www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Týden před startem Crew Dragon rezignoval pomocný ředitel NASA pro lety s posádkou Douglas Loverro

Týden před startem Crew Dragon rezignoval pomocný ředitel NASA pro lety s posádkou Douglas Loverro
, , aktualita
Start mise s kosmickou lodí Crew Dragon se každým dnem blíží, NASA se ale v současné době musí potýkat i s problémy. Nedlouho před startem astronautů rezignoval pomocný ředitel NASA Douglas Loverro, který měl na starosti právě lety s lidskou posádkou.
K oblíbeným
reklama
Pozornost v NASA se upíná k chystanému startu kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX, která má na raketě Falcon 9 poprvé vzlétnout i s lidskou posádkou na palubě. Start je plánován na středu 27. května zhruba o půl jedenácté večer našeho času a Crew Dragon bude mít v této misi za úkol dopravit astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici. 
 
Dlouho očekávaný start, který má navrátit vynášení astronautů NASA do vesmíru z americké půdy, ale neproběhne za ideálních podmínek. NASA zveřejnila, že pomocný ředitel pro lety do vesmíru s lidskou posádkou, Douglas Loverro, rezignoval. Stalo se tak přibližně týden před tím, než má dojít ke startu Crew Dragon s kosmonauty Robertem Behnkenem a Douglasem Hurleyem. 
 
 
K rezignaci Douglase Loverra došlo 18. května a ve své funkci nevydržel ani půl roku. NASA nezveřejnila, jaké důvody za rezignací stály, ale mohlo se jednat o neshody ohledně průzkumného programu mezi Loverrem a správcem Jimem Bridenstinem. Neshody mohly pramenit i z výběrového řízení na lunární modul, následkem kterého byly uzavřeny kontrakty se společnostmi Blue Origin, SpaceX a Dynetics. Loverro napsal NASA email, v němž sděloval, že udělal dříve v roce 2020 chybu, protože si zpočátku myslel, že je to nezbytné pro splnění mise. Více ale nevysvětlil. 
 
Douglas Loverro na podzim nahradil ve funkci Billa Gerstenmaiera, protože NASA nebyla spokojena s rychlostí vývoje průzkumných technologií potřebných k dodržení plánovaného termínu přistání na Měsíci v roce 2024 v rámci programu Artemis. 
 
I když by rezignace Douglase Loverra neměla mít na plány NASA vliv, přišla snad v ten nejhorší možný čas. Kosmická agentura totiž vstupuje do nové éry letů do vesmíru s lidskou posádkou a více než kdy jindy je důležité, aby vše probíhalo, jak má. Otěže nyní přebere Kenneth Bowersox, který je bývalým astronautem a který byl ve funkci v období po odchodu Billa Gerstenmaiera a před příchodem Douglase Loverra. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik