www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny
, , aktualita
Společnost TSMC se chystá výrobu křemíkových čipů posouvat dále až k 3nm technologii a ohlásila záměr postavit na domovském Tchaj-wanu příslušnou továrnu. To je v rozporu s předchozími zprávami, které mluvily o výstavbě v USA. 
K oblíbeným
reklama
Aktuálně je TSMC a jiné společnosti na cestě k 7nm technologii, jejíž nástup nakonec nemusí být tak rychlý, jak společnosti doufají. Nicméně ve vývoji už musí být další nástupnické technologie, což by v případě TSMC měla být nejdříve 5nm a pak už i 3nm, přičemž není vůbec vyloučeno, že bude i něco mezi tím. Společnost TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ohlásila záměr postavit na Tchaj-wanu svou první 3nm továrnu, čímž vyvrací předchozí fámy, že taková továrna bude postavena na půdě USA v rámci Trumpovy iniciativy přinést výrobu do USA.
 

 
Ostatně není žádné překvapení, že TSMC chce inovovat doma, a to nejspíše v Tainan Science Park, kde jsou pro takové zařízení i z hlediska dodavatelů velice vhodné podmínky. Už před rokem přitom firma TSMC ohlásila, že na vývoji 3nm procesu v ní začalo pracovat přes 300 lidí, takže přípravy jsou v plném provozu a záměrem je zprovoznit novou továrnu už do roku 2022. To jsou ale rok staré informace, jež TSMC zatím neaktualizovalo.
 
Dle EETimes je ale pravděpodobné roční zpoždění, a to kvůli údajným průtahům jednání řešících vliv továrny na životní prostředí. Nicméně do této věci už měla stoupit tchaj-wanská vláda za cílem ji co nejrychleji vyřeši, však je zřejmé, že jde o velice důležitý podnik. Vedle toho můžeme říci, že nástup 5nm procesu je stále plánován na rok 2019, a to hned v jeho prvním kvartálu. 
 
Mark Liu, Morris Chang, CC Wei
 
Záměr opustit společnost TSMC už také ohlásil Morris Chang, který ji v roce 1987 založil a právě i díky němu byl realizován model zakázkové výroby čipů pro společnosti, jež vlastní továrnu mít něchtějí či nemohou, což jsou v případě těch nejpokročilejších technologií už všechny až na Intel a Samsung. Chang odejde z představenstva firmy na samotném začátku příštího roku a zanechá za sebou firmu, která ovládá 56 procent trhu zakázkové výroby čipů, jenž má hodnotu 47 miliard dolarů. Na pozici CEO jej nahradí CC Wei. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: listopad 2019 Doporučené PC sestavy: listopad 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek73 komentářů
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek