www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Starlink míří do Evropy, zájemci by se mohli dočkat na jaře

Starlink míří do Evropy, zájemci by se mohli dočkat na jaře
, , aktualita
Společnost SpaceX už spustila v rámci betatestování službu Starlink, která zatím přijde bez počátečních nákladů na 100 dolarů měsíčně. Poskytuje však kvalitu, na kterou jiné satelitní služby nedosáhnou, takže zájem může být velký. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk tak dostal i dotaz, kdy se mohou těšit evropští zákazníci na možnost připojení ke Starlinku a odpověděl, že už se čeká jen na udělení příslušných povolení, což je však nutné zařizovat v každé evropské zemi zvlášť, neboť to nelze zařídit naráz v celé Evropské unii. SpaceX dle jeho předpokladu začne získávat potřebná povolení v únoru či březnu příštího roku. 
 
 
Pro mnohé lidi žijící v odlehlých oblastech, nebo kteří mají smůlu na nekvalitního operátora, jenž ve svém rajónu nemá konkurenci, může být dostupnost kvalitního satelitního připojení pravým požehnáním. Lze si představit, že SpaceX právě touto svou službou donutí mnohé poskytovatele internetového připojení k akci, neboť všichni jejich zákazníci už budou mít možnost volby. 
 
A jak ukazují první výsledky, Starlink je oproti stávajícím satelitním službám mnohem lepší, což je dáno i tím, že využívá nízko obíhající satelity a ne vzdálené stanice na geostacionární dráze, které se svým dlouhým pingem ani nemohou představovat konkurenci. Navíc rychlosti stahování a odesílání dat jsou už nyní velice slušné a dosahují dle HotHardware už i 134 Mb/s a 15 Mb/s. To je dost na to, aby toto připojení sdílelo i více domácností, pokud tedy všude nepojedou 4K streamy. 
 
Elon Musk také uvedl, že Starlink se chystá brzy rozeslat další tisíce pozvánek vybraným zájemcům v USA, takže služba se brzy rozroste o další sloty. Vedle toho se chystají betatesty v Indii, a to zhruba v polovině příštího roku, přičemž země a státy blíže k rovníku si musí obecně počkat na to, až SpaceX vynese na orbitu další satelity, které zajistí pokrytí této oblasti. To tak platí třeba i pro Floridu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů