Uber má problém, řidička zřejmě před srážkou koukala na Hulu

Uber má problém, řidička zřejmě před srážkou koukala na Hulu
, , aktualita
Ze zveřejněného videa je patrné, že řidičku více než okolí vozu zajímalo něco u volantu. Dle nové 318stránkové zprávy arizonské policie se měla těsně před srážkou koukat na streamované video z Hulu. 
reklama
Z již dříve zveřejněného videa je zřejmé, že řidička věnovala v době před srážkou pozornost něčemu, co nejspíše držela v rukou u volantu a jen občas zkontrolovala okolí svého vozu. Naposledy vzhlédla těsně před tím, než auto najelo do chodkyně vedoucí kolo přes silnici. 
 
 
Řidička Rafaela Vasquez dle zprávy arizonské policie za jízdy sledovala stream ze služby Hulu namísto toho, aby se plně věnovala tomu, kam její auto jede. V podstatě tak již mohou odpadnout úvahy o tom, zda by dokázala či nedokázala zabránit srážce, neboť prostě nedělala to, co dělat měla, a tak má zřejmě velký problém a ponese odpovědnost za smrt Elaine Herzberg.   
 
 
Policie také vyvodila, že kolizi bylo možné "zcela předejít" a ostatně je jasné, že lidské oko mohlo vidět danou scénu velice odlišně než kamera. Nicméně jak už jsme psali, kdyby samořídicí systém fungoval správně, dokázalo by zabrzdit i samo auto, jehož senzory chodkyni zaregistrovaly na dostatečnou vzdálenost. 
 
 
Rafaela Vasquez měla tehdy v autě s sebou svůj služební i osobní telefon a oba má policie k dispozici. Mohla si tak všimnout, že mají na sobě nainstalovány aplikace pro streamování, a tak kontaktovala příslušné společnosti. Od Hulu se policisté dozvěděli, že Rafaela sledovala plných 40 minut před srážkou epizodu ze seriálu The Voice a stream byl ukončen právě v době srážky. 
 
Ze záběrů z kabiny také bylo určeno, že oči řidičky nesledovaly cestu více než šest minut v průběhu trasy dlouhé 19 km. Rafaela tehdy tvrdila, že sledovala data samořídicích systémů na kontrolním panelu, což bylo nyní značně zpochybněno. Uber mezitím ukončil své testy v Arizoně a pokračuje v oblastech San Franciska a Pittsburghu. 
 
Na tomto případu se ukazuje velké nebezpečí samořiditelných systémů, které ještě nejsou navrženy tak, aby odpovídaly 5. úrovní úplné autonomie. Jde prostě o to, že lidé budou mít nutkání na takové systémy spoléhat až příliš a dělat něco, co bude jejich pozornost odvracet od sledování cesty. Ostatně koho by bavilo být ve svém autě neustále v roli instruktora autoškoly? Nicméně v takovém případě bychom měli prostě převzít řízení. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu
Vyznat se mezi jednotlivými verzemi rozhraní 802.11 už není jednoduché. Po příchodu verze ac se s nimi roztrhl pytel a nyní tu máme už první čipsety pro 802.11ay. Ty přináší společnost Qualcomm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti
Gigabyte ve své pozvánce prozradil, že se na trh dostane také grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti. My jsme tak řešili, na jakém čipu bude tato karta založena a co vůbec může nabídnout. Nicméně jsme to řešili marně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude? Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude?
Série Battlefield je dobře známá svým zaměřením na multiplayer, a tak v ní mohou působit kampaně pro jednoho hráče možná až nepatřičně. Ovšem Battlefield V je nabídne, a to snad ve snaze dokázat, že singleplayer neumírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bits and Chips: AMD Zen 2 nabídne +13% IPC oproti Zen+ Bits and Chips: AMD Zen 2 nabídne +13% IPC oproti Zen+
Bits and Chips na Twitteru zmínili jeden prostý údaj, a sice ten, že procesory AMD architektury Zen 2 nabídnou o 13 procent vyšší IPC než dnešní procesory Zen+. Co to znamená a můžeme tomu vůbec věřit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusové vidí příčinu selhání Sojuzu v kolizi pomocných raket Rusové vidí příčinu selhání Sojuzu v kolizi pomocných raket
Mezinárodní vesmírná stanice je aktuálně nedostupná pro potřebnou výměnu posádky a důležité je, aby se co nejdříve objevila příčina posledního selhání Sojuzu, vyloučilo se její opakování a obnovily se lety. Je to na dobré cestě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře