www.svethardware.cz
>
>
>

TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů

TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
, , aktualita
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
K oblíbeným
reklama
S čínským TikTokem je to poslední dobou hodně zajímavé. Donald Trump podepsal výkonný příkaz, kterým v druhé polovině září tuto síť v USA podle všeho zakáže. Důvodem má být sledování amerického obyvatelstva a zasílání jejich dat do Číny. Není divu, že se tak až teď vytáhla na světlo světa kauza ohledně nalezeného sledování, která ještě více potvrdí smysl zákazu před veřejností. V červnu minulého roku se totiž zjistilo, že mobilní operační systém Google Android kvůli chybě umožňuje aplikacím přístup k MAC adresám a tuto chybu údajně využívá 1,4 % aplikací na Android. A právě TikTok je jednou z těchto aplikací. Zneužitelnost takového údaje je především pro sledování uživatele na různých místech internetu pro přesnější vytváření jeho profilu. Tato chyba Androidu nebyla dodnes opravena.
 
TikTok
 
TikTok se navíc hodně snažil, aby se na to nepřišlo, a tak tyto údaje šifrovaně zasílal při komunikaci se servery. Zasílání těchto údajů ale odporuje pravidlům společnosti Google a operačního systému Android. Navíc o této formě sledování neinformoval uživatele a ani mu nedal možnost se z něj odhlásit. Hovoří se o tom, že toto sledování měl provádět po dobu 15 měsíců a aplikace jej ukončila v listopadu 2019. Uživatelé TikToku na operačním systému Apple iOS patrně tímto postiženi nebyli, nicméně i na iOSu byl s TikTokem problém. Tam totiž neoprávněně získával obsah schránky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik22 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala