www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock
, , aktualita
AMD toho o grafických kartách Navi zatím moc neprozradilo, ostatně to si nechává až na první polovinu června a akci E3. Na Computexu ale jsou k vidění už první prototypy, které předvádí společnost ASRock. 
K oblíbeným
reklama
ASRock můžeme považovat vedle firem jako Asus, Gigabyte a MSI spíše za menšího výrobce desek či karet, ale právě tato firma má často na Computexu ty nejzajímavější novinky. Ostatně dnes jsme se podívali už na jeho velice dobře vybavenou desku X570 Aqua. Nyní to jsou nové modely karet určené pro 7nm GPU AMD Navi. 
 
 
ASRock svou prezentací neporušuje žádné informační embargo, ostatně krom vzhledu samotných karet jsme se toho moc nedozvěděli, ale i z toho se dá leccos užitečného zjistit. Tato firma mimochodem (zatím) vyrábí pouze grafické karty s GPU od AMD, takže pokud zrovna nyní ukazuje dle svých slov grafické karty nové generace, je jasné, že to budou právě Navi. 
 
První zobrazená karta vyfocená zepředu i zezadu patří do firemní řady Phantom Gaming a nabízí tři ventilátory vepředu a zadní kovový štít s výrazným RGB LED podsvícením. To ostatně už najdeme takřka všude. 
 
 
Další karta už má podsvícené i ventilátory a jde rovněž o model z řady Phantom Gamer dle loga uprostřed postranních ventilátorů. Každý z těchto ventilátorů má jednoznačně adresovatelné podsvícení (ARGB), takže to může být nastaveno u každého jinak s využitím různých efektů. Půjde nejspíše o ještě výkonnější kartu v porovnání s první zobrazenou, protože ta obsahuje hned dva 8pinové konektory přídavného napájení. Společně s energií ze slotu to tak dělá maximální teoretickou spotřebu 375 W, což se bude hodit při přetaktování. Nicméně tomu bude muset odpovídat i napájecí systém. 
 
 
Nakonec to je models podobně dimenzovaným chladičem, ale už z řady Taichi, takže by mělo jít spíše o mainstream v porovnání s předchozími modely z vyšší třídy. 
 
A ještě upozorňujeme, že jde o prototypy, takže konečné produkty se mohou lišit. Jejich uvedení na trh se stále očekává možná už 7. července, na který už je potvrzený nástup procesorů Ryzen 3000 a příslušné platformy. Jak to skutečně bude, to se dozvíme asi 10. června. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře