www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock

Ukazují se první karty AMD Navi od ASRock
, , aktualita
AMD toho o grafických kartách Navi zatím moc neprozradilo, ostatně to si nechává až na první polovinu června a akci E3. Na Computexu ale jsou k vidění už první prototypy, které předvádí společnost ASRock. 
K oblíbeným
reklama
ASRock můžeme považovat vedle firem jako Asus, Gigabyte a MSI spíše za menšího výrobce desek či karet, ale právě tato firma má často na Computexu ty nejzajímavější novinky. Ostatně dnes jsme se podívali už na jeho velice dobře vybavenou desku X570 Aqua. Nyní to jsou nové modely karet určené pro 7nm GPU AMD Navi. 
 
 
ASRock svou prezentací neporušuje žádné informační embargo, ostatně krom vzhledu samotných karet jsme se toho moc nedozvěděli, ale i z toho se dá leccos užitečného zjistit. Tato firma mimochodem (zatím) vyrábí pouze grafické karty s GPU od AMD, takže pokud zrovna nyní ukazuje dle svých slov grafické karty nové generace, je jasné, že to budou právě Navi. 
 
První zobrazená karta vyfocená zepředu i zezadu patří do firemní řady Phantom Gaming a nabízí tři ventilátory vepředu a zadní kovový štít s výrazným RGB LED podsvícením. To ostatně už najdeme takřka všude. 
 
 
Další karta už má podsvícené i ventilátory a jde rovněž o model z řady Phantom Gamer dle loga uprostřed postranních ventilátorů. Každý z těchto ventilátorů má jednoznačně adresovatelné podsvícení (ARGB), takže to může být nastaveno u každého jinak s využitím různých efektů. Půjde nejspíše o ještě výkonnější kartu v porovnání s první zobrazenou, protože ta obsahuje hned dva 8pinové konektory přídavného napájení. Společně s energií ze slotu to tak dělá maximální teoretickou spotřebu 375 W, což se bude hodit při přetaktování. Nicméně tomu bude muset odpovídat i napájecí systém. 
 
 
Nakonec to je models podobně dimenzovaným chladičem, ale už z řady Taichi, takže by mělo jít spíše o mainstream v porovnání s předchozími modely z vyšší třídy. 
 
A ještě upozorňujeme, že jde o prototypy, takže konečné produkty se mohou lišit. Jejich uvedení na trh se stále očekává možná už 7. července, na který už je potvrzený nástup procesorů Ryzen 3000 a příslušné platformy. Jak to skutečně bude, to se dozvíme asi 10. června. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů