www.svethardware.cz
>
>
>

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách
, , aktualita
Internet dává prostor k vyjádření každému, a to mnohdy pod záštitou anonymity, a tak není divu, že lidé na něm ztrácejí zábrany. Na Steamu se přitom tvoří i skupiny, jejichž existence rozhodně nepřispěje k pohledu na hráče jako na mírumilovné tvory. 
reklama
Steam není jen platforma pro prodej her či jiného zboží, ale také celá komunita více než sta milionů lidí a není divu, že se na něm najde i mnoho skupin plných frustrovaných jedinců, kteří si chtějí vylít vztek, nebo jen čistě trollí či případně se nenávistnými komentáři hlásí o pozornost. Takové diskuze pak ve světle obnoveného hnutí za prohlášení videoher za původce veškerého zla v myslích mladých nevybouřených mužů a žen ničemu neprospějí a ostatně není vyloučeno, že se v nich opravdu nemůže zrodit nápad, který způsobí další zbytečnou smrt mnoha lidem. 
 
 
Kodex firmy Valve samozřejmě obsahuje klauzule, dle nichž se mají diskutující na Steamu vyhnout násilným hrozbám nehledě na to, zda si někdo dělá legraci, nebo ne. Už roky ale na něm mají existovat skupiny, jejichž samotné názvy tomu ale jasně odporují, takže Valve má na triku obvinění, že nedělá nic proto, aby donutil diskutující dodržovat pravidla. 
 
Máme tu třeba skupinu School Shooting Squad, kde jistý School Shooter 66 píše o tom, jak si brzy přinesou do školy útočnou pušku, několik zásobníků, sebevražedné kapsle a sekyru, po čemž kapitálkami přidá upozornění, že to skutečně není vtip. Další podobné skupiny se nazývají School Shoot Gang nebo Future School Shooter Material. V takových se scházejí i uživatelé s přezdívkami, které berou inspiraci ve jménech známých masových vrahů, jako je třeba Elliot Rodger (ten "má" i svou vlastní skupinu), který zabil šest lidí poblíž University of California v roce 2014. Dalším oblíbencem je Dylan Klebold, George Zimmerman nebo také Charles Manson, neboť inspirací samozřejmě nemusí být jen střelba na školách. 
 
Některé skupiny mají sotva pár členů, ale jiné zase stovky, přičemž toto téma lze samozřejmě šmahem smést ze stolu, že jde stejně jen o plácání dětí, které jen nemají rády školu a na Steamu se svými řečmi cítí být zajímavé. Je tu ale jeden příklad, že ve všech případech skutečně nemusí jít o prosté plácání, což ukázal William Edward Atchison. Ten (nejen) na Steamu vyzýval k násilí už roky před tím, než nakonec zabil dva studenty a pak i sebe na Aztec High School v Novém Mexiku na konci minulého roku. 
 
Server Motherboard vyzval firmu Valve už loni v říjnu, aby se k tématu vyjádřila, ale ta nereagovala. Ostatně Valve selhává i v tom, aby uhlídal alespoň minimální kvalitu her, které se do jeho prodejní platformy dostávají, což mu jiste vyčítat lze. Na druhou stranu, uhlídat výplody milionů uživatelů na diskusních fórech je už poněkud větší a tvrdší oříšek. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek