www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Týden před startem Crew Dragon rezignoval pomocný ředitel NASA pro lety s posádkou Douglas Loverro

Týden před startem Crew Dragon rezignoval pomocný ředitel NASA pro lety s posádkou Douglas Loverro
, , aktualita
Start mise s kosmickou lodí Crew Dragon se každým dnem blíží, NASA se ale v současné době musí potýkat i s problémy. Nedlouho před startem astronautů rezignoval pomocný ředitel NASA Douglas Loverro, který měl na starosti právě lety s lidskou posádkou.
K oblíbeným
reklama
Pozornost v NASA se upíná k chystanému startu kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX, která má na raketě Falcon 9 poprvé vzlétnout i s lidskou posádkou na palubě. Start je plánován na středu 27. května zhruba o půl jedenácté večer našeho času a Crew Dragon bude mít v této misi za úkol dopravit astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici. 
 
Dlouho očekávaný start, který má navrátit vynášení astronautů NASA do vesmíru z americké půdy, ale neproběhne za ideálních podmínek. NASA zveřejnila, že pomocný ředitel pro lety do vesmíru s lidskou posádkou, Douglas Loverro, rezignoval. Stalo se tak přibližně týden před tím, než má dojít ke startu Crew Dragon s kosmonauty Robertem Behnkenem a Douglasem Hurleyem. 
 
 
K rezignaci Douglase Loverra došlo 18. května a ve své funkci nevydržel ani půl roku. NASA nezveřejnila, jaké důvody za rezignací stály, ale mohlo se jednat o neshody ohledně průzkumného programu mezi Loverrem a správcem Jimem Bridenstinem. Neshody mohly pramenit i z výběrového řízení na lunární modul, následkem kterého byly uzavřeny kontrakty se společnostmi Blue Origin, SpaceX a Dynetics. Loverro napsal NASA email, v němž sděloval, že udělal dříve v roce 2020 chybu, protože si zpočátku myslel, že je to nezbytné pro splnění mise. Více ale nevysvětlil. 
 
Douglas Loverro na podzim nahradil ve funkci Billa Gerstenmaiera, protože NASA nebyla spokojena s rychlostí vývoje průzkumných technologií potřebných k dodržení plánovaného termínu přistání na Měsíci v roce 2024 v rámci programu Artemis. 
 
I když by rezignace Douglase Loverra neměla mít na plány NASA vliv, přišla snad v ten nejhorší možný čas. Kosmická agentura totiž vstupuje do nové éry letů do vesmíru s lidskou posádkou a více než kdy jindy je důležité, aby vše probíhalo, jak má. Otěže nyní přebere Kenneth Bowersox, který je bývalým astronautem a který byl ve funkci v období po odchodu Billa Gerstenmaiera a před příchodem Douglase Loverra. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek