www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000

TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
, , aktualita
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
K oblíbeným
reklama
V nabídce bezdrátových routerů společnosti TP-Link se objevují dva nové modely podporující standard Wi-Fi 6 (802.11ax), varianty Archer AX1500 a AX3000. Slibují tak velmi vysoké přenosové rychlosti. Nejde zdaleka o první modely podporující tento standard, máme tu např. high-endové modely Archer AX11000 a AX6000,  nebo levnější hlasem ovládaný Archer AX50. Právě ten je velmi podobný novince Archer AX3000. Ta využívá technologie 1024-QAM a 160MHz kanály, přičemž srdcem je tu dvoujádrový procesor od Intelu.
 
TP-Link Archer AX3000
 
Už název napovídá, že dokáže dosahovat maximální přenosové rychlosti 3 Gbps, která se dělí na 2402 Mbps v 5GHz pásmu a 576 Mbps v pásmu s 2,4 GHz. Celkově tak má být 3× rychlejší než předchozí Wi-Fi 5 routery (802.11ac). Slibuje především vyšší kapacitu pro větší počet současně připojených zařízení, větší dosah i nižší zarušení signálu. Na routeru dále najdeme 1 USB port a 5 gigabitových portů. Cena novinky byla stanovena na $129,99.
 
Kdo chce ušetřit a nepotřebuje až tak vysokou rychlost, má tu Archer AX1500. Dosahuje tedy maximální přenosové rychlosti 1,5 Gbps, která se rozděluje na 1201 Mbps v 5GHz pásmu a 300 Mbps na 2,4 GHz. V tomto případě tu najdeme 3jádrový čip s frekvencí 1,5 GHz a podobně jako AX3000, i tento slibuje vyšší propustnost pro více zařízení, větší dosah a nižší rušení. K dispozici je 5 gigabitových portů a cena byla stanovena na mnohem nižších $69,99. Pokud jde o vnější design, ten je v podstatě shodný s předchozím modelem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře