Surviving Mars zdarma na Epic Games Store

Surviving Mars zdarma na Epic Games Store
, , aktualita
Vypadá to, že společnost Epic Games zvýšila obrátky a ve svém herním obchodě začala s vyšší kadencí nabízet hry zdarma. A když to nejsou jednotlivé hry, mohou to být rovnou celé kolekce her. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Epic Games dle svého staršího vyjádření nehodlá skončit s nabízením exkluzivit do té doby, než její hlavní konkurent v podobě Steamu a firmy Valve nezmění svůj přístup a nezačne dávat autorům her vyšší podíly z prodeje. Steam si ale jede své a nevypadá to, že by jej nějak trápilo, že si Epic Games Store kupuje jednu exkluzivitu za druhou a nejnověji pak Red Dead Redemption 2, i když pouze na měsíc. Ovšem i tak asi Steam notně ostrouhá, protože tato hra byla na PC netrpělivě očekávaná a další dobrovolné čekání na dostupnost na Steamu bude velká zkouška loajality, zvláště vzhledem k další nabídce Rockstar Games
 
 
Epic se také snaží přitahovat hráče ke své prodejní platformě díky nabídce her zdarma a nutno podotknout, že to, co předvádí, tu ještě nebylo. Však jde veskrze o kvalitní a zajímavé tituly a v poslední době se navíc jejich nabídka začala obměňovat každý týden, takže i člověk, který si na Epic Games Store nic nekoupí, už může mít v knihovně už přes 20 titulů, za něž nedal ani korunu. 
 
Firma si ale bezesporu uvědomuje, že v takovém případě to bude podobné jako při "pirátění" her či filmů, kde jde o to, že nelze vyčíslit škodu jen na základě stažených a nezaplacených kopií. Nelze totiž říci, že kdyby si je daný člověk takto nemohl opatřit, automaticky by šel a zaplatil za ně. Takže i v případě her zdarma nelze říci, že jde o ušlý zisk, neboť to, že si někdo hru zdarma přidá do knihovny, vůbec neznamená, že si ji i stáhne a bude hrát. A o tom mají prodejní platformy jistě velice dobrý přehled.
 
Čím nás ale může Surviving Mars, který se nově dostal do nabídky, přesvědčit k tomu, abychom si tento titul skutečně alespoň vyzkoušeli? Jak už název napovídá, půjde o přežití. A navíc na Marsu. 
 
Jak si můžeme představit, našim úkolem bude osídlit Rudou planetu a zajistit si potřebné zásoby, kyslík a prostě vytvořit funkční kolonii, která odolá zuřícím prachovým bouřím a asteroidům. Jde tak o sci-fi budovatelskou hru, která je na trhu teprve od minulého roku, takže nejde o žádnou historickou hříčku. S obvyklou cenou 30 eur to ale pochopitelně není ani AAA titul. 
 
 
Záběry z hry nám mohou připomenout různé budovatelské hry ve stylu Sim City, ale i jejich sesterské Theme *cokoliv*, takže se ukáží i malí človíčci opalující se pod marťanským sluncem a hrající basketbal, což v prvém případě může být krajně nebezpečné a v druhém zase v tamní gravitaci velice zajímavé. Nebudou tu ale jen do počtu jako grafické oživení, budeme se o ně muset také starat. Hra bude okořeněna tak svou dávkou tajemna, a to prý ve stylu Asimova či Clarka, takže můžeme doufat v inteligentní sci-fi zápletky.
 
Jen kdyby před námi nebyl ten slunečný a teplý víkend, ale pošmourna bude ještě dost. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře