www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC postaví továrnu v Japonsku pro specifické místní potřeby

TSMC postaví továrnu v Japonsku pro specifické místní potřeby
, , aktualita
Co by pokud možno ihned potřebovaly evropské firmy, toho se dočkají v Japonsku. Potvrzuje se nám totiž, že tchaj-wanská TSMC postaví v Japonsku novou továrnu pro výrobu čipů, která bude odpovídat tamějším specifickým potřebám. 
K oblíbeným
reklama
Evropské firmy a zvláště pak automobilky by aktuálně jistě ocenili lokální výrobní, testovací a pouzdřicí kapacity pro čipy tvořené staršími procesy a dá se říci, že něčeho podobného se dočkají Japonci. Jenomže stavba nové továrny není úkol na pár měsíců a ve skutečnosti mohou japonské firmy počítat s tím, že nová továrna bude připravena a začne vyrábět nejdříve v roce 2024.
 
 
Těšit se na ni mohou ale právě i místní výrobci automobilů krom jiných firem, nicméně je to samozřejmě dobrá zpráva pro celý svět, neboť zprovoznění nových kapacit uleví těm stávajícím. Pak se ale samozřejmě můžeme ptát, zda to za dva roky ještě bude aktuální. 
 
Bloomberg nás nyní nově informuje, že firma TSMC slovy svého CEO CC Weie oficiálně oznámila, že má v záměru novou továrnu v Japonsku vybudovat, ovšem o tom ještě teprve s konečnou platností rozhodne představenstvo firmy, ale to už zní spíše jako formalita. Pokud jde ovšem o japonské společnosti a vládu, pak na této straně panuje jednoznačně velký zájem, ostatně už na jaře jsme se dozvěděli, že Japonsko po nové továrně přímo prahne. 
 
Plánovaná továrna by měla využít různé výrobní procesy vycházející z 28nm generace, což zahrnuje například i proces 22ULP pro úsporné čipy. Z hlediska rozlišení pak půjde o procesy mezi 20 a 28 nm, čili ještě takové, které se používaly před nástupem tranzistorů typu FinFET. S jejich zprovozněním by tak neměl být žádný problém, ostatně dodavateli výbavy se mohou stát i místní firmy Canon a Nikon. 
 
Pokud představenstvo stavbu továrny schválí, pak ta začne někdy v průběhu příštího roku a CC Wei sám předpokládá, že se v ní začne vyrábět ke konci roku 2024. Čili jako obvykle by pak cca rok zabrala hrubá stavba a další rok pak vybavení továrny výrobním zařízením a jeho zprovoznění. Stojí rovněž za zmínku, že TSMC aktuálně v Japonsku již staví nové výzkumné a vývojové středisku a také navázalo spolupráci s Tokijskou univerzitou. Nedozvídáme se ale, jak velká by nová továrna mohla být, respektive jakou kapacitu z hlediska zpracovávaných waferů TSMC plánuje.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková