Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty

Steam brzy přestane podporovat Windows XP a Visty
, , aktualita
Společnost Valve vydala upozornění, že brzy přestane s podporou operačních systémů Windows XP a Windows Vista v rámci své herní platformy Steam. Co to znamená a na kdy byl tento krok naplánován?
reklama
Společnost Valve nedávno ohlásila, že zcela přestane kontrolovat hry směřující do prodeje na Steamu, čímž potěšila mnohé svobodomyslné uživatele, ale na druhou stranu se zhrozili ti, kteří už nyní vidí Steam jako platformu přeplněnou ubohostmi, jejichž tvůrci se snaží podvést buď samotné Valve (Steam Cards) nebo uživatele. Nicméně díky bezproblémově fungující funkci vracející peníze v případě, že nepřekročíme dvě hodiny hraní, se snad nikdo na vyložené pitomosti nemůže nachytat. 
 
 
Nyní jde ale o to, že Steam přestane být podporován na počítačích s operačními systémy Windows XP a Windows Vista, a to počínaje 1. lednem roku 2019. To však neznamená jako v případě Microsoftu, že se nedočkáme nových verzí, ale prostě a jednoduše toho, že od nového roku nebude Steam na těchto systémech už vůbec fungovat, takže uživatelé nebudou mít jinou možnost než upgradovat, pokud budou chtít Steam dále využívat. 
 
Společnost Valve má ostatně dost svých vlastních informací o tom, kdo dosud provozuje Steam na starých operačních systémech. Dle poslední Steam Hardware Survey na Windows XP běží méně než procento takových počítačů a Windows Vista se ve výsledcích ani neobjevily. 
 
Dopad tohoto rozhodnutí tak nebude významný a lidé ostatně mají ještě přes půl roku na to, aby se s tím nějak vypořádali. To znamená, že budou moci dále hrát hry, ovšem nemohou už využívat všechny nabízené funkce, jako je třeba Steam Chat, který je aktuálně stále ve fázi beta. 
 
Valve své rozhodnutí zdůvodňuje tak, že nejnovější funkce klientu Steam závisí na vestavěné verzi prohlížeče Google Chrome a právě Google už sám zrušil podporu systému Windows Vista, a to už dávno v roce 2012 a o dva roky později následovaly Windows XP. Dál se dozvíme, že budoucí verze Steamu budou spoléhat na funkce a bezpečnostní aktualizace, které nabídnou pouze Windows 7 a novější systémy. V podstatě se chystá kopírovat podporu Microsoftu a ten stále hodlá ukončit rozšířenou podporu Windows 7 v roce 2020. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů