Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici

Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici
, , aktualita
Loni v létě se na Kickstarteru objevila zajímavá deska s názvem Udoo Bolt, která je založena na SoC tvořeném procesorovými jádry Zen a grafickým jádrem Vega. Projekt byl velice úspěšný a nyní se tato deska dostává na trh.
K oblíbeným
reklama
Společnost Udoo tak už dala najevo, že začala svým podporovatelům dodávat první kusy desky Bolt, které byly poprvé k objednání v červnu minulého roku. Tehdy bylo na jejich vývoj na Kickstarteru vybráno přes 630 tisíc dolarů, což šestinásobně překročilo cílovou částku. 
 
 
Už dle fotografie jde o podstatně menší formát i v porovnání s Mini ITX, a to deska ve tvaru čtverce z hranou 120 mm. K dispozici mají být dvě verze desky, přičemž nejdříve se k zákazníkům dostane model V8, vedle nějž je tu ještě V3. 
 
 
Hlavní rozdíl je v použitém SoC, takže V3 má slabší Ryzen Embedded V1202B se dvěma procesorovými jádry na 2,3 až 3,2 GHz a grafikou Vega 3 se třemi CU. Model V8 má Ryzen Embedded V1605B se čtyřmi jádry na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 8 CU, takže jde o mnohem silnější čip. Ostatní specifikace desek jsou shodné, takže tu najdeme integrovaných 32 GB paměti v eMMC plus podporu M.2 SSD, rozhraní USB 3.1 na konektoru typu C s DisplayPortem, gigabitový Ethernet, dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2400 a dále dva USB 3.0 typu A plus dva USB typu C pro obraz, data i napájení, dva HDMI 2.0A, vstupy kompatibilní s Arduinem a celý produkt bude moci využívat OS Linux nebo Windows. 
 
Za model V3 zaplatíme 229 USD a V8 přijde na 279 USD, což jsou ovšem ceny z kampaně na Kickstarteru, takže ty výhodnější. Desky mají brzy přijít také do nabídky Udoo Shop, kde budou s největší pravděpodobností dražší. 
 
 
A nepůjde pouze o desky, jakož i o příslušné skříně vytvořené přímo na míru nebo další příslušenství. 
 
Všichni ti, kteří si svou desku zarezervovali už v rámci kampaně, ji mají dostat na do přelomu dubna a května. Pak se dostane i na ostatní. 
 
Zdroj: Udoo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Včera, aktualita, Jan Vítek