Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici

Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici
, , aktualita
Loni v létě se na Kickstarteru objevila zajímavá deska s názvem Udoo Bolt, která je založena na SoC tvořeném procesorovými jádry Zen a grafickým jádrem Vega. Projekt byl velice úspěšný a nyní se tato deska dostává na trh.
K oblíbeným
reklama
Společnost Udoo tak už dala najevo, že začala svým podporovatelům dodávat první kusy desky Bolt, které byly poprvé k objednání v červnu minulého roku. Tehdy bylo na jejich vývoj na Kickstarteru vybráno přes 630 tisíc dolarů, což šestinásobně překročilo cílovou částku. 
 
 
Už dle fotografie jde o podstatně menší formát i v porovnání s Mini ITX, a to deska ve tvaru čtverce z hranou 120 mm. K dispozici mají být dvě verze desky, přičemž nejdříve se k zákazníkům dostane model V8, vedle nějž je tu ještě V3. 
 
 
Hlavní rozdíl je v použitém SoC, takže V3 má slabší Ryzen Embedded V1202B se dvěma procesorovými jádry na 2,3 až 3,2 GHz a grafikou Vega 3 se třemi CU. Model V8 má Ryzen Embedded V1605B se čtyřmi jádry na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 8 CU, takže jde o mnohem silnější čip. Ostatní specifikace desek jsou shodné, takže tu najdeme integrovaných 32 GB paměti v eMMC plus podporu M.2 SSD, rozhraní USB 3.1 na konektoru typu C s DisplayPortem, gigabitový Ethernet, dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2400 a dále dva USB 3.0 typu A plus dva USB typu C pro obraz, data i napájení, dva HDMI 2.0A, vstupy kompatibilní s Arduinem a celý produkt bude moci využívat OS Linux nebo Windows. 
 
Za model V3 zaplatíme 229 USD a V8 přijde na 279 USD, což jsou ovšem ceny z kampaně na Kickstarteru, takže ty výhodnější. Desky mají brzy přijít také do nabídky Udoo Shop, kde budou s největší pravděpodobností dražší. 
 
 
A nepůjde pouze o desky, jakož i o příslušné skříně vytvořené přímo na míru nebo další příslušenství. 
 
Všichni ti, kteří si svou desku zarezervovali už v rámci kampaně, ji mají dostat na do přelomu dubna a května. Pak se dostane i na ostatní. 
 
Zdroj: Udoo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek