www.svethardware.cz
>
>
>

Těžba kryptoměn v Číně je ohrožena, označena byla za zpátečnické plýtvání

Těžba kryptoměn v Číně je ohrožena, označena byla za zpátečnické plýtvání
, , aktualita
Obecně se ví, že těžba kryptoměn po celém světě už dávno dokázala dosáhnout úrovně, při níž spotřebovává srovnatelný objem energie jako celé státy. V Číně by i proto mohla být postavena mimo zákon, krom toho, že jde o "zpátečnickou" záležitost.
K oblíbeným
reklama
V ohrožení nyní není pouze těžba kryptoměn. Národní rozvojová a reformní komise (NDRC), která má na starost také ekonomické plánování, se chystá omezit či zakázat i jiné produkty či procesy a k tomuto balíčku je otevřena veřejná diskuze do 7. května. Je jisté, že takový zákaz by měl obrovský vliv na celý svět kryptoměn, neboť právě Čína je považována za největší trh pro hardware určený k těžbě. A pak ostatně bude jako vždy stačit, aby byl zasažen především Bitcoin a další měny se svezou s ním. Ten se přitom nedávno vyhoupl z hodnoty kolem 90 tisíc Kč na 120 tisíc. 
 
 
Dle čínských úřadů je těžba kryptoměn zralá na zákaz kvůli tomu, že plýtvá energií a má závažné dopady na životní prostředí. Vedle toho jsou tu také otázky kolem bezpečnosti a nezákonných machinací, takže si můžeme vybrat, co z toho je pro čínskou vládu zásadním důvodem pro zákaz těžby. NDRC také označila těžbu za zpátečnický proces, který využívá technologie, výbavu a produkty, jež nesplňují podmínky bezpečného provozu.  
 
Pokud se těžba kryptoměn v Číně zakáže, bude to efektivně znamenat, že budou znemožněny investice do daných technologií a také s nimi spojené půjčky. Ve hře je ovšem také (selektivní) zvýšení cen energií a právě to může být tou hlavní pákou, která těžbu v Číně zastaví, protože ta už pak jednoduše nebude výdělečná. 
 
Právě v Číně vyrostlo mnoho těžebních továren v různých technologických parcích nebo v horách Sečuánu, kde provozovatelé hledali právě levnou elektřinu. Ta může pocházet z vodních, ale i z uhelných elektráren. Navíc tu máme i firmy specializované na vývoj potřebných zařízení a za všechny lze jmenovat čínský Bitmain, který loni tak moc hrozil svým ASIC pro těžbu Etherea
 
Už v roce 2017 se přitom objevily známky toho, že těžba kryptoměn v Číně může být v dohledné době znemožněna. Právě i Bitmain se tak začal rozhlížet v zahraničí, kde by mohl zakotvit a k tomu si zatím vybral kanadský Quebec, region s levnou energií právě díky vodním elektrárnám. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář