Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty

Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty
, , aktualita
Společnost Valve vydala upozornění, že brzy přestane s podporou operačních systémů Windows XP a Windows Vista v rámci své herní platformy Steam. Co to znamená a na kdy byl tento krok naplánován?
reklama
Společnost Valve nedávno ohlásila, že zcela přestane kontrolovat hry směřující do prodeje na Steamu, čímž potěšila mnohé svobodomyslné uživatele, ale na druhou stranu se zhrozili ti, kteří už nyní vidí Steam jako platformu přeplněnou ubohostmi, jejichž tvůrci se snaží podvést buď samotné Valve (Steam Cards) nebo uživatele. Nicméně díky bezproblémově fungující funkci vracející peníze v případě, že nepřekročíme dvě hodiny hraní, se snad nikdo na vyložené pitomosti nemůže nachytat. 
 
 
Nyní jde ale o to, že Steam přestane být podporován na počítačích s operačními systémy Windows XP a Windows Vista, a to počínaje 1. lednem roku 2019. To však neznamená jako v případě Microsoftu, že se nedočkáme nových verzí, ale prostě a jednoduše toho, že od nového roku nebude Steam na těchto systémech už vůbec fungovat, takže uživatelé nebudou mít jinou možnost než upgradovat, pokud budou chtít Steam dále využívat. 
 
Společnost Valve má ostatně dost svých vlastních informací o tom, kdo dosud provozuje Steam na starých operačních systémech. Dle poslední Steam Hardware Survey na Windows XP běží méně než procento takových počítačů a Windows Vista se ve výsledcích ani neobjevily. 
 
Dopad tohoto rozhodnutí tak nebude významný a lidé ostatně mají ještě přes půl roku na to, aby se s tím nějak vypořádali. To znamená, že budou moci dále hrát hry, ovšem nemohou už využívat všechny nabízené funkce, jako je třeba Steam Chat, který je aktuálně stále ve fázi beta. 
 
Valve své rozhodnutí zdůvodňuje tak, že nejnovější funkce klientu Steam závisí na vestavěné verzi prohlížeče Google Chrome a právě Google už sám zrušil podporu systému Windows Vista, a to už dávno v roce 2012 a o dva roky později následovaly Windows XP. Dál se dozvíme, že budoucí verze Steamu budou spoléhat na funkce a bezpečnostní aktualizace, které nabídnou pouze Windows 7 a novější systémy. V podstatě se chystá kopírovat podporu Microsoftu a ten stále hodlá ukončit rozšířenou podporu Windows 7 v roce 2020. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář