www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?

The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?
, , aktualita
The Division 2 je jedna z her, ve které má prsty společnost AMD, což bylo jasně vidět i ze seznamu doporučeného hardwaru. Mohli bychom tak očekávat optimalizaci právě pro Radeony. Co nám ukáží testy? 
K oblíbeným
reklama
The Division 2 je další titul podporující i API DirectX 12, které by mělo více vyhovovat grafickým kartám AMD a engine Snowdrop by měl být v tomto případě optimalizovaný pro technologie Radeonů. 
 
 
Seznam doporučeného hardwaru tak dává nový Radeon VII na úroveň karty GeForce RTX 2080 Ti, takže nás přirozeně zajímalo, jak to bude s reálným výkonem. Dalo by se říci, že pro rozlišení 4K/60 byl vybrán prostě ten nejlepší hardware, jaký je k dispozici, ale vyplývá z toho i fakt, že Radeon VII to dle tvůrců zvládne, ale jeho přímá konkurence v podobě RTX 2080 už ne. Takže hurá na testy. 
 
 
Nejdříve se podívejme na to, co říká server wccftech, který však Radeon VII bohužel netestoval. První testy jsou ale o něčem jiném, a sice o škálování výkonu v závislosti na nastavené kvalitě grafiky a ukazuje se, že mezi low a ultra je opravdu velký rozdíl. 
 
 
Dozvěděli jsme se také, že Snowdrop má mít "kód optimalizovaný pro vícejádrové procesory", takže jak je na tom hra z tohoto ohledu? S vyšším počtem jader výkon skutečně roste, což je dnes normální, ovšem růst se zastaví už u 4C/8T procesoru a pak už bude hrát roli takt. A to není zrovna výsledek, který by se dal čekat u hry chlubící se optimalizací pro více jader a problém je, že si pod tím můžeme představit téměř cokoliv. 
 
Server Guru3D pak poskytne přehled výkonu i s využitím Radeonu VII, a to pod DirectX 12. Na výsledky se můžete podívat sami, zde je popíšu pouze slovně. V rozlišení Full HD je Radeon VII přesně na úrovni GeForce GTX 1080 Ti a nedosahuje ani výkonu RTX 2080, natož pak RTX 2080 Ti. 
 
Nicméně Full HD není zrovna cílové rozlišení pro dnešní hi-end, pokud tedy někdo neprahne po stu a více FPS. Ovšem i ve WQHD a Ultra HD je Radeon VII mezi GTX 1080 Ti a RTX 2080 a jediná karta, která na kvalitu Ultra zvládne hru v Ultra HD při 60 FPS a víc, je RTX 2080 Ti. Radeon VII má v průměru pod 50 FPS. 
 
Server wccftech sice Radeon VII netestoval, ale zkoušel alespoň Vega 64, která byla vždy o chlup pomalejší než RTX 2070. V testu Guru3D to ale bylo naopak a tam Vega 64 se slušným rozdílem překonala vedle RTX 2070 i GTX 1080, svého hlavního protivníka, takže se dá říci, že The Division 2 na Radeonech pracuje dobře. V požadavcích na hardware by ale skutečně měla být v hi-endu karta RTX 2080 namísto RTX 2080 Ti, anebo měla být kolonka pro kartu AMD prázdná, aby to bylo spravedlivé, nehledě na to, že doporučovat pro tuto hru Core i9-7900X na straně Intelu je holý nesmysl. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková