www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Starlink míří do Evropy, zájemci by se mohli dočkat na jaře

Starlink míří do Evropy, zájemci by se mohli dočkat na jaře
, , aktualita
Společnost SpaceX už spustila v rámci betatestování službu Starlink, která zatím přijde bez počátečních nákladů na 100 dolarů měsíčně. Poskytuje však kvalitu, na kterou jiné satelitní služby nedosáhnou, takže zájem může být velký. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk tak dostal i dotaz, kdy se mohou těšit evropští zákazníci na možnost připojení ke Starlinku a odpověděl, že už se čeká jen na udělení příslušných povolení, což je však nutné zařizovat v každé evropské zemi zvlášť, neboť to nelze zařídit naráz v celé Evropské unii. SpaceX dle jeho předpokladu začne získávat potřebná povolení v únoru či březnu příštího roku. 
 
 
Pro mnohé lidi žijící v odlehlých oblastech, nebo kteří mají smůlu na nekvalitního operátora, jenž ve svém rajónu nemá konkurenci, může být dostupnost kvalitního satelitního připojení pravým požehnáním. Lze si představit, že SpaceX právě touto svou službou donutí mnohé poskytovatele internetového připojení k akci, neboť všichni jejich zákazníci už budou mít možnost volby. 
 
A jak ukazují první výsledky, Starlink je oproti stávajícím satelitním službám mnohem lepší, což je dáno i tím, že využívá nízko obíhající satelity a ne vzdálené stanice na geostacionární dráze, které se svým dlouhým pingem ani nemohou představovat konkurenci. Navíc rychlosti stahování a odesílání dat jsou už nyní velice slušné a dosahují dle HotHardware už i 134 Mb/s a 15 Mb/s. To je dost na to, aby toto připojení sdílelo i více domácností, pokud tedy všude nepojedou 4K streamy. 
 
Elon Musk také uvedl, že Starlink se chystá brzy rozeslat další tisíce pozvánek vybraným zájemcům v USA, takže služba se brzy rozroste o další sloty. Vedle toho se chystají betatesty v Indii, a to zhruba v polovině příštího roku, přičemž země a státy blíže k rovníku si musí obecně počkat na to, až SpaceX vynese na orbitu další satelity, které zajistí pokrytí této oblasti. To tak platí třeba i pro Floridu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů