www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?

Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
, , aktualita
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Threadripper 3000 se dle slibu výrobce objeví na trhu příští měsíc, a to společně se 16jádrovým desktopovým procesorem Ryzen 9 3950X. Dle dosavadních fám můžeme čekat, že nové procesory vůbec nebudou kompatibilní se staršími platformami pro Threadrippery první a druhé generace. Pak by ani nebylo divu, kdyby se jednotlivé modely třetí generace lišily i jinak, a to i svým označením. 
 
 
Je jasné, že v případě HEDT procesorů už bude mít více než u desktopů smysl využití sběrnice PCIe 4.0, což těžko budou moci zaručit staré základní desky. Krom toho má být možné využít až osmikanálové zapojení operačních pamětí a možná že se navýší i TDP. To vše pak mohou být důvody k tomu, aby AMD na nových Threadripperech vytvořilo zbrusu novou platformu, která už nebude počítat se zpětnou kompatibilitou i přes stejnou či velice podobnou patici. 
 
Dle SATA-IO by se nové procesory měly jmenovat Ryzen Threadripper 39x0X, což tedy není zrovna překvapivé, neboť to plně odpovídá stylu označení první i druhé generace, kde máme procesory jako 1950X či 2990X. Ostatně, proč by se na tom mělo něco měnit? 
 
Je ale zřejmé, že s takovýmto označením musí nové Threadrippery začínat alespoň na 3960X, neboť 3950X si už zabral onen očekávaný 16jádrový Ryzen. Může to tak být cokoliv mezi 3960X a 3990X, což zase napovídá, že AMD připravuje čtyři modely. A ostatně proč ne, kdy první generace zahrnovala tři a druhá právě čtyři? Je sice pravda, že se rozpětí možných konfigurací jader značně zvýšilo, ostatně nové EPYC nabízí 8 až 64. AMD ale asi nebude chtít zajít do teritoria běžných Ryzenů a i nové nepotvrzené informace tvrdí, že nové Threadrippery budou začínat na 24 jádrech. 
 
Čili v listopadu by mohl přijít pouze jeden, a to 24jádrový model a pak by to logicky měly být procesory se 32, 48 a 64 jádry s pozdějším nástupem, pokud se tedy AMD odhodlá jít až na plný počet. Doufejme, že AMD nám to prozradí právě už v listopadu, přičemž brzy bychom se snad měli dozvědět, kterého listopadového dne proběhne toto představení. Logicky by to mělo být sedmého.
 
Zdroj: Tom's Hardware  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek