www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla je vyšetřována kvůli vadnému infotainmentu a eMMC čipům ve svých autech

Tesla je vyšetřována kvůli vadnému infotainmentu a eMMC čipům ve svých autech
, , aktualita
Automobilka Tesla má na krku další problém. NHTSA ji totiž vyšetřuje kvůli vadným ovládacím panelům v autech. Problém je způsoben zbytečnými přepisy v 8GB eMMC NAND paměti, čímž odstaví celý systém.
K oblíbeným
reklama
V říjnu 2019 se zjistilo, že systémy v automobilech Tesla provádí nadbytečné logování, což výrazně ovlivňuje životnost eMMC NAND paměti. Ta má kapacitu pouhých 8 GB a kvůli neustálému přepisování disku jde o jedno z mála použití flash paměti, kde jsou opravdu problémy s životností. Americká National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kvůli 11 stížnostem za posledních 13 měsíců. Problém zahrnuje Model S z let 2012 až 2015, což znamená 63 tisíc vozidel, jenže podobný hardware s Nvidia Tegra 3 byl používán až do roku 2018 nejen v Modelu S, ale i Modelu X. To by mohlo zahrnovat celkově až 159 tisíc vozů.
 
Interiér vozu Tesla
ilustrační foto (interiér Modelu 3), autor: Leo Nguyen / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Vůz, kterému takto doslouží paměť, má pak problém s infotainment systémem. Obrazovka s ovládacím panelem přestane fungovat, nepracuje ani navigace nebo webový prohlížeč. NHTSA vyšetřuje Teslu ještě kvůli dalším dvěma záležitostem. Jedna se týká over-the-air aktualizace, která měla snižovat riziko požáru (zároveň ale mohla snižovat dojezd a někteří tvrdili, že se tak Tesla snaží maskovat vadnou konstrukci akumulátorů), druhá pak zkoumá údajné náhlé samovolné akcelerace vozů Tesla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik