Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty

Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty
, , aktualita
Společnost Valve vydala upozornění, že brzy přestane s podporou operačních systémů Windows XP a Windows Vista v rámci své herní platformy Steam. Co to znamená a na kdy byl tento krok naplánován?
reklama
Společnost Valve nedávno ohlásila, že zcela přestane kontrolovat hry směřující do prodeje na Steamu, čímž potěšila mnohé svobodomyslné uživatele, ale na druhou stranu se zhrozili ti, kteří už nyní vidí Steam jako platformu přeplněnou ubohostmi, jejichž tvůrci se snaží podvést buď samotné Valve (Steam Cards) nebo uživatele. Nicméně díky bezproblémově fungující funkci vracející peníze v případě, že nepřekročíme dvě hodiny hraní, se snad nikdo na vyložené pitomosti nemůže nachytat. 
 
 
Nyní jde ale o to, že Steam přestane být podporován na počítačích s operačními systémy Windows XP a Windows Vista, a to počínaje 1. lednem roku 2019. To však neznamená jako v případě Microsoftu, že se nedočkáme nových verzí, ale prostě a jednoduše toho, že od nového roku nebude Steam na těchto systémech už vůbec fungovat, takže uživatelé nebudou mít jinou možnost než upgradovat, pokud budou chtít Steam dále využívat. 
 
Společnost Valve má ostatně dost svých vlastních informací o tom, kdo dosud provozuje Steam na starých operačních systémech. Dle poslední Steam Hardware Survey na Windows XP běží méně než procento takových počítačů a Windows Vista se ve výsledcích ani neobjevily. 
 
Dopad tohoto rozhodnutí tak nebude významný a lidé ostatně mají ještě přes půl roku na to, aby se s tím nějak vypořádali. To znamená, že budou moci dále hrát hry, ovšem nemohou už využívat všechny nabízené funkce, jako je třeba Steam Chat, který je aktuálně stále ve fázi beta. 
 
Valve své rozhodnutí zdůvodňuje tak, že nejnovější funkce klientu Steam závisí na vestavěné verzi prohlížeče Google Chrome a právě Google už sám zrušil podporu systému Windows Vista, a to už dávno v roce 2012 a o dva roky později následovaly Windows XP. Dál se dozvíme, že budoucí verze Steamu budou spoléhat na funkce a bezpečnostní aktualizace, které nabídnou pouze Windows 7 a novější systémy. V podstatě se chystá kopírovat podporu Microsoftu a ten stále hodlá ukončit rozšířenou podporu Windows 7 v roce 2020. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED
Společnost AU Optronics si dle Digitimes a LED Inside chystá velkou novinku týkající se podsvícení. Půjde o nasazení Mini-LED, které se mají představit především v herních panelech a výsledných monitorech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače
Large Hadron Collider (LHC) je v provozu už od roku 2010 a nyní odstartoval proces jeho významného vylepšení, po němž budeme moci mluvit o HL-LHC, čili High-Luminosity. O co se v tomto případě jedná?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů
Tchaj-wanští výrobci a dodavatelé grafických karet musejí počítat s tím, že dodávky na trh budou mít v druhém letošním pololetí sestupnou tendenci. Důvod je naprosto zřejmý, a sice značně ochablý zájem těžařů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek