www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Toshiba koupí divizi SSD od společnosti Lite-On

Toshiba koupí divizi SSD od společnosti Lite-On
, , aktualita
Toshiba se poslední roky docela dost přetřásá, dělí a přejmenovává, další své části zvětšuje a od společnosti Lite-On tak nyní odkoupí jeho divizi SSD disků. Není to poprvé, co koupila SSD divizi jiné firmy, převzala i OCZ.
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba prochází velkými změnami. Např. její počítače změní jméno na Dynabook, divize pamětí zase změní svůj název z Toshiba Memory Corporation na Kioxia. K tomu dojde 1. října 2019, kdy zároveň zmizí SSD disky s označením OCZ, které Toshiba v minulosti převzala. Nově rozšíří své působení převzetím další SSD divize, tentokrát půjde o tu od společnosti Lite-On. Jejich SSD disky nebyly v obchodech moc k vidění, mělo to však svůj důvod.
 
Lite-On logo
 
Transakce v peněžité hodnotě 165 milionů USD bude zahrnovat přesun celé divize pod křídla Toshiby, resp. Kioxie. To tedy znamená inventář, budovy i zařízení v nich, personál, technologie, duševní vlastnictví i kontrakty s partnery. Lite-On začal produkovat SSD pro PC v roce 2008 a pro cloudová centra pak začal své disky dodávat v roce 2014. Místo klasických SSD pro maloobchodní prodej se soustředil na disky vyráběné na míru svým partnerům, což byl také důvod, proč takřka nebyly k nalezení v běžném prodeji. Transakce by měla být dokončena v dubnu 2020 a čeká se na chválení příslušných regulačních úřadů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře