www.svethardware.cz
>
>

Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní

Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní
, , aktualita
Boje mezi Čínou a USA na hospodářském poli jsou čím dál silnější. Donald Trump tak podepsal výkonný příkaz, který za 45 dní zakáže spolupráci s firmami, pod které spadají aplikace TikTok a WeChat. Důvodem mají být obavy o bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
Donald Trump se opravdu moc nemusí s Čínou a neustále se s ní snaží hospodářsky bojovat pomocí nejrůznějších banů. Ty jsou obvykle vydávány s odůvodněním na špehování z čínské strany a zasílání dat amerických uživatelů čínské vládě. To má dle jeho slov dělat i aplikace TikTok a komunikátor WeChat. Ty mají ohrožovat národní bezpečnost, a proto Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který dává americkým společnostem a obyvatelům posledních 45 dní na to, aby mohly nějakým způsobem spolupracovat se společnostmi, které tyto aplikace spravují. V případě TikToku jde o firmu ByteDance, u WeChatu je to pak Tencent.
 
Donald Trump
Donald Trump (public domain)
 
Rozhodně to ale nebude tak jednoduché. TikTok je v hledáčku společnosti Microsoft, která chce odkoupit část starající se o americké uživatele a v Redmondu tak mají čas jen do 15. září dříve stanovený Trumpem, aby uzavřeli případnou dohodu s TikTokem o převzetí těchto operací. Ještě zajímavější to bude s Tencentem, jehož herní divize Tencent Games je investorem v mnoha amerických herních studiích, a to mnohdy s obrovským podílem. Některé dokonce plně vlastní.
 
Příkladem mohou být Riot Games, které jsou známy např. hrou League of Legends. Toto studio Tencent vlastní ze 100 %. Velmi významný 40% podíl má i ve studiu Epic Games a menší 5% podíly najdeme např. i v Ubisoft a Activision Blizzard. To je jen malý výčet z některých větších herních vývojářů. Zajímavostí je i to, že výkonný příkaz s banem TikToku vyšel takřka ve stejný den, kdy Facebook/Instagram ohlásil novou službu Reels, která je svým formátem přímým konkurentem TikToku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala