www.svethardware.cz
>
>

Stránky nechvalně známého Equifaxu rozšiřovaly malware

Stránky nechvalně známého Equifaxu rozšiřovaly malware
, , aktualita
Pokud má být letos nějaká firma spojena s tématy jako "únik informací" nebo "amatérský přístup k zabezpečení", je to bezpochyby Equifax. Právě ta mohla za únik velice citlivých informací o občanech USA i další prohřešky. Sága přitom pokračuje.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že peripetie firmy Equifax nejdříve způsobily přetrvávající zděšení, pak i pobavené úsměvy nad tím, co všechno dokázala natropit a s dalším vyšetřováním a zájmem o minulost zabezpečené této firmy se objevily i přehmaty starších dat. Nyní už to ale přestává být pomalu zábavné i pro ty, kteří neschopností firmy zabezpečit své systémy nebyli zasaženi a zbývá už jen trapný pocit. Není divu, že Equifax už ztratil své klíčové pracovníky, a to vedle CEO také CIO a CSO (Chief Information a Security Officer). 
 
 
Netečnost firmy Equifax k zabezpečení svých systémů způsobila, že polovina americké populace má velice citlivá data v rukách hackerů, přičemž horká novinka je i ta, že firma ohlásila únik také 11 milionů kopií ridičských průkazů Američanů a také jistých dat týkající se 15 milionů Britů. Nyní jde ale o něco jiného, a sice o to, že dle amerického bezpečnostního výzkumníka stránky firmy Equifax distribuovaly malware, čemuž on sám byl několikrát vystaven. 
  
Vypadá to, že odkazy na stránkách Equifaxu dle zprávy bezpečnostního výzkumníka Randyho Abramse i dle následujícího videa uživatele přesměrovávaly na jiné stránky, což končilo na serveru hxxp://centerbluray.info s oknem, který vypadal jako instalace Flashe. Co se týče samotného malwaru, jmenován je konkrétně Adware.Eorezo, který se pod tím skrýval. 
 
 
Jde tak o formu útoku, která se zaměřuje především na nezkušené uživatele. Jenomže Abrams navštívil stránku ve snaze zkontrolovat svůj úvěrový registr, což nyní po útocích na Equifax činí mnoho lidí, takže je zřejmé, že své oběti si Adware.Eorezo nejspíše najde. 
 
Tento malware je známý už od roku 2012 a zaměřuje se na browsery firmy Microsoft, přičemž dle dostupných informací měl být upraven právě pro tento účel. Abrams uvádí, že stránky Equifaxu jej nabízely opakovaně a že jen některé z online antivirových skenerů jej dokázaly odhalit. Není však jasné, zda byl v tomto případě opět napaden samotný Equifax, nebo jde o něco, co bylo na jeho stránky propašováno s analytickými či reklamními službami. V každém případě, kdo jiný než Equifax je zodpovědný za to, co se zobrazuje na jeho stránkách? 
 
Samotná společnost zatím vydala prohlášení, že se touto věcí zabývají její bezpečnostní pracovníci, a postižené stránky týkající se asistenčních služeb pro úvěrové registry byly dočasně znepřístupněny. Pokračující peripetie Equifaxu ale dávají smysl, však firma, v níž se tak moc nedbalo na zabezpečení, se nemůže za krátkou dobu napravit a ozdravit, zvláště když se nedávno zbavila svého zodpovědného vedení a je také jasné, že na ni kvůli tomu může mířit i více útoků. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře