé závažnosti, které zbývá vyřešit. Eric Kieron Davis (Studio Director) prozradil, že před několika týdny existovalo celkem 94 známých chyb k odstranění a z toho 9 nejzávažnějších (tzv. blockers), 62 kritických a zbytek s nižší závažností. 
 
 
Sami se můžete přesvědčit, jak na tom vývoj z tohoto hlediska aktuálně je. Okolní obrázky ukazují, že tu je celkem 76 chyb, takže jejich počet výrazně klesl. Jenomže graf ukazující vývoj jejich počtu už moc pozitivně nevyznívá. 
 
 
Ukazuje totiž přesně ten případ, kdy se vyřešením nějaké chyby přijde na další. Na samotném konci srpna tak jejich počet prudce narostl až na 100 a nikde není řečeno, že další debugging už bude přinášet jen postupné snižování počtu chyb. Jedna z již vyřešených chyb byla například ta, že se kolem jistých zdrojů světla objevovaly černé artefakty, které byly způsobeny tím, že renderer efektu mlhy dělil nulou. 
 
Budeme tedy čekat a doufat, že počet "Must Fix Issues" se bude prudce snižovat.
reklama
Nejnovější články
Poznejte Kronos, požírač planet Poznejte Kronos, požírač planet
Jméno Kronos je v různých podobách dobře známé z mytologie i populární kultury, ovšem nyní budeme o něm mluvit jako o hvězdě podobné našemu Slunci, která měla dle astronomů pozřít více než tucet planet. Právě díky tomu si vysloužila tuto přezdívku.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých? Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?
Do herního světa přišla velká vlna retrohraní, což dokazuje obliba staronových konzolí a počítačů NES/SNES Classic Edition či Commodore C64. Microsoft ale nejde tak daleko do minulosti, neboť jde o hry pro původní Xbox. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3 MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3
MSI přichází na trh s vůbec prvními počítači Cubi 3 Silent, které se mohou pochlubit pasivním chlazení, a tak i zcela tichým provozem za předpokladu, že uživatel už zapomene na pevné disky a vybere si pouze SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé
Apple stále nabízí počítače Mac Mini z pozdního roku 2014, které jsou tak už tři roky staré a založené na procesorech Intel Haswell. Přirozeně se tak objevují otázky, zda a kdy chce Apple tyto počítače přinejmenším aktualizovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512 Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512
Od běžných procesorů Intel Cannon Lake a také Ice Lake, což budou dle očekávání již 10nm modely, se očekává také podpora instrukcí Advanced Vector Extensions (AVX) 512. Vyplývat to má z dokumentů Intelu pro softwarové vývojáře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář