www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla postavila superbaterii i v Evropě, dodá až 18,2 MW

Tesla postavila superbaterii i v Evropě, dodá až 18,2 MW
, , aktualita
Velkou superbaterii Tesly pro vyrovnávání elektrické sítě nemají už jen v Austrálii, ale poněkud menší verze byla postavena i v Belgii v Evropě. Ta zvládne dodat až 18,2 MW a skládá se ze 140 Powerpacků.
K oblíbeným
reklama
Australská baterie Tesly je velkým úspěchem pro tamní elektrickou síť. Dokáže velmi rychle pokrýt výpadky elektřiny s výrazně nižšími náklady než stávající záložní systémy jako jsou parní turbíny a podobně. Už v době dokončování australské baterie, která má konfiguraci 100 MW / 129 MWh, se v Evropě jednalo o její zdejší obdobě. Evropská elektrická síť je ale o něco stabilnější, takže "naše" baterie je zhruba jen pětinová.
 
Belgická baterie Tesly
 
Postavena byla v Terhills v Belgii a skládá se ze 140 Powerpacků. Celkově zvládne dodat výkon 18,2 MW a měla by údajně pojmout až 21,7 MWh energie. Tesla toto číslo neuvedla (uvádí jej jen některé zdroje), takže se spíše předmětem dohadů, nicméně 140 Powerpacků by mělo dát 29,4 MWh. Baterie byla postavena ve spolupráci se společností Restore. Cílem nové baterie je stabilizovat evropskou síť a udržovat ji na frekvenci 50 Hz. Měla by se tedy nabíjet v případě, že je v síti příliš mnoho energie a naopak vybíjet, pokud je jí nedostatek a udržovat frekvenci na stále stejné hodnotě.
 
 
Připomeňme, že počátkem letošního roku neshody mezi Srbskem a Kosovem způsobily neočekávané průběhy dodávky elektrické energie, které rozhodily frekvenci sítě. To trvalo několik týdnů a způsobilo to, že se hodiny na domácích spotřebičích po celé Evropě rozladily o zhruba 6 minut (spousta spotřebičů počítá čas na základě frekvence elektrické sítě).
 
Úspěchy těchto velkých baterií na trhu s elektřinou nesou své ovoce a Tesla už má další zakázku ve Velké Británii i na novou baterii v Austrálii. Ta australská bude připojena ke stávající 60MW Gannawarra Solar Farm ve státě Viktorie a má nabízet 25 MW / 50 MWh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář