www.svethardware.cz
>
>
>

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách
, , aktualita
Internet dává prostor k vyjádření každému, a to mnohdy pod záštitou anonymity, a tak není divu, že lidé na něm ztrácejí zábrany. Na Steamu se přitom tvoří i skupiny, jejichž existence rozhodně nepřispěje k pohledu na hráče jako na mírumilovné tvory. 
reklama
Steam není jen platforma pro prodej her či jiného zboží, ale také celá komunita více než sta milionů lidí a není divu, že se na něm najde i mnoho skupin plných frustrovaných jedinců, kteří si chtějí vylít vztek, nebo jen čistě trollí či případně se nenávistnými komentáři hlásí o pozornost. Takové diskuze pak ve světle obnoveného hnutí za prohlášení videoher za původce veškerého zla v myslích mladých nevybouřených mužů a žen ničemu neprospějí a ostatně není vyloučeno, že se v nich opravdu nemůže zrodit nápad, který způsobí další zbytečnou smrt mnoha lidem. 
 
 
Kodex firmy Valve samozřejmě obsahuje klauzule, dle nichž se mají diskutující na Steamu vyhnout násilným hrozbám nehledě na to, zda si někdo dělá legraci, nebo ne. Už roky ale na něm mají existovat skupiny, jejichž samotné názvy tomu ale jasně odporují, takže Valve má na triku obvinění, že nedělá nic proto, aby donutil diskutující dodržovat pravidla. 
 
Máme tu třeba skupinu School Shooting Squad, kde jistý School Shooter 66 píše o tom, jak si brzy přinesou do školy útočnou pušku, několik zásobníků, sebevražedné kapsle a sekyru, po čemž kapitálkami přidá upozornění, že to skutečně není vtip. Další podobné skupiny se nazývají School Shoot Gang nebo Future School Shooter Material. V takových se scházejí i uživatelé s přezdívkami, které berou inspiraci ve jménech známých masových vrahů, jako je třeba Elliot Rodger (ten "má" i svou vlastní skupinu), který zabil šest lidí poblíž University of California v roce 2014. Dalším oblíbencem je Dylan Klebold, George Zimmerman nebo také Charles Manson, neboť inspirací samozřejmě nemusí být jen střelba na školách. 
 
Některé skupiny mají sotva pár členů, ale jiné zase stovky, přičemž toto téma lze samozřejmě šmahem smést ze stolu, že jde stejně jen o plácání dětí, které jen nemají rády školu a na Steamu se svými řečmi cítí být zajímavé. Je tu ale jeden příklad, že ve všech případech skutečně nemusí jít o prosté plácání, což ukázal William Edward Atchison. Ten (nejen) na Steamu vyzýval k násilí už roky před tím, než nakonec zabil dva studenty a pak i sebe na Aztec High School v Novém Mexiku na konci minulého roku. 
 
Server Motherboard vyzval firmu Valve už loni v říjnu, aby se k tématu vyjádřila, ale ta nereagovala. Ostatně Valve selhává i v tom, aby uhlídal alespoň minimální kvalitu her, které se do jeho prodejní platformy dostávají, což mu jiste vyčítat lze. Na druhou stranu, uhlídat výplody milionů uživatelů na diskusních fórech je už poněkud větší a tvrdší oříšek. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek