www.svethardware.cz
>
>
>

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách
, , aktualita
Internet dává prostor k vyjádření každému, a to mnohdy pod záštitou anonymity, a tak není divu, že lidé na něm ztrácejí zábrany. Na Steamu se přitom tvoří i skupiny, jejichž existence rozhodně nepřispěje k pohledu na hráče jako na mírumilovné tvory. 
reklama
Steam není jen platforma pro prodej her či jiného zboží, ale také celá komunita více než sta milionů lidí a není divu, že se na něm najde i mnoho skupin plných frustrovaných jedinců, kteří si chtějí vylít vztek, nebo jen čistě trollí či případně se nenávistnými komentáři hlásí o pozornost. Takové diskuze pak ve světle obnoveného hnutí za prohlášení videoher za původce veškerého zla v myslích mladých nevybouřených mužů a žen ničemu neprospějí a ostatně není vyloučeno, že se v nich opravdu nemůže zrodit nápad, který způsobí další zbytečnou smrt mnoha lidem. 
 
 
Kodex firmy Valve samozřejmě obsahuje klauzule, dle nichž se mají diskutující na Steamu vyhnout násilným hrozbám nehledě na to, zda si někdo dělá legraci, nebo ne. Už roky ale na něm mají existovat skupiny, jejichž samotné názvy tomu ale jasně odporují, takže Valve má na triku obvinění, že nedělá nic proto, aby donutil diskutující dodržovat pravidla. 
 
Máme tu třeba skupinu School Shooting Squad, kde jistý School Shooter 66 píše o tom, jak si brzy přinesou do školy útočnou pušku, několik zásobníků, sebevražedné kapsle a sekyru, po čemž kapitálkami přidá upozornění, že to skutečně není vtip. Další podobné skupiny se nazývají School Shoot Gang nebo Future School Shooter Material. V takových se scházejí i uživatelé s přezdívkami, které berou inspiraci ve jménech známých masových vrahů, jako je třeba Elliot Rodger (ten "má" i svou vlastní skupinu), který zabil šest lidí poblíž University of California v roce 2014. Dalším oblíbencem je Dylan Klebold, George Zimmerman nebo také Charles Manson, neboť inspirací samozřejmě nemusí být jen střelba na školách. 
 
Některé skupiny mají sotva pár členů, ale jiné zase stovky, přičemž toto téma lze samozřejmě šmahem smést ze stolu, že jde stejně jen o plácání dětí, které jen nemají rády školu a na Steamu se svými řečmi cítí být zajímavé. Je tu ale jeden příklad, že ve všech případech skutečně nemusí jít o prosté plácání, což ukázal William Edward Atchison. Ten (nejen) na Steamu vyzýval k násilí už roky před tím, než nakonec zabil dva studenty a pak i sebe na Aztec High School v Novém Mexiku na konci minulého roku. 
 
Server Motherboard vyzval firmu Valve už loni v říjnu, aby se k tématu vyjádřila, ale ta nereagovala. Ostatně Valve selhává i v tom, aby uhlídal alespoň minimální kvalitu her, které se do jeho prodejní platformy dostávají, což mu jiste vyčítat lze. Na druhou stranu, uhlídat výplody milionů uživatelů na diskusních fórech je už poněkud větší a tvrdší oříšek. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek