www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC odstartuje výstavbu továrny pro 3nm technologii

TSMC odstartuje výstavbu továrny pro 3nm technologii
, , aktualita
Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Company dle serveru Digitimes učinila první důležité kroky k odstartování výstavby nové továrny. Ta bude využita pro instalaci linek pro výrobu čipů 3nm procesem. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC se v poslední době opravdu rozjíždí. Dozvěděli jsme se, že už má pro masovou výrobu připravený 7nm proces s EUV (N7+) a že do stejné fáze dospěje v prvním pololetí příštího roku i 5nm proces (N5), který už také využije EUV litografii, a to na mnohem více vrstvách. Tím ale vývoj pochopitelně nekončí. 
 
 
Vedle dalších procesů, jako jsou N7P, N6 nebo N5P můžeme mluvit o dalším pokroku v podobě 3nm technologie či technologií. Ty jsou ještě pochopitelně stále vyvíjeny a na jejich nasazení je ještě dost času. Pak jsme se ještě dozvěděli, že TSMC navyšuje své investice do výrobních zařízení, což se ale bude týkat především právě 7nm a 5nm procesů. V případě 3nm tu máme něco jiného 
 
TSMC dle Digitimes se už také chystá odstartovat výrobu nové továrny pro 3nm linky, pro niž už v Southern Taiwan Science Park zakoupila pozemek s rozlohou 30 hektarů. V příštím roce by se mělo začít s výstavbou a v dokončeném zařízení pak dle plánu začne výroba někdy v roce 2023. Zároveň půjde o již třetí hlavní proces, v němž se uplatí EUV litografie. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny
Pod označeními EX2710 a EX2510 se skrývají první dva zástupci ze série BenQ Mobiuz, která byla vytvořena na míru hráčům. Monitory podporují technologii HDRi a používají elektrostatické reproduktory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností
Také na Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) se věnují vývoji perovskitových solárních panelů, které vypadají být slibným zdrojem elektrické energie do budoucna. Jejich verze dosáhla 18,1% účinnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní
Společnosti Porsche a Mahle zkouší inovativní metodu výroby pístů do spalovacích motorů. Pomocí 3D tisku lze vyrobit lehčí písty, díky čemuž mohou zvýšit výkon motoru. První testy ukazují nárůst až 30 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Včera, aktualita, Jan Vítek