www.svethardware.cz
>
>
>

Uber zaplatil hackerům, aby mlčeli o úniku dat 57 milionů lidí

Uber zaplatil hackerům, aby mlčeli o úniku dat 57 milionů lidí
, , aktualita
Uber má pořádný průšvih. Před rokem jej hacknuli a ukradli mu data 57 milionů uživatelů. Místo toho, aby o úniku informoval veřejnost, zaplatil hackerům 100 tisíc dolarů, aby data smazali a o celém incidentu mlčeli. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Uber má další problémy. Ty se firmě poslední dobou rozhodně nevyhýbají. Z poslední doby můžeme vzpomenout na různé stížnosti na sexuální obtěžování nebo soudní spor se společností Waymo o 1,86 miliardy dolarů. Nyní se k tomu přidává obrovský hackerský útok z loňského října, kdy byla ukradena data 57 milionů uživatelů. Toto tvořilo okolo 50 milionů dat v podobě jména, e-mailu a telefonního čísla. Podobné osobní informace byly zjištěny u dalších 7 milionů řidičů a u 600 tisíců z nich se hackeři dostali i k číslům registračních značek. Naštěstí neunikla čísla sociálního pojištění, kreditních karet nebo údaje o ujetých trasách. 
 
Uber logo
 
Ze zákona se takové úniky musí hlásit, což ale Uber neučinil. Ten raději hackerům zaplatil 100 tisíc dolarů, aby ukradená data smazali a o úniku mlčeli. Uber tedy nejenže neinformoval řidiče o úniku dat, ale neřekl ani žádné nápomocné informace policii. CEO Uberu Dara Khosrowshahi, který jej řídí teprve od září, prohlásil, že tohle se rozhodně nemělo stát a není pro to omluva. Dva zaměstnanci, kteří byli za krytí úniku zodpovědni (CEO Travis Kalanick a CSO Joe Sullivan), už byli z Uberu propuštěni. 
 
Hackeři se přes veřejný repozitář na GitHubu dostali k přihlašovacím údajům na cloudové servery Amazonu. To jim pak umožnilo dostat se ke výše zmíněným údajům. Uber tak mimo propuštění zaměstnanců také zvýšil zabezpečení, aby se už další neautorizované osoby k těmto údajům nedostaly. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek