www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek

Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
, , aktualita
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma týdny se rozhořela obrovská kauza kolem společnosti Supermicro a jeho čínských partnerů, kteří měli do základních desek vkládat nedokumentované sledovací mikročipy. Ty měly údajně umožňovat vzdálené monitorování počítačů a odchytávání citlivých informací. Tuto zprávu zveřejnil server Bloomberg a nyní jedna strana tvrdí, že je vše pravda, zatímco ostatní naopak říkají, že článek je lež. Netýká se totiž jen samotné společnosti Supermicro. Částí zprávy bylo i to, že takové infikované servery s pozměněnými základními deskami Supermicro měly používat společnosti jako Apple, Amazon nebo dokonce i americká armáda. Tyto společnosti se proti takový zvěstem pochopitelně ohradily.
 
Tim Cook
 
autor: iphonedigital [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes Flickr
 
Sám Apple měl přitom na tyto závadné základní desky sám narazit už před třemi lety, a proto měl také ukončit spolupráci se společností Supermicro. Od ní měl v plánu totiž koupit 30 tisíc serverů, z čehož nakonec sešlo a podle Blombergu se také urychleně zbavil již zakoupených počítačů. Společnost Apple ale tato nařčení popírá a tvrdí, že její servery nikdy nebyly kompromitovány. V rozhovoru pro Buzzfeed News pak CEO společnosti Tim Cook znovu tvrdil, že se článek ve věci věnující se Applu nezakládá na pravdě a Bloomberg by měl dle jeho slov udělat správnou věc a článek stáhnout.
 
Server Bloomberg si za svým článkem stále stojí, byť vzbuzuje mezi lidmi velké množství pochybností (opravdu by byl tak maličký čip schopen tolika věcí, jak dokáže komunikovat přes firewally,...). Dle jeho slov je výsledkem více než 100 rozhovorů a 17 jednotlivců i organizací (včetně vládních) mělo tyto manipulace s hardwarem potvrdit. U Applu není divu, že má k článku takový postoj, ať už by byl či nebyl pravdivý. Přiznání toho, že by čínské úřady takto monitorovaly servery Applu, to si společnost tolik zakládající na bezpečnosti dat nemůže dovolit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář