www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny
, , aktualita
Společnost TSMC se chystá výrobu křemíkových čipů posouvat dále až k 3nm technologii a ohlásila záměr postavit na domovském Tchaj-wanu příslušnou továrnu. To je v rozporu s předchozími zprávami, které mluvily o výstavbě v USA. 
reklama
Aktuálně je TSMC a jiné společnosti na cestě k 7nm technologii, jejíž nástup nakonec nemusí být tak rychlý, jak společnosti doufají. Nicméně ve vývoji už musí být další nástupnické technologie, což by v případě TSMC měla být nejdříve 5nm a pak už i 3nm, přičemž není vůbec vyloučeno, že bude i něco mezi tím. Společnost TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ohlásila záměr postavit na Tchaj-wanu svou první 3nm továrnu, čímž vyvrací předchozí fámy, že taková továrna bude postavena na půdě USA v rámci Trumpovy iniciativy přinést výrobu do USA.
 

 
Ostatně není žádné překvapení, že TSMC chce inovovat doma, a to nejspíše v Tainan Science Park, kde jsou pro takové zařízení i z hlediska dodavatelů velice vhodné podmínky. Už před rokem přitom firma TSMC ohlásila, že na vývoji 3nm procesu v ní začalo pracovat přes 300 lidí, takže přípravy jsou v plném provozu a záměrem je zprovoznit novou továrnu už do roku 2022. To jsou ale rok staré informace, jež TSMC zatím neaktualizovalo.
 
Dle EETimes je ale pravděpodobné roční zpoždění, a to kvůli údajným průtahům jednání řešících vliv továrny na životní prostředí. Nicméně do této věci už měla stoupit tchaj-wanská vláda za cílem ji co nejrychleji vyřeši, však je zřejmé, že jde o velice důležitý podnik. Vedle toho můžeme říci, že nástup 5nm procesu je stále plánován na rok 2019, a to hned v jeho prvním kvartálu. 
 
Mark Liu, Morris Chang, CC Wei
 
Záměr opustit společnost TSMC už také ohlásil Morris Chang, který ji v roce 1987 založil a právě i díky němu byl realizován model zakázkové výroby čipů pro společnosti, jež vlastní továrnu mít něchtějí či nemohou, což jsou v případě těch nejpokročilejších technologií už všechny až na Intel a Samsung. Chang odejde z představenstva firmy na samotném začátku příštího roku a zanechá za sebou firmu, která ovládá 56 procent trhu zakázkové výroby čipů, jenž má hodnotu 47 miliard dolarů. Na pozici CEO jej nahradí CC Wei. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: říjen 2018 Doporučené PC sestavy: říjen 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek61 komentářů
Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů
Na síti Reddit se objevují stížnosti některých uživatelů, že po říjnové aktualizaci Windows 10 se jich systém při rozbalování archivů nebo přesouvání souborů neptá, zda chtějí soubory ve složce nahradit. V některých případech tedy mohou přijít o svá data.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením
Třípásmový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus slibuje vyřešení problému se slabým signálem v některých částech domu. Funguje také jako hub pro chytrou domácnosti. V základní sadě se nachází dvě jednotky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů