www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tom's Hardware: herní čipy NVIDIA budou Turing, ne Ampere a přijdou až v létě

Tom's Hardware: herní čipy NVIDIA budou Turing, ne Ampere a přijdou až v létě
, , aktualita
V posledních dnech a týdnech se už pomalu jako o hotové věci mluví o jarním představení nových herních karet NVIDIA, a to buď na akci GTC nebo GDC. Měly to být Ampere a pak ještě jisté čipy Turing. 
K oblíbeným
reklama
Fámy dospěly až tak daleko, že se začalo mluvit o ceně jisté karty GeForce GTX 2080, která měla být založena už na architektuře Ampere, čímž by NVIDIA přeskočila v případě herních modelů Voltu. Nyní ale naše nadšení řádně zchladil server Tom's Hardware, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a tvrdí, že NVIDIA nepředstaví nic takového na Game Developers Conference (GDC) a ani na Graphics Technology Conference (GTC) a že maximálně nám dá jen lehký "předkrm". 
 
 
Akce GDC i GTC jsou plánovány na březen a mělo se za to, že na nich NVIDIA alespoň formálně představí novou herní generaci, která přijde na trh někdy později, a to třeba v květnu. Nyní to ale vypadá, že tak brzy se nových karet asi nedočkáme a namísto jara můžeme mluvit v nejlepším případě o létě. Zdroj pak mluví o tom, že by NVIDIA měla pokračovat v rozvíjení architektury Volta, čili to znamená nové produkty, ale otázka je jaké. 
 
Dosavadní informace také udávaly, že Ampere přijdou jako herní čipy a Turing možná bude speciál zaměřený na těžbu kryptoměn. To ale nyní Tom's Hardware zcela boří, když uvádí, že architektura Ampere nebude mít ze začátku žádnou odnož určenou pro běžné spotřebitele, čili herní verze. Pro ty budou naopak určeny čipy Turing, což by mohla být právě odnož Volty a s tím NVIDIA navíc nijak nespěchá, neboť AMD je aktuálně slabá konkurence. 
 
Vypadá to tak, že NVIDIA už nebude mít v jeden čas na trhu jen jednu hlavní grafickou architekturu, ale dvě. Jedna z nich bude orientována na firemní sektor, a tedy především AI a druhá pak bude optimalizována pro hry. A právě ta herní, čili dle aktuálních informací Turing, měla být odsunuta na pozdější uvedení na trh. Výrobci karet totiž očekávali, že už obdrží od NVIDIE potřebné specifikace, aby si mohli sestavit BOM (Bill of Materials), čili soubor všeho, co budou potřebovat k vytvoření koncových produktů a dále začít s vývojem a testováním. Těchto specifikací se ale mají dočkat až někdy v květnu, takže to vypadá, že se budeme muset ještě dlouho spokojit s generací Pascal a především že se nechystá žádný zázrak, který zajistí jejich brzkou dostupnost pro hráče. O důvodu tohoto zpoždění ale můžeme jen spekulovat. 
 
Pokud by specifikace a první vzorky čipů Turing měly partnerům NVIDIE dorazit opravdu v květnu, pak výroba nových karet může odstartovat v polovině června a v červenci by se mohly dostat na trh. To tak vylučuje i "hard launch", čili představení karet s okamžitou dostupností i pro tchaj-wanský Computex, i když formální představení by očekávat šlo, ale také je možné, že si NVIDIA počká až na srpnový Gamescom. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal své GeForce RTX 2070 GAMING a EAGLE Gigabyte ukázal své GeForce RTX 2070 GAMING a EAGLE
NVIDIA má pochopitelný zájem vyslat na trh své GeForce RTX 3070 co nejdříve, a to ještě před tím, než AMD představí své nové Radeony. To se bezpochyby stane, ostatně i Gigabyte už ukazuje své modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz
Vypadá to, že ani série RTX 3000 nepřijde o nabídku výrazně přetaktovaných modelů, i když bude ještě nějakou dobu trvat, než se dostanou na trh a bude je možné běžně koupit. Nyní tu máme jako ukázku ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3090 nabídne ve hrách +10 % výkonu k RTX 3080 GeForce RTX 3090 nabídne ve hrách +10 % výkonu k RTX 3080
Už dle specifikací a nastavené ceny bylo zřejmé, že GeForce RTX 3090 bude z hlediska poměru výkonu a ceny naprosto nesmyslná koupě, a to i kdyby reálný výkon odpovídal jejímu hrubému výkonu. Ovšem ani s tím nelze počítat, alespoň ne ve hrách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů