www.svethardware.cz
>
>
>

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách

Steam hostí i skupiny oslavujících střelce na amerických školách
, , aktualita
Internet dává prostor k vyjádření každému, a to mnohdy pod záštitou anonymity, a tak není divu, že lidé na něm ztrácejí zábrany. Na Steamu se přitom tvoří i skupiny, jejichž existence rozhodně nepřispěje k pohledu na hráče jako na mírumilovné tvory. 
reklama
Steam není jen platforma pro prodej her či jiného zboží, ale také celá komunita více než sta milionů lidí a není divu, že se na něm najde i mnoho skupin plných frustrovaných jedinců, kteří si chtějí vylít vztek, nebo jen čistě trollí či případně se nenávistnými komentáři hlásí o pozornost. Takové diskuze pak ve světle obnoveného hnutí za prohlášení videoher za původce veškerého zla v myslích mladých nevybouřených mužů a žen ničemu neprospějí a ostatně není vyloučeno, že se v nich opravdu nemůže zrodit nápad, který způsobí další zbytečnou smrt mnoha lidem. 
 
 
Kodex firmy Valve samozřejmě obsahuje klauzule, dle nichž se mají diskutující na Steamu vyhnout násilným hrozbám nehledě na to, zda si někdo dělá legraci, nebo ne. Už roky ale na něm mají existovat skupiny, jejichž samotné názvy tomu ale jasně odporují, takže Valve má na triku obvinění, že nedělá nic proto, aby donutil diskutující dodržovat pravidla. 
 
Máme tu třeba skupinu School Shooting Squad, kde jistý School Shooter 66 píše o tom, jak si brzy přinesou do školy útočnou pušku, několik zásobníků, sebevražedné kapsle a sekyru, po čemž kapitálkami přidá upozornění, že to skutečně není vtip. Další podobné skupiny se nazývají School Shoot Gang nebo Future School Shooter Material. V takových se scházejí i uživatelé s přezdívkami, které berou inspiraci ve jménech známých masových vrahů, jako je třeba Elliot Rodger (ten "má" i svou vlastní skupinu), který zabil šest lidí poblíž University of California v roce 2014. Dalším oblíbencem je Dylan Klebold, George Zimmerman nebo také Charles Manson, neboť inspirací samozřejmě nemusí být jen střelba na školách. 
 
Některé skupiny mají sotva pár členů, ale jiné zase stovky, přičemž toto téma lze samozřejmě šmahem smést ze stolu, že jde stejně jen o plácání dětí, které jen nemají rády školu a na Steamu se svými řečmi cítí být zajímavé. Je tu ale jeden příklad, že ve všech případech skutečně nemusí jít o prosté plácání, což ukázal William Edward Atchison. Ten (nejen) na Steamu vyzýval k násilí už roky před tím, než nakonec zabil dva studenty a pak i sebe na Aztec High School v Novém Mexiku na konci minulého roku. 
 
Server Motherboard vyzval firmu Valve už loni v říjnu, aby se k tématu vyjádřila, ale ta nereagovala. Ostatně Valve selhává i v tom, aby uhlídal alespoň minimální kvalitu her, které se do jeho prodejní platformy dostávají, což mu jiste vyčítat lze. Na druhou stranu, uhlídat výplody milionů uživatelů na diskusních fórech je už poněkud větší a tvrdší oříšek. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek