www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek

Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
, , aktualita
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma týdny se rozhořela obrovská kauza kolem společnosti Supermicro a jeho čínských partnerů, kteří měli do základních desek vkládat nedokumentované sledovací mikročipy. Ty měly údajně umožňovat vzdálené monitorování počítačů a odchytávání citlivých informací. Tuto zprávu zveřejnil server Bloomberg a nyní jedna strana tvrdí, že je vše pravda, zatímco ostatní naopak říkají, že článek je lež. Netýká se totiž jen samotné společnosti Supermicro. Částí zprávy bylo i to, že takové infikované servery s pozměněnými základními deskami Supermicro měly používat společnosti jako Apple, Amazon nebo dokonce i americká armáda. Tyto společnosti se proti takový zvěstem pochopitelně ohradily.
 
Tim Cook
 
autor: iphonedigital [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes Flickr
 
Sám Apple měl přitom na tyto závadné základní desky sám narazit už před třemi lety, a proto měl také ukončit spolupráci se společností Supermicro. Od ní měl v plánu totiž koupit 30 tisíc serverů, z čehož nakonec sešlo a podle Blombergu se také urychleně zbavil již zakoupených počítačů. Společnost Apple ale tato nařčení popírá a tvrdí, že její servery nikdy nebyly kompromitovány. V rozhovoru pro Buzzfeed News pak CEO společnosti Tim Cook znovu tvrdil, že se článek ve věci věnující se Applu nezakládá na pravdě a Bloomberg by měl dle jeho slov udělat správnou věc a článek stáhnout.
 
Server Bloomberg si za svým článkem stále stojí, byť vzbuzuje mezi lidmi velké množství pochybností (opravdu by byl tak maličký čip schopen tolika věcí, jak dokáže komunikovat přes firewally,...). Dle jeho slov je výsledkem více než 100 rozhovorů a 17 jednotlivců i organizací (včetně vládních) mělo tyto manipulace s hardwarem potvrdit. U Applu není divu, že má k článku takový postoj, ať už by byl či nebyl pravdivý. Přiznání toho, že by čínské úřady takto monitorovaly servery Applu, to si společnost tolik zakládající na bezpečnosti dat nemůže dovolit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním Microsoft vytvořil ošklivé svetry s Windows 95, XP či Malováním
Microsoft představil módní kolekci, po které se jen zaprášilo. Na trh se totiž dostal limitovaný počet kusů vánočních svetrů s velmi netradičními motivy. Část z prodejní ceny šla navíc na dobročinné účely.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost
Dnes se podíváme na moderní NAS firmy QNAP, a to model TS-453D pro čtyři pevné disky. Vybaven je čtyřjádrovým Celeronem a konektivitou 2,5GbE, kterou lze rozšířit pomocí slotu PCIe. Vedle NAS tu ale máme i Wi-Fi kartu a ethernetový přepínač.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů