www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny

TSMC plánuje na Tchaj-wanu výstavbu 3nm továrny
, , aktualita
Společnost TSMC se chystá výrobu křemíkových čipů posouvat dále až k 3nm technologii a ohlásila záměr postavit na domovském Tchaj-wanu příslušnou továrnu. To je v rozporu s předchozími zprávami, které mluvily o výstavbě v USA. 
reklama
Aktuálně je TSMC a jiné společnosti na cestě k 7nm technologii, jejíž nástup nakonec nemusí být tak rychlý, jak společnosti doufají. Nicméně ve vývoji už musí být další nástupnické technologie, což by v případě TSMC měla být nejdříve 5nm a pak už i 3nm, přičemž není vůbec vyloučeno, že bude i něco mezi tím. Společnost TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ohlásila záměr postavit na Tchaj-wanu svou první 3nm továrnu, čímž vyvrací předchozí fámy, že taková továrna bude postavena na půdě USA v rámci Trumpovy iniciativy přinést výrobu do USA.
 

 
Ostatně není žádné překvapení, že TSMC chce inovovat doma, a to nejspíše v Tainan Science Park, kde jsou pro takové zařízení i z hlediska dodavatelů velice vhodné podmínky. Už před rokem přitom firma TSMC ohlásila, že na vývoji 3nm procesu v ní začalo pracovat přes 300 lidí, takže přípravy jsou v plném provozu a záměrem je zprovoznit novou továrnu už do roku 2022. To jsou ale rok staré informace, jež TSMC zatím neaktualizovalo.
 
Dle EETimes je ale pravděpodobné roční zpoždění, a to kvůli údajným průtahům jednání řešících vliv továrny na životní prostředí. Nicméně do této věci už měla stoupit tchaj-wanská vláda za cílem ji co nejrychleji vyřeši, však je zřejmé, že jde o velice důležitý podnik. Vedle toho můžeme říci, že nástup 5nm procesu je stále plánován na rok 2019, a to hned v jeho prvním kvartálu. 
 
Mark Liu, Morris Chang, CC Wei
 
Záměr opustit společnost TSMC už také ohlásil Morris Chang, který ji v roce 1987 založil a právě i díky němu byl realizován model zakázkové výroby čipů pro společnosti, jež vlastní továrnu mít něchtějí či nemohou, což jsou v případě těch nejpokročilejších technologií už všechny až na Intel a Samsung. Chang odejde z představenstva firmy na samotném začátku příštího roku a zanechá za sebou firmu, která ovládá 56 procent trhu zakázkové výroby čipů, jenž má hodnotu 47 miliard dolarů. Na pozici CEO jej nahradí CC Wei. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje FDM/FFF tiskárna? 3D tisk: jak funguje FDM/FFF tiskárna?
FFF 3D tiskárna je ideální pro začátečníky a patří k nejrozšířenějším na trhu. Dnes se podíváme na to, jak funguje, jaké jsou dostupné modely a materiály. Vyplatí se model za 5000 Kč, nebo je lepší si připlatit?
Dnes, článek, redakce SHW
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře