www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Toshiba koupí divizi SSD od společnosti Lite-On

Toshiba koupí divizi SSD od společnosti Lite-On
, , aktualita
Toshiba se poslední roky docela dost přetřásá, dělí a přejmenovává, další své části zvětšuje a od společnosti Lite-On tak nyní odkoupí jeho divizi SSD disků. Není to poprvé, co koupila SSD divizi jiné firmy, převzala i OCZ.
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba prochází velkými změnami. Např. její počítače změní jméno na Dynabook, divize pamětí zase změní svůj název z Toshiba Memory Corporation na Kioxia. K tomu dojde 1. října 2019, kdy zároveň zmizí SSD disky s označením OCZ, které Toshiba v minulosti převzala. Nově rozšíří své působení převzetím další SSD divize, tentokrát půjde o tu od společnosti Lite-On. Jejich SSD disky nebyly v obchodech moc k vidění, mělo to však svůj důvod.
 
Lite-On logo
 
Transakce v peněžité hodnotě 165 milionů USD bude zahrnovat přesun celé divize pod křídla Toshiby, resp. Kioxie. To tedy znamená inventář, budovy i zařízení v nich, personál, technologie, duševní vlastnictví i kontrakty s partnery. Lite-On začal produkovat SSD pro PC v roce 2008 a pro cloudová centra pak začal své disky dodávat v roce 2014. Místo klasických SSD pro maloobchodní prodej se soustředil na disky vyráběné na míru svým partnerům, což byl také důvod, proč takřka nebyly k nalezení v běžném prodeji. Transakce by měla být dokončena v dubnu 2020 a čeká se na chválení příslušných regulačních úřadů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek