www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?
, , aktualita
The Division 2 je jedna z her, ve které má prsty společnost AMD, což bylo jasně vidět i ze seznamu doporučeného hardwaru. Mohli bychom tak očekávat optimalizaci právě pro Radeony. Co nám ukáží testy? 
K oblíbeným
reklama
The Division 2 je další titul podporující i API DirectX 12, které by mělo více vyhovovat grafickým kartám AMD a engine Snowdrop by měl být v tomto případě optimalizovaný pro technologie Radeonů. 
 
 
Seznam doporučeného hardwaru tak dává nový Radeon VII na úroveň karty GeForce RTX 2080 Ti, takže nás přirozeně zajímalo, jak to bude s reálným výkonem. Dalo by se říci, že pro rozlišení 4K/60 byl vybrán prostě ten nejlepší hardware, jaký je k dispozici, ale vyplývá z toho i fakt, že Radeon VII to dle tvůrců zvládne, ale jeho přímá konkurence v podobě RTX 2080 už ne. Takže hurá na testy. 
 
 
Nejdříve se podívejme na to, co říká server wccftech, který však Radeon VII bohužel netestoval. První testy jsou ale o něčem jiném, a sice o škálování výkonu v závislosti na nastavené kvalitě grafiky a ukazuje se, že mezi low a ultra je opravdu velký rozdíl. 
 
 
Dozvěděli jsme se také, že Snowdrop má mít "kód optimalizovaný pro vícejádrové procesory", takže jak je na tom hra z tohoto ohledu? S vyšším počtem jader výkon skutečně roste, což je dnes normální, ovšem růst se zastaví už u 4C/8T procesoru a pak už bude hrát roli takt. A to není zrovna výsledek, který by se dal čekat u hry chlubící se optimalizací pro více jader a problém je, že si pod tím můžeme představit téměř cokoliv. 
 
Server Guru3D pak poskytne přehled výkonu i s využitím Radeonu VII, a to pod DirectX 12. Na výsledky se můžete podívat sami, zde je popíšu pouze slovně. V rozlišení Full HD je Radeon VII přesně na úrovni GeForce GTX 1080 Ti a nedosahuje ani výkonu RTX 2080, natož pak RTX 2080 Ti. 
 
Nicméně Full HD není zrovna cílové rozlišení pro dnešní hi-end, pokud tedy někdo neprahne po stu a více FPS. Ovšem i ve WQHD a Ultra HD je Radeon VII mezi GTX 1080 Ti a RTX 2080 a jediná karta, která na kvalitu Ultra zvládne hru v Ultra HD při 60 FPS a víc, je RTX 2080 Ti. Radeon VII má v průměru pod 50 FPS. 
 
Server wccftech sice Radeon VII netestoval, ale zkoušel alespoň Vega 64, která byla vždy o chlup pomalejší než RTX 2070. V testu Guru3D to ale bylo naopak a tam Vega 64 se slušným rozdílem překonala vedle RTX 2070 i GTX 1080, svého hlavního protivníka, takže se dá říci, že The Division 2 na Radeonech pracuje dobře. V požadavcích na hardware by ale skutečně měla být v hi-endu karta RTX 2080 namísto RTX 2080 Ti, anebo měla být kolonka pro kartu AMD prázdná, aby to bylo spravedlivé, nehledě na to, že doporučovat pro tuto hru Core i9-7900X na straně Intelu je holý nesmysl. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář