www.svethardware.cz
>
>

Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní

Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní
, , aktualita
Boje mezi Čínou a USA na hospodářském poli jsou čím dál silnější. Donald Trump tak podepsal výkonný příkaz, který za 45 dní zakáže spolupráci s firmami, pod které spadají aplikace TikTok a WeChat. Důvodem mají být obavy o bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
Donald Trump se opravdu moc nemusí s Čínou a neustále se s ní snaží hospodářsky bojovat pomocí nejrůznějších banů. Ty jsou obvykle vydávány s odůvodněním na špehování z čínské strany a zasílání dat amerických uživatelů čínské vládě. To má dle jeho slov dělat i aplikace TikTok a komunikátor WeChat. Ty mají ohrožovat národní bezpečnost, a proto Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který dává americkým společnostem a obyvatelům posledních 45 dní na to, aby mohly nějakým způsobem spolupracovat se společnostmi, které tyto aplikace spravují. V případě TikToku jde o firmu ByteDance, u WeChatu je to pak Tencent.
 
Donald Trump
Donald Trump (public domain)
 
Rozhodně to ale nebude tak jednoduché. TikTok je v hledáčku společnosti Microsoft, která chce odkoupit část starající se o americké uživatele a v Redmondu tak mají čas jen do 15. září dříve stanovený Trumpem, aby uzavřeli případnou dohodu s TikTokem o převzetí těchto operací. Ještě zajímavější to bude s Tencentem, jehož herní divize Tencent Games je investorem v mnoha amerických herních studiích, a to mnohdy s obrovským podílem. Některé dokonce plně vlastní.
 
Příkladem mohou být Riot Games, které jsou známy např. hrou League of Legends. Toto studio Tencent vlastní ze 100 %. Velmi významný 40% podíl má i ve studiu Epic Games a menší 5% podíly najdeme např. i v Ubisoft a Activision Blizzard. To je jen malý výčet z některých větších herních vývojářů. Zajímavostí je i to, že výkonný příkaz s banem TikToku vyšel takřka ve stejný den, kdy Facebook/Instagram ohlásil novou službu Reels, která je svým formátem přímým konkurentem TikToku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů