www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba chce s 3D XL-Flash NAND čipy konkurovat Intelu Optane

Toshiba chce s 3D XL-Flash NAND čipy konkurovat Intelu Optane
, , aktualita
Společnost Toshiba chce mít také své extrémně rychlé 3D NAND paměti a konkurovat tak např. bleskurychlým SSD Intel Optane. Představuje tak technologii 3D XL-Flash, která má zvýšit výkon, snížit latence, a to vše za rozumnou cenu.
reklama
SSD Intel Optane s 3D XPoint čipy jsou velmi rychlými disky, ale také opravdu velmi drahými. Toshiba chce mít také velmi výkonné čipy, ale za mnohem nižší cenu. Proto pracuje na nových čipech 3D XL-Flash, které byly představeny na Flash Memory Summit a jsou založeny na tradiční BiCS technologii, se kterou se setkáme v již prodávaných produktech. Aby však dosáhla vysoké rychlosti, provedla na čipech několik úprav. Výsledek je dost podobný pamětem Samsung Z-NAND. Jde o to, že Toshiba významně zkrátila vzdálenosti mezi jednotlivými flash buňkami, což snižuje latence a zvyšuje výkon.
 
Toshiba logo
 
Také se zapracovalo na schopnosti větší paralelismu, kdy více částí čipu může pracovat s daty zároveň. V dnešních čipech jsou takové oblasti obvykle dvě nebo čtyři. Čas programování tak klesl ze 30 mikrosekund u QLC čipů na pouhých 7 mikrosekund. Novinka bude nejprve vyráběna v SLC konfiguraci (jeden bit v jedné buňce), ale uvažuje se také o MLC verzi (dva bity v jedné buňce). Je tedy jasné, že vyšší rychlost bude vykoupena nižší kapacitou.
 
Podle výrobce by latence při čtení měla spadnout na jednu desetinu hodnoty dnešních TLC NAND pamětí. I když víme, že nové čipy byly vyvíjeny s ohledem na nízkou cenu (v podstatě jen vylepšují již existující technologie), nevíme, o kolik budou levnější než konkurence.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář