www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?
, , aktualita
The Division 2 je jedna z her, ve které má prsty společnost AMD, což bylo jasně vidět i ze seznamu doporučeného hardwaru. Mohli bychom tak očekávat optimalizaci právě pro Radeony. Co nám ukáží testy? 
K oblíbeným
reklama
The Division 2 je další titul podporující i API DirectX 12, které by mělo více vyhovovat grafickým kartám AMD a engine Snowdrop by měl být v tomto případě optimalizovaný pro technologie Radeonů. 
 
 
Seznam doporučeného hardwaru tak dává nový Radeon VII na úroveň karty GeForce RTX 2080 Ti, takže nás přirozeně zajímalo, jak to bude s reálným výkonem. Dalo by se říci, že pro rozlišení 4K/60 byl vybrán prostě ten nejlepší hardware, jaký je k dispozici, ale vyplývá z toho i fakt, že Radeon VII to dle tvůrců zvládne, ale jeho přímá konkurence v podobě RTX 2080 už ne. Takže hurá na testy. 
 
 
Nejdříve se podívejme na to, co říká server wccftech, který však Radeon VII bohužel netestoval. První testy jsou ale o něčem jiném, a sice o škálování výkonu v závislosti na nastavené kvalitě grafiky a ukazuje se, že mezi low a ultra je opravdu velký rozdíl. 
 
 
Dozvěděli jsme se také, že Snowdrop má mít "kód optimalizovaný pro vícejádrové procesory", takže jak je na tom hra z tohoto ohledu? S vyšším počtem jader výkon skutečně roste, což je dnes normální, ovšem růst se zastaví už u 4C/8T procesoru a pak už bude hrát roli takt. A to není zrovna výsledek, který by se dal čekat u hry chlubící se optimalizací pro více jader a problém je, že si pod tím můžeme představit téměř cokoliv. 
 
Server Guru3D pak poskytne přehled výkonu i s využitím Radeonu VII, a to pod DirectX 12. Na výsledky se můžete podívat sami, zde je popíšu pouze slovně. V rozlišení Full HD je Radeon VII přesně na úrovni GeForce GTX 1080 Ti a nedosahuje ani výkonu RTX 2080, natož pak RTX 2080 Ti. 
 
Nicméně Full HD není zrovna cílové rozlišení pro dnešní hi-end, pokud tedy někdo neprahne po stu a více FPS. Ovšem i ve WQHD a Ultra HD je Radeon VII mezi GTX 1080 Ti a RTX 2080 a jediná karta, která na kvalitu Ultra zvládne hru v Ultra HD při 60 FPS a víc, je RTX 2080 Ti. Radeon VII má v průměru pod 50 FPS. 
 
Server wccftech sice Radeon VII netestoval, ale zkoušel alespoň Vega 64, která byla vždy o chlup pomalejší než RTX 2070. V testu Guru3D to ale bylo naopak a tam Vega 64 se slušným rozdílem překonala vedle RTX 2070 i GTX 1080, svého hlavního protivníka, takže se dá říci, že The Division 2 na Radeonech pracuje dobře. V požadavcích na hardware by ale skutečně měla být v hi-endu karta RTX 2080 namísto RTX 2080 Ti, anebo měla být kolonka pro kartu AMD prázdná, aby to bylo spravedlivé, nehledě na to, že doporučovat pro tuto hru Core i9-7900X na straně Intelu je holý nesmysl. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek