www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tom's Hardware: herní čipy NVIDIA budou Turing, ne Ampere a přijdou až v létě

Tom's Hardware: herní čipy NVIDIA budou Turing, ne Ampere a přijdou až v létě
, , aktualita
V posledních dnech a týdnech se už pomalu jako o hotové věci mluví o jarním představení nových herních karet NVIDIA, a to buď na akci GTC nebo GDC. Měly to být Ampere a pak ještě jisté čipy Turing. 
K oblíbeným
reklama
Fámy dospěly až tak daleko, že se začalo mluvit o ceně jisté karty GeForce GTX 2080, která měla být založena už na architektuře Ampere, čímž by NVIDIA přeskočila v případě herních modelů Voltu. Nyní ale naše nadšení řádně zchladil server Tom's Hardware, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a tvrdí, že NVIDIA nepředstaví nic takového na Game Developers Conference (GDC) a ani na Graphics Technology Conference (GTC) a že maximálně nám dá jen lehký "předkrm". 
 
 
Akce GDC i GTC jsou plánovány na březen a mělo se za to, že na nich NVIDIA alespoň formálně představí novou herní generaci, která přijde na trh někdy později, a to třeba v květnu. Nyní to ale vypadá, že tak brzy se nových karet asi nedočkáme a namísto jara můžeme mluvit v nejlepším případě o létě. Zdroj pak mluví o tom, že by NVIDIA měla pokračovat v rozvíjení architektury Volta, čili to znamená nové produkty, ale otázka je jaké. 
 
Dosavadní informace také udávaly, že Ampere přijdou jako herní čipy a Turing možná bude speciál zaměřený na těžbu kryptoměn. To ale nyní Tom's Hardware zcela boří, když uvádí, že architektura Ampere nebude mít ze začátku žádnou odnož určenou pro běžné spotřebitele, čili herní verze. Pro ty budou naopak určeny čipy Turing, což by mohla být právě odnož Volty a s tím NVIDIA navíc nijak nespěchá, neboť AMD je aktuálně slabá konkurence. 
 
Vypadá to tak, že NVIDIA už nebude mít v jeden čas na trhu jen jednu hlavní grafickou architekturu, ale dvě. Jedna z nich bude orientována na firemní sektor, a tedy především AI a druhá pak bude optimalizována pro hry. A právě ta herní, čili dle aktuálních informací Turing, měla být odsunuta na pozdější uvedení na trh. Výrobci karet totiž očekávali, že už obdrží od NVIDIE potřebné specifikace, aby si mohli sestavit BOM (Bill of Materials), čili soubor všeho, co budou potřebovat k vytvoření koncových produktů a dále začít s vývojem a testováním. Těchto specifikací se ale mají dočkat až někdy v květnu, takže to vypadá, že se budeme muset ještě dlouho spokojit s generací Pascal a především že se nechystá žádný zázrak, který zajistí jejich brzkou dostupnost pro hráče. O důvodu tohoto zpoždění ale můžeme jen spekulovat. 
 
Pokud by specifikace a první vzorky čipů Turing měly partnerům NVIDIE dorazit opravdu v květnu, pak výroba nových karet může odstartovat v polovině června a v červenci by se mohly dostat na trh. To tak vylučuje i "hard launch", čili představení karet s okamžitou dostupností i pro tchaj-wanský Computex, i když formální představení by očekávat šlo, ale také je možné, že si NVIDIA počká až na srpnový Gamescom. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek