Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici

Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici
, , aktualita
Loni v létě se na Kickstarteru objevila zajímavá deska s názvem Udoo Bolt, která je založena na SoC tvořeném procesorovými jádry Zen a grafickým jádrem Vega. Projekt byl velice úspěšný a nyní se tato deska dostává na trh.
K oblíbeným
reklama
Společnost Udoo tak už dala najevo, že začala svým podporovatelům dodávat první kusy desky Bolt, které byly poprvé k objednání v červnu minulého roku. Tehdy bylo na jejich vývoj na Kickstarteru vybráno přes 630 tisíc dolarů, což šestinásobně překročilo cílovou částku. 
 
 
Už dle fotografie jde o podstatně menší formát i v porovnání s Mini ITX, a to deska ve tvaru čtverce z hranou 120 mm. K dispozici mají být dvě verze desky, přičemž nejdříve se k zákazníkům dostane model V8, vedle nějž je tu ještě V3. 
 
 
Hlavní rozdíl je v použitém SoC, takže V3 má slabší Ryzen Embedded V1202B se dvěma procesorovými jádry na 2,3 až 3,2 GHz a grafikou Vega 3 se třemi CU. Model V8 má Ryzen Embedded V1605B se čtyřmi jádry na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 8 CU, takže jde o mnohem silnější čip. Ostatní specifikace desek jsou shodné, takže tu najdeme integrovaných 32 GB paměti v eMMC plus podporu M.2 SSD, rozhraní USB 3.1 na konektoru typu C s DisplayPortem, gigabitový Ethernet, dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2400 a dále dva USB 3.0 typu A plus dva USB typu C pro obraz, data i napájení, dva HDMI 2.0A, vstupy kompatibilní s Arduinem a celý produkt bude moci využívat OS Linux nebo Windows. 
 
Za model V3 zaplatíme 229 USD a V8 přijde na 279 USD, což jsou ovšem ceny z kampaně na Kickstarteru, takže ty výhodnější. Desky mají brzy přijít také do nabídky Udoo Shop, kde budou s největší pravděpodobností dražší. 
 
 
A nepůjde pouze o desky, jakož i o příslušné skříně vytvořené přímo na míru nebo další příslušenství. 
 
Všichni ti, kteří si svou desku zarezervovali už v rámci kampaně, ji mají dostat na do přelomu dubna a května. Pak se dostane i na ostatní. 
 
Zdroj: Udoo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí
Dle ohlasů prodejců bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Ani to však nezabránilo brzkému vyprodání skladových zásob. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek