www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Testování kosmické lodi Boeingu s lidskou posádkou se posouvá na polovinu roku 2019

Testování kosmické lodi Boeingu s lidskou posádkou se posouvá na polovinu roku 2019
, , aktualita
Zpoždění testů kosmické lodi Starliner od Boeingu není žádným překvapením, podobný vývoj událostí už se nějakou dobu předpokládal. První zkoušky s lidskou posádkou jsou momentálně plánované na polovinu příštího roku. 
K oblíbeným
reklama
NASA si po ukončení letů raketoplánů vybrala pro vynášení svých astronautů do vesmíru dvě soukromé společnosti. Těmi jsou Boeing a SpaceX Elona Muska. Jak to ale vypadá, obě společnosti se potýkají s problémy, s tím přichází i zpoždění letů na Mezinárodní vesmírnou stanici s lidskou posádkou. 
 
To pro NASA není nejlepší zpráva, protože momentálně se musí spoléhat na to, že své astronauty na ISS dopraví přes ruskou kosmickou loď Sojuz. Zpoždění se ale Boeing i SpaceX s největší pravděpodobností nevyhnou. 
 
John Mulholland, který v Boeingu dohlíží na Commercial Crew Program od NASA, zhruba stanovil data, kdy se mají konat první testy lodi Starliner bez posádky i s posádkou. Testování bez astronautů bychom se měli dočkat na konci tohoto roku. První zkouška s posádkou je plánovaná až někdy na polovinu roku 2019, přičemž původně měla být provedena už na konci roku 2018. 
 
 
Žádné překvapení se nekoná, Boeing nedávno přiznal i problémy s únikem paliva při testování motorů. Je zřejmé, že než dojde testování do bodu, kdy si dovnitř lodi sedne lidská posádka, musí být všechny závady odstraněny, což stojí čas. 
 
Společnost SpaceX na tom není o moc lépe než Boeing. Původně měla v plánu testování lodi bez posádky už tento měsíc a zkoušku s astronauty by ráda provedla v prosinci tohoto roku. Ani SpaceX ale nebude schopná data dodržet. Protože momentálně SpaceX spolupracuje s NASA na vyřešení některých problémů, bude testování lodi Crew Dragon odloženo na listopad 2018 a posádka ji poprvé vyzkouší nejdřív v dubnu 2019. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik