www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock
, , aktualita
AMD toho o grafických kartách Navi zatím moc neprozradilo, ostatně to si nechává až na první polovinu června a akci E3. Na Computexu ale jsou k vidění už první prototypy, které předvádí společnost ASRock. 
K oblíbeným
reklama
ASRock můžeme považovat vedle firem jako Asus, Gigabyte a MSI spíše za menšího výrobce desek či karet, ale právě tato firma má často na Computexu ty nejzajímavější novinky. Ostatně dnes jsme se podívali už na jeho velice dobře vybavenou desku X570 Aqua. Nyní to jsou nové modely karet určené pro 7nm GPU AMD Navi. 
 
 
ASRock svou prezentací neporušuje žádné informační embargo, ostatně krom vzhledu samotných karet jsme se toho moc nedozvěděli, ale i z toho se dá leccos užitečného zjistit. Tato firma mimochodem (zatím) vyrábí pouze grafické karty s GPU od AMD, takže pokud zrovna nyní ukazuje dle svých slov grafické karty nové generace, je jasné, že to budou právě Navi. 
 
První zobrazená karta vyfocená zepředu i zezadu patří do firemní řady Phantom Gaming a nabízí tři ventilátory vepředu a zadní kovový štít s výrazným RGB LED podsvícením. To ostatně už najdeme takřka všude. 
 
 
Další karta už má podsvícené i ventilátory a jde rovněž o model z řady Phantom Gamer dle loga uprostřed postranních ventilátorů. Každý z těchto ventilátorů má jednoznačně adresovatelné podsvícení (ARGB), takže to může být nastaveno u každého jinak s využitím různých efektů. Půjde nejspíše o ještě výkonnější kartu v porovnání s první zobrazenou, protože ta obsahuje hned dva 8pinové konektory přídavného napájení. Společně s energií ze slotu to tak dělá maximální teoretickou spotřebu 375 W, což se bude hodit při přetaktování. Nicméně tomu bude muset odpovídat i napájecí systém. 
 
 
Nakonec to je models podobně dimenzovaným chladičem, ale už z řady Taichi, takže by mělo jít spíše o mainstream v porovnání s předchozími modely z vyšší třídy. 
 
A ještě upozorňujeme, že jde o prototypy, takže konečné produkty se mohou lišit. Jejich uvedení na trh se stále očekává možná už 7. července, na který už je potvrzený nástup procesorů Ryzen 3000 a příslušné platformy. Jak to skutečně bude, to se dozvíme asi 10. června. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře