Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici

Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici
, , aktualita
Loni v létě se na Kickstarteru objevila zajímavá deska s názvem Udoo Bolt, která je založena na SoC tvořeném procesorovými jádry Zen a grafickým jádrem Vega. Projekt byl velice úspěšný a nyní se tato deska dostává na trh.
K oblíbeným
reklama
Společnost Udoo tak už dala najevo, že začala svým podporovatelům dodávat první kusy desky Bolt, které byly poprvé k objednání v červnu minulého roku. Tehdy bylo na jejich vývoj na Kickstarteru vybráno přes 630 tisíc dolarů, což šestinásobně překročilo cílovou částku. 
 
 
Už dle fotografie jde o podstatně menší formát i v porovnání s Mini ITX, a to deska ve tvaru čtverce z hranou 120 mm. K dispozici mají být dvě verze desky, přičemž nejdříve se k zákazníkům dostane model V8, vedle nějž je tu ještě V3. 
 
 
Hlavní rozdíl je v použitém SoC, takže V3 má slabší Ryzen Embedded V1202B se dvěma procesorovými jádry na 2,3 až 3,2 GHz a grafikou Vega 3 se třemi CU. Model V8 má Ryzen Embedded V1605B se čtyřmi jádry na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 8 CU, takže jde o mnohem silnější čip. Ostatní specifikace desek jsou shodné, takže tu najdeme integrovaných 32 GB paměti v eMMC plus podporu M.2 SSD, rozhraní USB 3.1 na konektoru typu C s DisplayPortem, gigabitový Ethernet, dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2400 a dále dva USB 3.0 typu A plus dva USB typu C pro obraz, data i napájení, dva HDMI 2.0A, vstupy kompatibilní s Arduinem a celý produkt bude moci využívat OS Linux nebo Windows. 
 
Za model V3 zaplatíme 229 USD a V8 přijde na 279 USD, což jsou ovšem ceny z kampaně na Kickstarteru, takže ty výhodnější. Desky mají brzy přijít také do nabídky Udoo Shop, kde budou s největší pravděpodobností dražší. 
 
 
A nepůjde pouze o desky, jakož i o příslušné skříně vytvořené přímo na míru nebo další příslušenství. 
 
Všichni ti, kteří si svou desku zarezervovali už v rámci kampaně, ji mají dostat na do přelomu dubna a května. Pak se dostane i na ostatní. 
 
Zdroj: Udoo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře