www.svethardware.cz
>
>
>

Tobii Spotlight dokáže sledováním očí ulehčit práci GPU

Tobii Spotlight dokáže sledováním očí ulehčit práci GPU
, , aktualita
Tobii Spotlight realizuje to, o čem se především ve spojení s headsety virtuální reality mluví už dlouho. Můžeme o tom uvažovat jako o značně zdokonalené funkci NVIDIA Multi-Res Shading, která využívá sledování očí. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Tobii už známe jako výrobce zařízení, které dokáže sledovat oči a využít to ve hrách třeba pro automatické zobrazení jinak schovaného menu. NVIDIA Multi-Res Shading jsme si zase dříve zkoušeli jako techniku, která má u okrajů obrazu snížit kvalitu a rozlišení renderovaných snímků, díky čemuž můžeme získat vyšší snímkovací frekvence. To se ale bude hodit pouze v případě, kdy neustále koukáme do středu obrazu, kde jsou detaily nejvyšší, respektive prostě plné. To ale řeší právě Tobii Spotlight, který sleduje, kam jsou naše oči zaměřeny a právě tam nechá kartu vykreslovat nejkvalitnější obraz a může být přitom i radikálnější než Multi-Res Shading. 
 
 
Základní předpoklad toho je pochopitelně to, aby byl systém Tobii Spotlight velice pružný a aby uživatel v ideálním případě neměl šanci poznat změny v kvalitě, ať bude očima těkat seberychleji. Tomu ostatně nahrává samotná funkce, díky níž by měla grafika nabídnout vyšší snímkovací frekvenci a čím vyšší ta je, tím rychleji se obraz bude moci obnovit. Pak je i zřejmé, že se k tomu mohou hodit především synchronizované monitory přesahující 60 Hz obnovovací frekvence. 
 
Tobii Spotlight je přitom spojen s využitím funkce NVIDIA VRS (Variable-Rate Shading), která je podporována už také v DirectX 12. Celek byl pak i se systémem pro sledování pohybu očí prezentován letos na SIGGRAPH, kde bylo využito PC s kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 a headset HTC Vive Pro Eye, na čemž běžel titul ShowdownVR od Epic Games. Benchmark pak ukázal, že zátěž GPU klesla o 57 procent, takže grafická karta může prostě jen šetřit energií, vrhnout své shadery na něco jiného nebo prostě a jednoduše zvýšit FPS. 
 
Společnost Tobii přitom nechce svou technologii využít pouze s hrami, ale třeba také při přehrávání multimédií, kde by se zase mohlo značně ušetřit na datech obrazových streamů. To se má týkat nastupujících 5G sítí. Ovšem co se týče her, firma uvádí, že by Spotlight či nástupnická technologie mohla zařídit i zobrazení v rozlišení 15K. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů