Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici

Udoo Bolt: minideska s Ryzenem a Vegou je k dispozici
, , aktualita
Loni v létě se na Kickstarteru objevila zajímavá deska s názvem Udoo Bolt, která je založena na SoC tvořeném procesorovými jádry Zen a grafickým jádrem Vega. Projekt byl velice úspěšný a nyní se tato deska dostává na trh.
K oblíbeným
reklama
Společnost Udoo tak už dala najevo, že začala svým podporovatelům dodávat první kusy desky Bolt, které byly poprvé k objednání v červnu minulého roku. Tehdy bylo na jejich vývoj na Kickstarteru vybráno přes 630 tisíc dolarů, což šestinásobně překročilo cílovou částku. 
 
 
Už dle fotografie jde o podstatně menší formát i v porovnání s Mini ITX, a to deska ve tvaru čtverce z hranou 120 mm. K dispozici mají být dvě verze desky, přičemž nejdříve se k zákazníkům dostane model V8, vedle nějž je tu ještě V3. 
 
 
Hlavní rozdíl je v použitém SoC, takže V3 má slabší Ryzen Embedded V1202B se dvěma procesorovými jádry na 2,3 až 3,2 GHz a grafikou Vega 3 se třemi CU. Model V8 má Ryzen Embedded V1605B se čtyřmi jádry na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 8 CU, takže jde o mnohem silnější čip. Ostatní specifikace desek jsou shodné, takže tu najdeme integrovaných 32 GB paměti v eMMC plus podporu M.2 SSD, rozhraní USB 3.1 na konektoru typu C s DisplayPortem, gigabitový Ethernet, dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2400 a dále dva USB 3.0 typu A plus dva USB typu C pro obraz, data i napájení, dva HDMI 2.0A, vstupy kompatibilní s Arduinem a celý produkt bude moci využívat OS Linux nebo Windows. 
 
Za model V3 zaplatíme 229 USD a V8 přijde na 279 USD, což jsou ovšem ceny z kampaně na Kickstarteru, takže ty výhodnější. Desky mají brzy přijít také do nabídky Udoo Shop, kde budou s největší pravděpodobností dražší. 
 
 
A nepůjde pouze o desky, jakož i o příslušné skříně vytvořené přímo na míru nebo další příslušenství. 
 
Všichni ti, kteří si svou desku zarezervovali už v rámci kampaně, ji mají dostat na do přelomu dubna a května. Pak se dostane i na ostatní. 
 
Zdroj: Udoo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů