www.svethardware.cz
>
>
>

Tobii Spotlight dokáže sledováním očí ulehčit práci GPU

Tobii Spotlight dokáže sledováním očí ulehčit práci GPU
, , aktualita
Tobii Spotlight realizuje to, o čem se především ve spojení s headsety virtuální reality mluví už dlouho. Můžeme o tom uvažovat jako o značně zdokonalené funkci NVIDIA Multi-Res Shading, která využívá sledování očí. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Tobii už známe jako výrobce zařízení, které dokáže sledovat oči a využít to ve hrách třeba pro automatické zobrazení jinak schovaného menu. NVIDIA Multi-Res Shading jsme si zase dříve zkoušeli jako techniku, která má u okrajů obrazu snížit kvalitu a rozlišení renderovaných snímků, díky čemuž můžeme získat vyšší snímkovací frekvence. To se ale bude hodit pouze v případě, kdy neustále koukáme do středu obrazu, kde jsou detaily nejvyšší, respektive prostě plné. To ale řeší právě Tobii Spotlight, který sleduje, kam jsou naše oči zaměřeny a právě tam nechá kartu vykreslovat nejkvalitnější obraz a může být přitom i radikálnější než Multi-Res Shading. 
 
 
Základní předpoklad toho je pochopitelně to, aby byl systém Tobii Spotlight velice pružný a aby uživatel v ideálním případě neměl šanci poznat změny v kvalitě, ať bude očima těkat seberychleji. Tomu ostatně nahrává samotná funkce, díky níž by měla grafika nabídnout vyšší snímkovací frekvenci a čím vyšší ta je, tím rychleji se obraz bude moci obnovit. Pak je i zřejmé, že se k tomu mohou hodit především synchronizované monitory přesahující 60 Hz obnovovací frekvence. 
 
Tobii Spotlight je přitom spojen s využitím funkce NVIDIA VRS (Variable-Rate Shading), která je podporována už také v DirectX 12. Celek byl pak i se systémem pro sledování pohybu očí prezentován letos na SIGGRAPH, kde bylo využito PC s kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 a headset HTC Vive Pro Eye, na čemž běžel titul ShowdownVR od Epic Games. Benchmark pak ukázal, že zátěž GPU klesla o 57 procent, takže grafická karta může prostě jen šetřit energií, vrhnout své shadery na něco jiného nebo prostě a jednoduše zvýšit FPS. 
 
Společnost Tobii přitom nechce svou technologii využít pouze s hrami, ale třeba také při přehrávání multimédií, kde by se zase mohlo značně ušetřit na datech obrazových streamů. To se má týkat nastupujících 5G sítí. Ovšem co se týče her, firma uvádí, že by Spotlight či nástupnická technologie mohla zařídit i zobrazení v rozlišení 15K. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář