www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?

Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
, , aktualita
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Threadripper 3000 se dle slibu výrobce objeví na trhu příští měsíc, a to společně se 16jádrovým desktopovým procesorem Ryzen 9 3950X. Dle dosavadních fám můžeme čekat, že nové procesory vůbec nebudou kompatibilní se staršími platformami pro Threadrippery první a druhé generace. Pak by ani nebylo divu, kdyby se jednotlivé modely třetí generace lišily i jinak, a to i svým označením. 
 
 
Je jasné, že v případě HEDT procesorů už bude mít více než u desktopů smysl využití sběrnice PCIe 4.0, což těžko budou moci zaručit staré základní desky. Krom toho má být možné využít až osmikanálové zapojení operačních pamětí a možná že se navýší i TDP. To vše pak mohou být důvody k tomu, aby AMD na nových Threadripperech vytvořilo zbrusu novou platformu, která už nebude počítat se zpětnou kompatibilitou i přes stejnou či velice podobnou patici. 
 
Dle SATA-IO by se nové procesory měly jmenovat Ryzen Threadripper 39x0X, což tedy není zrovna překvapivé, neboť to plně odpovídá stylu označení první i druhé generace, kde máme procesory jako 1950X či 2990X. Ostatně, proč by se na tom mělo něco měnit? 
 
Je ale zřejmé, že s takovýmto označením musí nové Threadrippery začínat alespoň na 3960X, neboť 3950X si už zabral onen očekávaný 16jádrový Ryzen. Může to tak být cokoliv mezi 3960X a 3990X, což zase napovídá, že AMD připravuje čtyři modely. A ostatně proč ne, kdy první generace zahrnovala tři a druhá právě čtyři? Je sice pravda, že se rozpětí možných konfigurací jader značně zvýšilo, ostatně nové EPYC nabízí 8 až 64. AMD ale asi nebude chtít zajít do teritoria běžných Ryzenů a i nové nepotvrzené informace tvrdí, že nové Threadrippery budou začínat na 24 jádrech. 
 
Čili v listopadu by mohl přijít pouze jeden, a to 24jádrový model a pak by to logicky měly být procesory se 32, 48 a 64 jádry s pozdějším nástupem, pokud se tedy AMD odhodlá jít až na plný počet. Doufejme, že AMD nám to prozradí právě už v listopadu, přičemž brzy bychom se snad měli dozvědět, kterého listopadového dne proběhne toto představení. Logicky by to mělo být sedmého.
 
Zdroj: Tom's Hardware  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala