www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Testování kosmické lodi Boeingu s lidskou posádkou se posouvá na polovinu roku 2019

Testování kosmické lodi Boeingu s lidskou posádkou se posouvá na polovinu roku 2019
, , aktualita
Zpoždění testů kosmické lodi Starliner od Boeingu není žádným překvapením, podobný vývoj událostí už se nějakou dobu předpokládal. První zkoušky s lidskou posádkou jsou momentálně plánované na polovinu příštího roku. 
K oblíbeným
reklama
NASA si po ukončení letů raketoplánů vybrala pro vynášení svých astronautů do vesmíru dvě soukromé společnosti. Těmi jsou Boeing a SpaceX Elona Muska. Jak to ale vypadá, obě společnosti se potýkají s problémy, s tím přichází i zpoždění letů na Mezinárodní vesmírnou stanici s lidskou posádkou. 
 
To pro NASA není nejlepší zpráva, protože momentálně se musí spoléhat na to, že své astronauty na ISS dopraví přes ruskou kosmickou loď Sojuz. Zpoždění se ale Boeing i SpaceX s největší pravděpodobností nevyhnou. 
 
John Mulholland, který v Boeingu dohlíží na Commercial Crew Program od NASA, zhruba stanovil data, kdy se mají konat první testy lodi Starliner bez posádky i s posádkou. Testování bez astronautů bychom se měli dočkat na konci tohoto roku. První zkouška s posádkou je plánovaná až někdy na polovinu roku 2019, přičemž původně měla být provedena už na konci roku 2018. 
 
 
Žádné překvapení se nekoná, Boeing nedávno přiznal i problémy s únikem paliva při testování motorů. Je zřejmé, že než dojde testování do bodu, kdy si dovnitř lodi sedne lidská posádka, musí být všechny závady odstraněny, což stojí čas. 
 
Společnost SpaceX na tom není o moc lépe než Boeing. Původně měla v plánu testování lodi bez posádky už tento měsíc a zkoušku s astronauty by ráda provedla v prosinci tohoto roku. Ani SpaceX ale nebude schopná data dodržet. Protože momentálně SpaceX spolupracuje s NASA na vyřešení některých problémů, bude testování lodi Crew Dragon odloženo na listopad 2018 a posádka ji poprvé vyzkouší nejdřív v dubnu 2019. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů